Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 19.07.2010 08:13

My wjeżdżaliśmy do Chorwacji 26.6 koło 23-ciej.
Jeden chorwacki celnik sprawdzał nam paszporty, a drugi kazał otworzyć box. Załamałam się, ale z drugiej strony to był lepszy wybór niż bagażnik, w którym wieźliśmy full żarcia na dwa tygodnie dla 6 osób. W boxie mieliśmy tylko ciuchy itp rzeczy. Małż otworzył , a potem celnik-biedak musiał nam pomagać w zamknięciu trumny, bo na trzy ręce było za mało :lol:
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 19.07.2010 23:13

My jechaliśmy przez Węgry ,celnicy tylko spojrzeli na paszporty i komentarz "a Polaki ,można jechać ,jechać".Na granicy z Bośnią w Neum tylko przeglądali paszporty, w Metkoviću tylko pokazaliśmy paszporty ,a celnicy machali ,aby jechać.Na przejściu w Goričan wbili nam pieczatkę.
Kiedy wyjeżdzaliśmy z Bośni do Chorwacji ,celnik bośniacki ,spytał się w jakim charakterze przebywaliśmy w Bośni.Usłyszał ,od nas że turystycznie ,przejazdem machnął reką i kazał jechać.
Nie kontrolowano nas ani razu .(a zapasik wina z Pelješaca niczego sobie-leżał spokojnie w bagażniku)

Potwierdzam ,dużą ilość celniczek na granicy w Neum :D
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 20.07.2010 11:05

my paszportów nie mamy z żoną wjeżdzamy na dowód, to nasz pierwszy raz w cro, mamy nadzieję że nie będzie problemów, w razie czego mam wydrukowaną informację ze strony MVPEI :
Crossing the state border of the republic of croatia requires either a valid passport or an identity card
puni
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) puni » 20.07.2010 11:30

Co poniektórzy celnicy mają jeszcze może przyzwyczajenia z dawnych czasów, kiedy żeby przejechac granice bez tzw. "trzepania" (będą pamiętac ci co w czasach socjalistycznych jeździli po krajach "demoludów" :wink: ) musieli otrzymac jakiś "suwenir"!
:twisted: :twisted: :twisted:
puni
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) puni » 20.07.2010 11:31

artur77 napisał(a):my paszportów nie mamy z żoną wjeżdzamy na dowód, to nasz pierwszy raz w cro, mamy nadzieję że nie będzie problemów, w razie czego mam wydrukowaną informację ze strony MVPEI :
Crossing the state border of the republic of croatia requires either a valid passport or an identity card

Z tego co wiem to dotyczy tylko obywateli Słowacji, Czech i Węgier... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 11:39

puni napisał(a):
artur77 napisał(a):my paszportów nie mamy z żoną wjeżdzamy na dowód, to nasz pierwszy raz w cro, mamy nadzieję że nie będzie problemów, w razie czego mam wydrukowaną informację ze strony MVPEI :
Crossing the state border of the republic of croatia requires either a valid passport or an identity card

Z tego co wiem to dotyczy tylko obywateli Słowacji, Czech i Węgier... :roll:

A dasz sobie głowe uciąć za to co napisałeś czyli, że tylko tych 3 nacji to dotyczy czy nie doczytałeś do końca ? ;-)
puni
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) puni » 20.07.2010 11:47

Tak było napisane na granicy... Nawet osobny wydzielony przejazd dla tych osób. Było tam coś napisane o jakiejś umowie między tymi państwami. Szczególnie mi to zapadło w pamięc bo były przejazdy dla obywateli UE, innych i właśnie dla tych powyżej. Chyba, że o co innego chodziło? :P
Aha... No i oni rzeczywiście pokazywali tylko dowody osobiste czy co tam mają :wink:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 20.07.2010 11:54

Z tego co pamiętam, to chyba była podpisana jakaś umowa pomiędzy Chorwacją i UE na mocy której obywatele Unii mogą wjechać do Chorawacji na dowód osobisty (oczywiście nie dotyczy to starego zielonego dowodu osobistego).
O ile w ogóle ktoś o ten dowód poprosi (19 czerwca celnik tylko spojrzał ile osób w aucie, w drodze powrotnej 2 lipca przekroczyliśmy granice tak, jakby Chorawcja była w Unii, nawet nie zatrzymaliśmy samochodu :D ).
Herman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herman » 20.07.2010 12:15

Problem może być dopiero na miejscu z zameldowaniem czasowym bez paszportów. Nie wiem czy jakiś Chorwat podłoży biznes, żeby kogoś nocować bez zameldowania... :?
zenoo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zenoo » 20.07.2010 12:18

3 razy byłem w Chorwacji, za każdym razem po prostu przejeżdżaliśmy (trasa Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja), celnicy zerkali na paszporty albo w ogóle tylko liczyli osoby w aucie i paszporty i kazali jechać dalej, dwa razy "kuknęli" przez szyby do środka czy faktycznie jedziemy z dziećmi (4 paszporty) a tak to zero problemów. 1 raz przekraczałem granicę SLO-HR tylko na dowód osobisty i również żadnych problemów...
za to zauważyłem że i Chrowaci i Słoweńcy chyba nie lubią Czechów, bo zdarzyło się że kilka samochodów CS było wybebeszonych z bagazy na przejściach.
nas chyba lubią :D
puni
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) puni » 20.07.2010 12:25

Herman napisał(a):Problem może być dopiero na miejscu z zameldowaniem czasowym bez paszportów. Nie wiem czy jakiś Chorwat podłoży biznes, żeby kogoś nocować bez zameldowania... :?

Nie było problemów. Nasz gospodarz meldował Czechów na dowód. Widziałem! 8)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 20.07.2010 14:18

Herman napisał(a):Problem może być dopiero na miejscu z zameldowaniem czasowym bez paszportów. Nie wiem czy jakiś Chorwat podłoży biznes, żeby kogoś nocować bez zameldowania... :?

A jakie to znaczenie czy dowód czy paszport przy meldunku , sam dawałem dowód osobisty.
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 20.07.2010 14:49

mnie akurat nie kontrolowali,ale bardzo sie cieszę bo to był mój czwarty wyjazd do Cro i w końcu dostałem pieczątkę do paszportu(poprosiłem o nią 8) celnika na granicy),a od 2011 może ich już nie być bo podobno Cro chce wstapić do Unii
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 20.07.2010 15:51

Na podstawie decyzji Rządu Republiki Chorwacji obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy przebywają w Republice Chorwacji do 90 dni, mogą przekroczyć chorwacką granicę z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Polacy jako obywatele Państwa członka UE mogą przekroczyć chorwacką granicę zarówno z paszportem jak i z innym ważnym dokumentem potwierdzającym obywatelstwo i tożsamość posiadacza tego dokumentu (Konkretnie nowy plastykowy polski dowód osobisty). Uchwała Rządu Republiki Chorwacji (NN 41/08 z dnia 01.05.2008. odpowiednik polskiego Dziennika Ustaw).

Takie informacje są moim zdaniem rzetelne
:wink:
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 20.07.2010 17:55

byliśmy w tym roku pierwszy raz, nikt nas nie kontrolował jakoś specjalnie, tylko paszporty wzięli, w trzech pieczątki dostaliśmy na powitanie :lol: w drodze powrotnej nawet nie chcieli oglądać moze dlatego ze była tylko jedna bramka otwarta, a na wjeździe do cro potworny korek, w BiH też luzik, ale moze dlatego ze jechaliśmy z chorwackiego biura podróży do Dubrownika
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone