Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 10.03.2016 09:06

Jak ktoś chce "pogonić swoje autko" i np. przepalić pdf w dieslu to najlepsza jest CRO autostrady o wiele lepsze niż stare austriackie i mało kontroli, chociaż raz widziałem taki "pomiar autostradowy" Jeden z suszarka stał na górze na drodze nad autostradą drugi kilka km. dalej zatrzymywał Ale to sporadyczny przypadek Właśnie w CRO sprawdziłem że odcina mi paliwo przy 250 jak książka pisze :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.03.2016 09:07

Jugosławia ok :) napisał(a):z największe łapanki i kontrole są w Bośni i Hercegowinie (byłem w Mostarze) na każdym kroku stoją i głównie obcokrajowców łapią Chorwatów traktują jak swoich. sprawdzają wszystko dokładnie i mandat ale zazwyczaj kończy się na łapówce bo im to na rękę (50-100 euro z tego co wiem)

Od szwagra?
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 10.03.2016 09:49

Przełom września/października jechałem do Kotoru, przejechałem Bośnie od przejścia Krusevica/Samac do drogi wyjazdowej na Herceg Novi, po drodze trochę zwiedzania, jeden dzień w Mostarze, widziałem jeden! patrol, kontroli 0. Początkiem września z kolei wracałem do PL przez Austrię no i jakoś ze 2 tygodnie temu przyszło 45 Euro :/ (pomiar odcinkowy na 6 kilometrach, jakoś kawałek przed Wiedniem, średnia na ograniczeniu 80 km/h o 16 km/h za dużo).
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.03.2016 10:15

Top daje się przeżyć, ale mnie złapali już poza autostradą (kiedyś ją może zrobią). Chciał duża ua dużo, ale targowałem i dostałem "tylko" 50€.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 10:55

Dick45 napisał(a):Jak ktoś chce "pogonić swoje autko" i np. przepalić pdf w dieslu to najlepsza jest CRO autostrady o wiele lepsze niż stare austriackie i mało kontroli, chociaż raz widziałem taki "pomiar autostradowy" Jeden z suszarka stał na górze na drodze nad autostradą drugi kilka km. dalej zatrzymywał Ale to sporadyczny przypadek Właśnie w CRO sprawdziłem że odcina mi paliwo przy 250 jak książka pisze :)


Gratuluję ! jest się czym chwalić. Jestem pełen podziwu jak i podejrzewam inni, którzy to czytają ...



P.S. Ciekawe co trzeba mieć we łbie ? siano ?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 11:02

Dick45 napisał(a):Niestety Wiedeń z tego słynie szczególnie na tym nowym odcinku . Kiedyś gdy trzeba było jechać przez miasto było mniej wezwań. Pisemka takie dostaję regularnie z prawie każdego wyjazdu ale wszystkie lądują w śmietniku. Jak na razie nie ma możliwości ściągania tych mandatów w Polsce tylko w Austrii ale musi cię zatrzymać policjant.


Jestem w lekkim szoku 8O mając takie podejście jak Twoje mam nadzieję, że zabiorą Ci dożywotnio prawo jazdy zanim kogoś zabijesz !
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.03.2016 11:03

bluesman napisał(a):P.S. Ciekawe co trzeba mieć we łbie ? siano ?


Kolejny podobny komentarz będzie ostatnim.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 11:07

Rysio napisał(a):
bluesman napisał(a):P.S. Ciekawe co trzeba mieć we łbie ? siano ?


Kolejny podobny komentarz będzie ostatnim.


To jest alergia czy coś innego ? Jak rozumiem promujesz zachowanie grożące życiu i zdrowiu innych użytkowników drogi ? Nie można krytykować ? To forum staje się coraz ciekawsze :(
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.03.2016 11:08

Jeśli nie odróżniasz dyskusji i krytyki od chamstwa, to przykro mi ale polecam onet.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 11:18

Rysio napisał(a):Jeśli nie odróżniasz dyskusji i krytyki od chamstwa, to przykro mi ale polecam onet.


To ciekawe rozróżniam :) Chamstwem moze być moim zdaniem oczywiście jednostronne krytykowanie jednego portalu, bez konkretów i argumentów, a wszak powinieneś jako Admin być bezstronnym. Skoro dla Ciebie człowiek testujący możliwości maszyny wbrew przepisom i zdrowemu rozsądkowi (moim zdaniem ) narażający zdrowie i życie innych ludzi i chwalący sie tym jest ok. to gratuluję. Zatem żadne słowo krytyki nie może go spotkać :)

Kiedyś miałem różny stosunek do Bociana i bardziej bałwochwalcze podejście do forum teraz zgadzam się z jego zdaniem :) Panie R. zrobisz Pan co zechcesz i tak na to nie mam wpływu :papa:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 11:28

Dick45 napisał(a):Niestety Wiedeń z tego słynie szczególnie na tym nowym odcinku . Kiedyś gdy trzeba było jechać przez miasto było mniej wezwań. Pisemka takie dostaję regularnie z prawie każdego wyjazdu ale wszystkie lądują w śmietniku. Jak na razie nie ma możliwości ściągania tych mandatów w Polsce tylko w Austrii ale musi cię zatrzymać policjant.


Opowieści z mchu i paproci :) Rozumiem, że wg ciebie austriacka policja nie ma bazy danych i zatrzymując cię po raz kolejny nie wie o twojej historii mandatowej?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 11:30

Ludzie ! Człowiek łamie permanentnie przepisy, chwali się tym i bezczelnie poprzez to co pisze mówi, że ma je gdzieś. Nie płaci mandatów co przy takiej ilosci o której wspomina jest przestępstwem. Stwarza zagrożenie w ruchu lądowym. Może spowodować wypadek, w którym zginą inni i to jest ok. ? natomiast słowa krytyki tegoż zachowania są traktowane ostrzeżeniem ?

P.S. Rysiu miałeś do czynienia z prawem (interpretacja) ? wątpię .... wiesz na 100% do kogo są skierowane zatem słowa w post scriptum ? sądzę, że to co przypuszczasz to mało :papa:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 11:36

Jugosławia ok :) napisał(a):z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle jeśli jedziesz przepisowo to nawet jeśli cię zatrzymają na kontrolę i wszystko jest w porządku z wyposażeniem pojazdu to życzą szerokiej drogi i jedziesz dalej. Ale jeśli przekraczasz przepisy i nie ma mowy "oj tam jechałem 70dziesiąt na ograniczeniu do 60sięciu" jest przekroczenie jest mandat ot tyle w temacie. mnie się nie zdarzyło zapłacić bo jeżdżę jak nakazują przepisy a kontrole miałem ale bez skutków finansowych. Jedno co mogę powiedzieć to największe łapanki i kontrole są w Bośni i Hercegowinie (byłem w Mostarze) na każdym kroku stoją i głównie obcokrajowców łapią Chorwatów traktują jak swoich. sprawdzają wszystko dokładnie i mandat ale zazwyczaj kończy się na łapówce bo im to na rękę (50-100 euro z tego co wiem)


Zhaltowali nas w zeszłym roku za Mostarem, w Pocitelju na drodze do chorwackiej granicy. Pełna kultura...poprosili o prawko, paszport, zielona kartę. Winien byłem bezdyskusyjnie, bo przeoczyłem znak terenu zabudowanego i jechałem ponad 70. Uderzyłem się w klatę wyznając winy ;) i skończyło się na pouczeniu. O żadnej łapówce mowy nie było. A że łapią głównie cudzoziemców? Zaraz po nas zatrzymali lokalsa :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.03.2016 11:39

bluesman napisał(a):Ludzie ! Człowiek łamie permanentnie przepisy, chwali się tym i bezczelnie poprzez to co pisze mówi, że ma je gdzieś. Nie płaci mandatów co przy takiej ilosci o której wspomina jest przestępstwem. Stwarza zagrożenie w ruchu lądowym. Może spowodować wypadek, w którym zginą inni i to jest ok. ?

A wg Ciebie to co napisałeś spowoduje, że będzie jeździł wolniej?
On i cała reszta jemu podobnych?
O ile nie mamy do czynienia z kolejnym przypadkiem mitomanii (już kilka udokumentowanych przykładów jest).
Logicznym jest , że dużo przed 250 km/h odcina coś więcej niż tylko paliwo.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.03.2016 11:41

anakin napisał(a):
bluesman napisał(a):Ludzie ! Człowiek łamie permanentnie przepisy, chwali się tym i bezczelnie poprzez to co pisze mówi, że ma je gdzieś. Nie płaci mandatów co przy takiej ilosci o której wspomina jest przestępstwem. Stwarza zagrożenie w ruchu lądowym. Może spowodować wypadek, w którym zginą inni i to jest ok. ?

A wg Ciebie to co napisałeś spowoduje, że będzie jeździł wolniej?
On i cała reszta jemu podobnych?
O ile nie mamy do czynienia z kolejnym przypadkiem mitomanii (już kilka udokumentowanych przykładów jest).
Logicznym jest , że dużo przed 250 km/h odcina coś więcej niż tylko paliwo.


Ty to jednak mądry jesteś :) dzięki za tą szklankę zimnej wody :papa:

P.S. wiesz, że nie tylko o to mi chodziło :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone