Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AgaBor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBor » 20.07.2010 18:02

Nigdy nie miałam do czynienia z zabieraniem czegokolwiek przy wieździe-Grecja,Cro,Czarnogóra,Bułgaria,Serbia-ogólnie na bałkanach.Inaczej za to przedstawia się sprawa z wyjazdem jeśli ktoś ma za dużo wysokoprocentowych pamiątek :D
Herman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herman » 20.07.2010 22:15

gonzo napisał(a):
Herman napisał(a):Problem może być dopiero na miejscu z zameldowaniem czasowym bez paszportów. Nie wiem czy jakiś Chorwat podłoży biznes, żeby kogoś nocować bez zameldowania... :?

A jakie to znaczenie czy dowód czy paszport przy meldunku , sam dawałem dowód osobisty.


Zawsze chcieli ode mnie paszport, więc sądziłem, że taka jest koniecznośc, ale przyznaję, że mogę się mylic - nie jestem ekspertem :)


A tak mówiąc o ostrych kontrolach, to najbardziej trzepali mnie (i innych też) 4 lata temu przy wyjeździe z Turcji. Ale tam ponoc jest to normalne. Szukają po prostu futer, dywanów, złota itd... Celnicy niby starali się byc mili i grzeczni, ale i tak nie sympatycznie to wygląda... a swoich przy tych kontrolach, to traktowali jak śmieci!

W drodze do Chorwacji kontrolowali mnie raz w zeszłym roku. Celnik chciał zobaczyc co jest w bagażniku. Otworzyłem mu bagażnik, a on się zapytał co ja wiozę... odpowiedziałem mu, że przecież sam widzi, a min i granatów nie będę mu na wierzch wyciągał :D uśmiechnął się i spytał czy chcemy pieczątki do paszportów - oczywiście skorzystałem.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.07.2010 09:21

Herman napisał(a):A tak mówiąc o ostrych kontrolach, to najbardziej trzepali mnie (i innych też) 4 lata temu przy wyjeździe z Turcji. Ale tam ponoc jest to normalne. Szukają po prostu futer, dywanów, złota itd...


- Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie ha... ha... handluję. Ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi...
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 21.07.2010 11:02

Znane są również przypadki, gdy w środku lata cały autokar turystów wracający z Turcji do Polski siedział w czapkach z futra lisa i w 2 swetrach. Ale to odległe już czasy ... :D
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008
kontrole, meldowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 02.08.2010 14:02

trasa słowacja-węgry-cro
nie kontrolowali nas specjalnie, zaglądali tylko prze okienka czy liczba osób się zgadza, czasem nawet celnicy tak byli zagadani że machali ręką żeby jechać i nie zaracać dupy.
BiH (poza klejką podjechaliśmy na napis tranzyt) zapytali tylko czy "wsie polaki" i kazali jechać (dwóch kolejnych z naszych samochodów z tą samą rejestracją nawet o nic nie pytali)
Jak wracaliśmy to przed nami Austriaka przetrzymali Węgrzy, nawet mu bagażnik sprawdzali. Nas bez słowa przepchnęli (tylko kierowcę 3go auta, byliśmy na 4 samochody-zapytali czy cigarety przewozi, ale on z żoną opaleni na czarno jak cyganie wyglądali :) )


z 13 osób- 4 meldowały się bez problemów na polski DO, reszta na paszporty
grenio
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grenio » 12.08.2010 20:55

a ja miałem pecha - nic ich nie interesowało co mam w aucie , nawet bagażnika nie otwierałem ale jak zobaczył bat anteny CB to zapytał czy mam pozwolenie na antenę na co ja że nie, więc każe zdejmować a że miałem przykręcaną to trochę zeszło - kątem oka obserwowałem jak każdemu kto wjeżdża z anteną to kazali ją ściągać - najprościej mieli ci którzy mieli magnesówki - minuta osiem i ściągnięta
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 17.08.2010 10:16

gordipi napisał(a):A cóż to jest pięć zgrzewek tyskiego? To raptem na dwa upalne dni :D


Ja miałem 4 zgrzewki rok temu i wystarczyło na 8 dni:) W tym roku kupuję box i zabieram więcej:)

Herman napisał(a):....W drodze do Chorwacji kontrolowali mnie raz w zeszłym roku. Celnik chciał zobaczyc co jest w bagażniku.....

Ja też tego doświadczyłem, tyle, że miałem bagażnik z rowerami na haku i nie dało się go otworzyć, uchylam więc drzwi i proszę go do środka...podziękował i kazał jechać dalej.
alwexim
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alwexim » 03.09.2010 19:36

Przy wyjeździe ze Słowenii moim psom sprawdzali czipy czy zgadzają się z kodem kreskowym w książeczkach zdrowia :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.09.2010 20:30

Przy przekraczaniu granicy słoweńsko-chorwackiej i Słoweńcy, i Chorwaci sprawdzili nam paszporty, a Chorwaci dodatkowo wstemplowali pieczątki. Jak wracaliśmy, to Chorwat obejrzał zdjęcia w paszportach, a Słoweniec machnął tylko, by jechać dalej, gdy zobaczył uniją rejestrację. Nic więcej nam nie sprawdzano.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 05.09.2010 20:51

grenio napisał(a):a ja miałem pecha - nic ich nie interesowało co mam w aucie , nawet bagażnika nie otwierałem ale jak zobaczył bat anteny CB to zapytał czy mam pozwolenie na antenę na co ja że nie, więc każe zdejmować a że miałem przykręcaną to trochę zeszło - kątem oka obserwowałem jak każdemu kto wjeżdża z anteną to kazali ją ściągać - najprościej mieli ci którzy mieli magnesówki - minuta osiem i ściągnięta


A na kartę pływacką nie szło spróbować?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 06.09.2010 09:04

Jadąc na trzy samochody i w każdy jechały po 3 osoby o takim samym nazwisku wjeżdżając do Cro nawet nie pokazaliśmy paszportów było ok 2 w nocy wracając natomiast koło 17 popołudniu pierwsze auto stało chwilikę ja drugi już byłem wklepywany w komputer a brat za nami stał chyba z 10 minut :D ale nie było sprawdzania bagaży :) chyba chodziło o nazwisko :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.10.2010 16:02

Mnie w drodze pwrotnej przy wjeździe do Słowenii kazali maskę w samochodzie otworzyć i numery sprawdzali. Już od kilku lat na żadnej granicy numerów w samochodzie nikt mi nie sprawdzał, tym bardziej że mój "dziadek" ma już 12 lat i o jego kradzież trudno by kogoś podejrzewać. :wink: :D
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 12.10.2010 15:18

teraz to jest super, można po całej UE + croatia na dowód osobisty jeździć, bez żadnej kolejki, kontroli na granicy, ale pamiętam jeszcze nie tak dawno temu jak się wracało z cro to najgorliwsi byli nasi celnicy na przejściu w Chałupkach.
Jak czytają to pozdrawiam !
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 12.10.2010 15:31

Herman napisał(a):Problem może być dopiero na miejscu z zameldowaniem czasowym bez paszportów. Nie wiem czy jakiś Chorwat podłoży biznes, żeby kogoś nocować bez zameldowania... :?


żaden problem, tylko się dziwili skąd dzieci maja dowody osobiste :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.10.2010 08:20

Zero kontroli na jakiejkolwiek granicy ...

Wjezdzajac do cro jedynie paszporty musialem pokazac z odleglosci okolo metra
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone