Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 15.01.2011 23:12

grenio napisał(a):a ja miałem pecha - nic ich nie interesowało co mam w aucie , nawet bagażnika nie otwierałem ale jak zobaczył bat anteny CB to zapytał czy mam pozwolenie na antenę


My jadąc przez Słowację-Węgry do CRO jak i z powrotem cały czas mieliśmy antenę na dachu i zero zainteresowania ze strony celników czy policji.

Z dowodami osobistymi potwierdzam - zero problemów, również przy przekraczaniu granicy BiH i z meldowaniem również poszło gładko.


Pozdrawiam RTA, my ruszamy z RST :D
Marcin2131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2131 » 16.01.2011 00:25

U mnie podczas 4 wyjazdów do Chorwacji jedyne kontrole, to sprawdzanie dokumentów i liczby osób w samochodzie. Nigdy nie było problemów anteną od CB, przenośną lodówką zapełnioną w dwie strony, czy bagażnikiem załadowanym po sam dach.
Raz, podczas powrotu, nie mieliśmy winietki na autostradę przy wjeździe do Słowacji - grzecznie poinformowali, żeby ją jak najszybciej kupić i koniec. Tak więc, plotki o łapance słowackiej policji na polskich kierowców są chyba przesadzone.

OT - ostatnio u nas nadziałem się na obszar zabudowany złożony z kilku drzew i odjechałem pouczony o niebezpieczeństwie tego miejsca ( może drzewa atakują kierowców ) uszczuplony o 300zł i bogatszy o 8 punktów :(
Mniszek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniszek » 21.01.2011 21:00

W związku z tym, że jedziemy do Cro pierwszy raz czy możecie mi powiedzieć czego doczepić się mogą celnicy na granicy? Widzę, że CB może być problemem, jakieś żarełko też ? Może dajcie mi namiar do jakiegoś linka, jakoś doszukać się nie mogę - jestem tu nowa. Dzieki.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.01.2011 21:17

Mniszek napisał(a):... jakoś doszukać się nie mogę - jestem tu nowa. Dzieki.

Kto szuka nie błądzi ... Podpowiem, że brak informacji - też jest informacją :lol:
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 21.01.2011 21:19

Mniszek napisał(a):Widzę, że CB może być problemem


A gdzie to wyczytałeś ?? Na co drugim polskim aucie była antena a na granicy tylko machali ręką aby jechać i nawet nie chcieli spojrzeć na DO.
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 21.01.2011 22:36

Jeśli chodzi o antenę CB to w tym roku podczas przekraczania granicy w Letenye około 2 nocy celnik zapytał o pozwolenie na antenę CB. Jako że mam montowaną do realingu to powiedziałem, że nie da się jej zdjąć, więc machnął ręką i pojechałem.
alusw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alusw » 23.01.2011 16:19

dwa razy z anteną na dachu i zero problemów jade prze SŁO-WĘG-CRO na granicy WĘG-CRO zero kontroli po trasie widze co drugie Polskie auto ma antene a lodówke zawsze czymś przewale żeby się w oczy nie rzucała
Mniszek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniszek » 23.01.2011 17:42

Co do anteny gdzies wyżej doczytałam, że kazali ją ściągnąć. A czego nie wolno mieć w lodówce, że tak zapytam?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.01.2011 17:51

Mniszek napisał(a): A czego nie wolno mieć w lodówce, że tak zapytam?

Ja bym się wystrzegał przeterminowanych produktów ... :wink:
arek182
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek182 » 21.08.2015 16:05

Witam mam glupie pytanie wlasnie mielismy wyjezdzac na Chorwacje okazalo sie ze kolezanka ma dowod tymczasowy a co najlepsze skonczyla sie jego waznosc, ponoc na granicy sprawdzaja tylko zdjecie i nie przypatruja sie na waznosc nic czy to prawda? Czy jest sens ryzykowac bo jestesmy spakowani i gotowi by ruszyc w trase a w tej sytuacji nie wiem co robic przosze o dopowiedz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 16:24

arek182 napisał(a):Witam mam glupie pytanie wlasnie mielismy wyjezdzac na Chorwacje okazalo sie ze kolezanka ma dowod tymczasowy a co najlepsze skonczyla sie jego waznosc, ponoc na granicy sprawdzaja tylko zdjecie i nie przypatruja sie na waznosc nic czy to prawda? Czy jest sens ryzykowac bo jestesmy spakowani i gotowi by ruszyc w trase a w tej sytuacji nie wiem co robic przosze o dopowiedz.


Jaja se robisz z takimi pytaniami 8)

Oczywiście, że dowód MUSI być ważny
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2015 13:27

arek182 napisał(a):Witam mam glupie pytanie wlasnie mielismy wyjezdzac na Chorwacje okazalo sie ze kolezanka ma dowod tymczasowy a co najlepsze skonczyla sie jego waznosc, ponoc na granicy sprawdzaja tylko zdjecie i nie przypatruja sie na waznosc nic czy to prawda? Czy jest sens ryzykowac bo jestesmy spakowani i gotowi by ruszyc w trase a w tej sytuacji nie wiem co robic przosze o dopowiedz.


Nawet zdjęcia nie sprawdzali. :oczko_usmiech: :papa:
otwierak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) otwierak » 30.08.2015 14:20

byłem świadkiem jak na starym przejściu w letenye została cofnięta rodzina z Polski ponieważ ich dziecko miało nieważny dowód osobisty - także trzeba uważać.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.08.2015 15:51

W drodze na wakacje, po przekroczeniu granicy czesko-austriackiej, wjechałem do Drasenhofen
i nagle pan mundurowy macha do mnie wskazując, abym zjechał na bok.

Myślę sobie: o w mordę, ładnie zaczynamy ... i pytam grzecznie: Zu schnell gefahren :?:

Na szczęście okazało się, że to kontrola dokumentów. W tym miejscu po raz pierwszy.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 30.08.2015 16:07

walp napisał(a):Myślę sobie: o w mordę, ładnie zaczynamy ... i pytam grzecznie: Zu schnell gefahren :?:

Nein, Ausweiskontrolle :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone