Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komunikacja autobusowa w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
domeldoom
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 30.05.2006
Komunikacja autobusowa w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domeldoom » 02.06.2006 14:29

Witam
Jestem tu nowy więc od razu się witam!!! :-)
Przeglądałem już forum, ale jest tu tego tyle, że mój mały rozumek :-) nie moze tego ogarnąć. W tym roku pierwszy raz wybieram się do Chorwacji. Nie wiem jeszcze dokładnie jak i na jakiego typu pobyt.
Z jednej strony chciałbym zobaczyć zwiedzieć jak najwięcej - czyli objazdówka, z drugiej jednak pobyczyłbym się trochę na gorącej plaży - czyli wczasy. Kompromisowe rozwiązanie - pobyt ze zwiedzaniem :-) (ale tak to tylko w Erze).
Z jednaj strony pojechałbym samochodem, ale nie byłem jeszcze za granicą autem, a poza tym nie chce mi się siedzieć za kółkiem - po prostu cały czas chciałbym odpoczywać czyli pozostaje autokar.
Musze przyznać, ze jestem grymaśny i dotyczczas żadna wycieczka czy wczasy nie zabrały mi tyle czasu i wysiłku by coś wybrać. Jedyna rozwiązanie to jechać tam kilka razy :-).
No ale... po odsianiu nieciekawych ofert. pozostały:
- wczasy w Makarskiej
- objazdówka ze zwiedzaniem z FUNCLUB
- wczasy gdzieś w oklicach Dubrownika.
Po tym przydługawym wstępie mam kilka pytań:
- czy w Chorwacji jest i czy warto korzystać z komunikacji autobusowej( coś jak nasz PKS), czy będąc np na wczasch w Makarskiej będę w stanie bez specjalnego wysiłku pojechć do Dubrownika czy Splitu i innych ciekawych miejsc? Czy koszt samodzielnej wycieczki będzie niższy niż koszt wycieczek fakultatywnych organizowanych przez rezydenta?
- polecicie moze jakieś inne dobre objazdówki połączone z wypoczynkiem?
- czy jest jakiś biuro podróży organizujące wczasy z dojazdem w Cvtat? Już szukałem, ale nie znalazłem :-( może pomożecie.
- no i jak już się zdecyduję jechać samochodem to czy Makarska będzie tym optymalnym miejscem do wypoczynku i zwiedzania?
Przepraszam, jeżli się powtórzyłem z tematem, ale jak już wspomniałem wczasy akurat w Chorwacji kosztują mnie dużo wysiłku :-) tzn sam wybór, czuję się jak osioł któremu w żłóby dano w jeden owsa w drugi siano....
pozdrawiam
tomek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 02.06.2006 14:52

jedż autem zobaczysz wszystko bez jakiegokolwiek uzależnienia od komunikacji...no chyba że fish pikniku, który polecam też zaliczyć.
Jadąc autem będziesz mógł też "pobyczyć" się na każdej plaży.
Jesli rejon to pewnie Makarka jest swietnym wyborem, choć ja kolejny raz jadę własnym środkiem transportu na wyspe ciovo :D
pozdrawiam
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 02.06.2006 16:09

Ja jeżdżę do Cro autokarem z biura podróży oczywiście z tego miasta w którym mieszkam z tym że wykupuję sam przejazd i na miejscu szukam noclegu. Tutaj jest mój krótki opis.
forum/viewtopic.php?t=9740&postdays=0&postorder=asc&start=15[/list]
domeldoom
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) domeldoom » 04.06.2006 11:42

Witam
Dzięki za odpowiedzi. A jak wygląda sprawa z tamtejszym PKS'em - istnieje coś takiego? I jeśli tak to czy dobre to jest, czyli czy autobusy są często, jak często, czy drogie?
pozdrawiam
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 04.06.2006 11:59

Oczywiście że istnieją chorwackie pekaesy, są o niebo lepsze niż u nas i stosunkowo niedrogie.W każdej miejscowości jest przystanek i rozkład jazdy.
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 04.06.2006 12:47

Ja w ubiegłym roku całą Cro zjechałam PKSem i promami. PKS jest straaasznie drogi. Taniej wychodzą promy i prywatne linie morskie np.Krilo. Owszem fajnie i wygodnie, ale zeżarło mnóstwo kasy! potem został stop,hi :D
(bilet Dubrownik-Zadar 180 kun +10 za bagaż, to 190, czyli ok. 112 zeta, to linia dalekobieżna, krótsze trasy wychodzą jeszcz drożej, Zadar_Pirovac dla przykładu 40 kun, czyli 6 E za jakieś 35 km- dla mnie drogo, ale to moja opinia. Natomiast prom ze Splitu na Hvar 30 kun)
roseau
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 25.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) roseau » 03.07.2006 00:29

mógłby ktos podac ceny promu ze splitu do dubrovnika?? oraz czas podrózy oraz ile takich promów wypływa na dzień??
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 03.07.2006 12:53

paolo napisał(a):Oczywiście że istnieją chorwackie pekaesy, są o niebo lepsze niż u nas i stosunkowo niedrogie.W każdej miejscowości jest przystanek i rozkład jazdy.


Oj Paolo - nie wiem czy moje ubiegłoroczne doświadczenie już jest nieaktualne :D , ale nie było tak optymistycznie :D . Rozkłady jazdy były tylko w większych miejscowościach. Na przystankach rozkładów jazdy nie było - trzeba pytać miejscowych albo w biurach informacji. I gromadzić sie tam gdzie tubylcy - jeśli nie ma znaku czy czegoś, co przypomina przystanek :D
A co do jakości autobusów - to święte słowa! Naprawdę luksusowe!
Bilety można kupic w autobusie (jeżdzi dwóch kierowców - jeden prowadzi pojazd, drugi sprzedaje bilety kiedy autobus rusza - dobra metoda - nie sposób przejechać bez biletu)
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 15.06.2018 10:31

Hej. Odgrzebałem taki oto temat. We wczorajszej dyskusji ferajna wymyśliła, że może by tak nie być uwiązanym od samochodu, jakby nas naszła ochota na zimne winko w Makarskiej, czy w Breli, czy w Omiszu, czy nawet w Splicie. Jedziemy do Baski Vody i o ile długie wycieczki to raczej własny transport, o tyle krótkie popołudniowe wypady, to może lepiej ichniejszy PKS.
Stąd pytanie do tych, co korzystali. Czy obecnie bilety kupuje się w taki sposób jak napisała @U-la (bagatela 12 lat temu) czy też w dobie wszędobylskiej cyfryzacji, w tym przypadku też coś się zmieniło?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Komunikacja autobusowa w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone