Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ataner37
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.06.2008
Kontrole na granicy- w tym roku.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:45

Proszę napisać jak wygląda w tym roku kontrola na granicy. Dwa lata temu naszym znajomym zabrano całą żywność wiezioną z Polski. Jak jest teraz?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:47

ataner37 napisał(a):Proszę napisać jak wygląda w tym roku kontrola na granicy. Dwa lata temu naszym znajomym zabrano całą żywność wiezioną z Polski. Jak jest teraz?

Na jakiej podstawie, ile i co mieli?
ataner37
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:48

Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:51

ataner37 napisał(a):Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.

No to jakoś nie mogę uwierzyć, że akurat im kazali wywalać a tysiące innych pojechało... W ogóle dziwne, że kontrolowali lodówkę, że w ogóle kontrolowali...
ataner37
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:52

Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .
ataner37
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:55

[quote="ataner37"]Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .[/quote]

Też wydało nam się to dziwne. Nas nikt nie kontrolował. Widocznie oni mieli pecha. Więc się tym nie przejmuję. Pakuję lodówę. Dzięki. 8)
Ostatnio edytowano 16.06.2010 18:56 przez ataner37, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:55

ataner37 napisał(a):Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .

Temat jak temat, można go rzeczywiście przenieść do innego działu, tam się wypowiedzą ci co już byli albo są...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.06.2010 19:00

My w tym roku zarobiliśmy pieczątke do paszportu! Od 6 lat pierwsza pieczątka :))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2010 19:20

Bocian napisał(a):
ataner37 napisał(a):Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.

No to jakoś nie mogę uwierzyć, że akurat im kazali wywalać a tysiące innych pojechało... W ogóle dziwne, że kontrolowali lodówkę, że w ogóle kontrolowali...


No jeśli już cokolwiek kontrolować, to tylko widoczne lodówki :)

Jeśli ktoś musi, to najlepiej zabrać wędliny suche lub podsuszane i w torebce "termo" ze zmrożonymi napojami lub sokami przejadą bez strat smakowych i zdrowotnych - to rada "starego trapera" :lol:

Jeśli natomiast pierwszym, rzucającym się w oczy "bagażem" jest lodówa np. podpięta do gniazda samochodowej zapalniczki, to wiadomo, że świeżyzna jedzie do Crolandii i jakiś nadgorliwiec-celnik może toto wypatroszyć na granicy.
Mimo, że przez kilka lat nikt mnie nie sprawdzał na granicy, wiem ze słyszenia od koleżanki wielokrotnie bywającej w CRO, że takie przypadki...sporadycznie się zdarzają :?

Natomiast pieczątka do paszportu u Toomasa 8O ...to uważam niezły wyczyn... :wink: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 19:31

Przez parę lat jedyna pieczątka jaka sam sobie w paszport wstawiałem to była pieczątka ze szczytu sv. Ilja nad Orebićem :):) Co do lodówki to ja my jeździmy z taka na prund i nikt nigdy nas w tej materii nie kontrolował, nawet w latach pryszczycy :) Lodówka nie jest jakoś ukryta, stoi na tylnym siedzeniu przypięta pasem :) W środku paczkowane produkty i jakieś słodycze... Slapol, hvala za smsa z soboty :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 16.06.2010 21:09

Moja partnerka ZAWSZE prosi o pieczątkę :) więc mam postemplowany paszport dość nieźle ;) Celnicy reagują na to z wielkim uśmiechem i często jest dość zabawnie.
Co do kontroli to w tym roku celnik na Węgrzech oglądał wodę mineralną czy to nie alkohol :D
Pozdrawiam
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 16.06.2010 21:13

Wróciliśmy wczoraj z Chorwacji. Pieczątki nam wstawili, jak wracaliśmy z jednodniowej wycieczki do Słowenii; sprawdzali też mojego męża w jakimś wykazie :roll: Lodówka z jedzeniem (sery, masło - nasze dzieci jedzą to hurtowo, a sery chorwackie im nie podchodzą) jechała do Chorwacji. Z powrotem była załadowana butelkami z różnymi skarbami z Istrii :lol: i pies z kulawą nogą (nie mówiąc o celnikach) nie zapytał się, czy mamy jedzenie.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 16.06.2010 21:53

Rok temu kontrolowała auto celniczka (w Splicie ) jak przypłynęliśmy z Włoch, bardzo była zdziwiona że mamy tyle rzeczy :D

Do żarełka się nie przyczepiła , lodówka była na wierzchu a słoiczki w bagażniku.


W drodze powrotnej sprawdzali nas Węgrzy, zapytali czy nie przewozimy papierosów, zaglądali do bagażnika a potem kazali jechać.


A w tym roku? Jak wrócimy to napiszę. :wink:
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 17.06.2010 04:34

Rok temu na granicy chor-węg gdy wracaliśmy celnik pytał o papierosy i alkohol a znajomym otworzył bagażnik i kazał otworzyć lodówkę i gapił się w nią z minutę,potem kazał jechać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2010 07:05

piter83pl napisał(a):Co do kontroli to w tym roku celnik na Węgrzech oglądał wodę mineralną czy to nie alkohol :D
Pozdrawiam


Chciałem zapytać czy tak się da stwierdzić ale skoro

ElciaS napisał(a):Rok temu na granicy chor-węg gdy wracaliśmy celnik pytał o papierosy i alkohol a znajomym otworzył bagażnik i kazał otworzyć lodówkę i gapił się w nią z minutę,potem kazał jechać.


To się nazywa trening.

:wink: :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone