Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ledwozipie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 01.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ledwozipie » 17.06.2010 09:06

Wracałem wczoraj z Chorwacji i na granicy kompletna stagnacja, po stronie słoweńskiej nawet nie chcieli paszportów oglądać. Pozdr
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.06.2010 09:37

ElciaS napisał(a):Rok temu na granicy chor-węg gdy wracaliśmy celnik pytał o papierosy i alkohol a znajomym otworzył bagażnik i kazał otworzyć lodówkę i gapił się w nią z minutę,potem kazał jechać.


Mnie 2 lata temu na granicy pytał czy mamy jakieś salami, więc grzecznie potwierdziłem że tak pokazując mu wcinaną właśnie kanapkę. Najpierw parsknął śmiechem a potem życzył miłego urlopu. Chciałem Go poczęstować ale nie skorzystał :) Może ten Wasz był bardziej głodny a Wy mu nic nie zaproponowaliście :lol: :wink:
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 18.06.2010 10:01

Ja w tym roku zero kontroli w obie strony, nawet paszportów do ręki nie raczyli poprosić, ale może to przyczyna, że miałem naklejkę CRO.PL ;-) Natomiast w drodze do Dubrownika miła Policjantka pomyliła mnie z Włochem, ale po 4 dnia opalania na Hawawian Tropic mogła mieć pewne przypuszczenia ;-) Byłem 4 krotnie w Hr i jeden jedyny raz w drodze powrotnej Słoweńcy sprawdzili mi samochód, może BMW X3 zawsze sprawdzają?.Pozdrav
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 18.06.2010 14:34

Dwa lata temu słoweński celnik kazał otworzyć bagaznik, jak zobaczył, ze zapchany do granic mozliwości kazałjechac dalej. W ubiegłym roku w drodze powrotnej Słoweniec życzył sobie zobaczyć twarze dzieci na tylnym siedzeniu. Nic poza tym
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 21.06.2010 07:45

Przekraczaliśmy granicę SLO-HR w sobotę 19.06. Zero kontroli. Pan tylko zajrzał do środka i nawet paszportów nie chciał. Pomachał lizakiem aby jechać dalej.
waqqa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) waqqa » 26.06.2010 09:49

Tak się zastanawiam,
jak wygląda sprawa na granicy Węgierskiej?
Z tego co czytam, to większość z was jeździ jednak przez SLO. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.06.2010 11:22

Tu taki sam temat

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25438

może połączyć?
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 26.06.2010 18:35

Wróciliśmy z Chorwacji w zeszłym tygodniu - nikt bagażnika nam nie kontrolował - na jednej granicy sprawdzili paszporty a na innej nawet nie otwierając porównali ich ilość z ilością pasażerów i to wszystko.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 26.06.2010 19:31

Ale czego sie obawiacie...trupa macie w bagazniku ? kalacha ? rakiji 10 litrow ? kto co ma na sumieniu ?...spowiadac sie...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.06.2010 20:27

Haweł napisał(a):Ale czego sie obawiacie...trupa macie w bagazniku ? kalacha ? rakiji 10 litrow ? kto co ma na sumieniu ?...spowiadac sie...

Haweł za 7 raz w to samo miejsce będziesz miał kontrolę osobistą. :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 26.06.2010 20:39

Haweł napisał(a):Ale czego sie obawiacie...trupa macie w bagazniku ? kalacha ? rakiji 10 litrow ? kto co ma na sumieniu ?...spowiadac sie...

Szmuglują co się da więc mają pietra. :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.06.2010 21:05

krakuscity napisał(a):
Haweł napisał(a):Ale czego sie obawiacie...trupa macie w bagazniku ? kalacha ? rakiji 10 litrow ? kto co ma na sumieniu ?...spowiadac sie...

Szmuglują co się da więc mają pietra. :wink:

Bo te cło za worek kartofli co przykrywa 5 zgrzewek :D tyskiego i 10 butelek żoładkowej gorzkiej! :D
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 26.06.2010 21:08

A cóż to jest pięć zgrzewek tyskiego? To raptem na dwa upalne dni :D
anka2607
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka2607 » 19.07.2010 00:05

Przejezdzalismy granice o 14 stalismy 2h w korku 3.07br kontroli brak ale nie dziwne jak byl taki natlok turystow.Ci co jechali pozniej stali juz 4h w korku
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.07.2010 01:18

A propos pieczątek:
pieczątkę wbili nam Chorwaci, kiedy przekraczaliśmy 15.07.2010 r. granicę na przejściu Goričan.
Ku naszej ogólnej uciesze :D

A propos kontroli zawartości bagażnika:
z racji bliskości dwóch przejść granicznych z Bośnią (i częstym ich przekraczaniu) mogę powiedzieć, że dwa razy proszono nas o podniesienie klapy:
- raz, w Metkoviću, przy wjeździe do Chorwacji, zapytała nas bośniacka celniczka o papierosy, alkohol i kawę - pomimo tego, że w bagażniku poza chałwą z Mostaru nie było nic ciekawego
- drugi raz węgierska, przy wjeździe na Węgry: spojrzała i o nic nie pytała, luknęła sobie tylko na ręczniki suszące się na półce i tyle (a wieźliśmy troszku :wink: wina z Pelješaca)

Z kontrolą dokumentów było różnie:
- przy wjeździe ze Słowenii do Chorwacji chcieli paszporty
- przy wyjeździe z Chorwacji na Węgry - jak na górze wpisu :)
- przy częstym przekraczaniu granicy z Bośnią w Neum: raz chcieli, ale przeważnie machali "jedź" , a w Metkoviču - za każdym razem chcieli, no i dwa razy pytali o zieloną kartę

P.s. na granicy bośniackiej w Neum było bardzo dużo celników ... płci żeńskiej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone