Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konoby w Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2014 15:37

wojto19a napisał(a):no stary tutaj się z Tobą nie zgodzę. Byłem w tej winiarni i widząc butelki plastikowe po winie, wiem że wino nie jest ich. Robią dokładnie tak samo węgrzy, idziesz do winiarni a oni w beczkach ponalewane mają tanie wino z plastikowych butelek. Wierz mi, z niejednej beczki wino piłem, nie jedną orachovicę piłem ale takiej jak tam nie ma nigdzie. Nie mówię, że mają złe, ale czy byłeś choć raz u dziadków? Jeśli nie, to następnym razem spróbuj, a nie pożałujesz i wspomnisz o moich słowach!

Wynajmuje kwaterę koło domu Josipa i wiem jak robi z babką wino, a co do butelek to trzeba powiedzieć im że nie plastik fantastik tylko glass, a co do winiarni w Primosten nie ma takiej której chyba nie zaliczyłem :mrgreen: spoko każdy ma inny smak :wink:
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 10.06.2014 19:50

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie namiary na miejsca warte odwiedzenia. Jak wrócę, to napisze czyje winko było lepsze :D Jak znacie jeszcze jakieś fajne miejsca w okolicy warte odwiedzenia, to piszcie.
P.S. Split, Trogir, Sibenik, Kornati, Krka już zwiedziłem, gdy stacjonowałem w Trogirze.
wojto19a
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojto19a » 12.06.2014 11:05

JackDaniels;) napisał(a):Wynajmuje kwaterę koło domu Josipa i wiem jak robi z babką wino, a co do butelek to trzeba powiedzieć im że nie plastik fantastik tylko glass, a co do winiarni w Primosten nie ma takiej której chyba nie zaliczyłem :mrgreen: spoko każdy ma inny smak :wink:


Jeśli tak to zwracam honor i chylę czoła. Nauczony Węgrami jak wchodzę do "winnicy" to w pierwszej kolejności obczajam czy nie ma plastikowych butelek po tanim winie, a jak pamiętam czytałem wcześniej jak inni polecali tam wina i też się tam właśnie wybrałem w pierwszej kolejności. Zresztą o gustach się nie dyskutuje :) każdy ma inne i trzeba najlepiej samemu popróbować i się przekonać. Udanych wakacji!
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 12.06.2014 11:42

Na tym samym deptaku co No.2 Konoba Antonija. No.3 Konoba Torkul w stronę konzuma jest konoba Calipso- najlepsza lasagne jaką w życiu jadłem z prawdziwego pieca :) Na półwyspie godna polecenia jest także conoba Galeb z pięknym widokiem. Trochę ciężko do niej trafić i minusem jest pobliskość cmentarza ale dania mają przednie.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 12.06.2014 21:46

Posiłkując się mapami google i TripAdvisor zapisałem sobie jeszcze takie konoby do odwiedzenia:
1. Baculov Dvor - w Draga (Primosten Burnji), miejsce podobne do Saricevi Dvori w Supljak
2. Konoba Toni - Podakraje 26, Primosten, na Starym Mieście, ale za jego murami od strony portu
3. Konoba Stara Cura - Grgura Ninskog 1A, Primosten, w centrum miasta, podobno niezła i niedroga
Ktoś może coś napisać na temat tych miejsc?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 14.07.2014 14:10

Właśnie wróciłem z Primosten :D i pozwolę sobie na przekazanie kilku wrażeń póki coś jeszcze pamiętam.
Z części waszych porad skorzystałem, ale nie z wszystkich, bo w Primosten konob bez liku i nie zawsze dotarliśmy tam, gdzie planowałem, albo nie było akurat wolnych miejsc. I tak:

Šarićevi Dvori - potwierdzam opinię JackDaniels'a - super miejsce na klimatyczną kolację, ale trzeba się liczyć z tym, że wybór dań nie jest tam zbyt duży, więc dzieci mogą marudzić. Ponieważ nie byłem pewien, czy zastaniemy tam wolny stolik wieczorem, to dotarliśmy tam już ok. 19.00. O dziwo, tylko dwa stoliki były zajęty, a nam udało się załapać na wolną pekę, która już się robiła i miała być gotowa za godzinkę (z gotowych dań do podania na już był gulasz z mięsa i gulasz z ośmiornicy). Zdążyliśmy do tego czasu odwiedzić osiołki, pospacerować po okolicy, porobić zdjęć i przetrącić dalmatyński półmisek szynki i sera zapijając winkiem.

Ok. 20.00 konoba zaczęła się wypełniać gośćmi. Para włochów przy sąsiednim stoliku dostała swoją pekę przed nami - pewnie mieli zamówioną wcześniej. Nasza dotarła na stół 15 minut później. Wiedziałem czego się mam spodziewać, więć zaskoczenia nie było. Peka dobra, choć bez rewelacji (jadłem w CRO już lepszą). Jak zwykle nie podołaliśmy jej w całości, ale tradycji stało się zadość i nie musiałem już szukać peki na mieście.

Konoba Antonija i Torkul - nie skorzystaliśmy z ich oferty z powodów pozakulinarnych, a konkretnie miejsca w jakim się znajdują, czyli przy głównym deptaku, który ok. 20.00 jest tak zatłoczony, ze czasem trudno tam nawet przejść. Nie pasowało mi to miejsce na kolację i już.

Pozostale kolacje jadaliśmy na Starym Mieście, bo było tam pełno spokojnych knajpek. Skorzystaliśmy z oferty konoby Galeb, która ma taras z widokiem na cmentarz ;-) oraz sąsiedniej (nie pamiętam nazwy), też z tarasem oraz 3-4 innych zlokalizowanych przy nabrzeżu po lewej stronie od bramy wejściowej. Oferta kulinarna wszystkich tych konob była bardzo podobna i niczym szczególnym się od siebie nie różniły.

Odnośnie cen w konobach, to muszę przyznać, że Primosten jest rzeczywiście nieco droższy od miejsc, w których byłem wcześniej. Do tej pory sądziłem, że najwyższe ceny były na Starym Mieście na Korczuli, ale Primosten pod tym względem niewiele Korczuli ustępuje. W porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami w CRO, w tym roku w konobie trzeba było zostawić ok. 100 kun więcej za podobną obiadokolację dla 4 osób.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Konoby w Primosten - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone