Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pazurek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 11.07.2017 13:02

Również 3 razy w Chorwacji i ani jednego komara nie widziałem :D
Gonzales
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 11.07.2017 13:14

Pazurek napisał(a):Również 3 razy w Chorwacji i ani jednego komara nie widziałem :D

Ja musiałem mieć pecha. W Srimie (koniec czerwca-początek lipca br.) wieczorem trzeba było się spryskać żeby nie pogryzły.
Może nie było ich wiele ale kilka wystarczy żeby uprzykrzyć życie.

Pozdrowienia.;)
Ostatnio edytowano 11.07.2017 13:49 przez Gonzales, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.07.2017 13:21

Stara Baška, Krk, czerwiec / lipiec br. - bywały wieczorami w dość umiarkowanych ilościach. Dotkliwiej pogryzło połowę rodziny coś innego niż komarzyce, lecz nie zostało bliżej zidentyfikowane.
szczaw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 11.07.2017 16:52

Gonzales ,to nie pech , my w Srimie stacjonujemy od trzech lat i na wysokości trampolin dla dzieci ( koniec Srimy) jest ich bardzo dużo.
Krismel
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 12.07.2017 12:05

Od 22 do 30 czerwca w Vodicach - komarów dużo. Wieczorami żeby posiedzieć na tarasie trzeba było się jakimś odstraszaczem posmarować.
coglin
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.07.2017 22:44

26.06-08.07 Podaca, Ravanje - Komary były.
Nie jakieś strasznie uciążliwe. Nie psikaliśmy się, ani naszej 4 letniej córki.
Były małe, szybkie, ciche.
Że cię ugryzł, dowiadywałeś się w zdecydowanej większości przypadków, już dawno po fakcie.
Vella
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 13.07.2017 13:47

Janusz Bajcer napisał(a):
LucynaM napisał(a):Koniecznie brać coś na komary. Jeden komar robi kilka ukłuć.

Jedna komarzyca :idea: Komar nie kłuje :wink:

A kobieta to nie człowiek? Wypraszam ja sobie 8)

Kobieta też człowiek,
komarzyca też komar :!:

Pazurek napisał(a):Również 3 razy w Chorwacji i ani jednego komara nie widziałem :D

Nie trzeba ich oglądac, wystarczy spojrzeć na bąble :wink:

2015 sierpień/wrzesień na Istrii - zatrzęsienie, a zawzięte jak szatany.
2016 sierpień/wrzesień Dalmacja/Maslenica - sporo, ale już mniej dokuczliwe. Bardziej agresywne były małe muszki.
2017 sierpień/wrzesień Dalmacja/Razanj - trzymajcie kciuki :papa:
giba0909
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 13.07.2017 13:55

Początek lipca, Povljana Pag. Komarów niewiele jednak po nocy dzieciak miał czerwone ślady. Komary niewielkie, sprytniejsze od naszych, dobrze się kryły i ciężko było je zabić. W końcu siateczka w oknie, wieczorne polowanie na komary i po problemie. 8)
komaciek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 15.07.2017 20:31

W drugiej połowie czerwca w Borik (Zadar) trochę ich było, spanie przy otwartym balkonie wymagało raida w gniazdku.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.07.2017 18:38

Crocodyl napisał(a):Na komary jedyny i najlepszy (moim zdaniem a używam go od chyba 3 lat) jest Ultrathon. Ja kupuje go w niemieckiej drogerii na R. :wink: Naprawdę skuteczny. Jeden z nieodłącznych elementów wyjazdowego wyposażenia.

Też polecam, używam.

Były w Rossmanach ale zapasy się pokończyły.
W necie ceny szaleją.
Jak się dowiedziałem dlatego, że produkt ten jest sprowadzany z USA a cofnięto możliwość transportu lotniczego.
Więc teraz płynie i trzeba czekać na nową dostawę.

Tak więc jak chcecie kupić to radzę się spieszyć.
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.07.2017 20:43

giba0909 napisał(a):Początek lipca, Povljana Pag. Komarów niewiele jednak po nocy dzieciak miał czerwone ślady. Komary niewielkie, sprytniejsze od naszych, dobrze się kryły i ciężko było je zabić. W końcu siateczka w oknie, wieczorne polowanie na komary i po problemie. 8)

Pierwsza połowa lipca w Komizy
Dokładnie, takie malutkie mniejsze od naszych nawet się zastanawiałam czy aby na pewno to komary....ale pamiątka po nich identyczna jak w Polsce :mrgreen:
Gonzales
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 17.07.2017 21:47

szczaw napisał(a):Gonzales ,to nie pech , my w Srimie stacjonujemy od trzech lat i na wysokości trampolin dla dzieci ( koniec Srimy) jest ich bardzo dużo.

O pechu napisałem głównie w tym sensie że siedząc w towarzystwie głównie to ja jestem obiektem zainteresowania komarów a właściwie komarzyc. I nie ma znaczenia czy to polskie czy chorwackie komarzyce, wszystkie gryzą głównie mnie.

Pozdrowienia.;)
ZenekP
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 17:43

Właśnie jak ta sytuacja się przedstawia z komarami. Pierwszy raz się wybieram i nie wiem czy kupować jakieś preparaty?
Pawcio&Monia
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 29.07.2017 08:12

Zenek najlepiej kup jakiś "odstraszacz" na komary.Możesz kupić nawet zwykły aromat waniliowy do ciast. Działa super. Dodatkowo kup sobie fenistil. Jest to żel na ukąszenia itd. Nie będzie swędziało :D
Uriel
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uriel » 29.07.2017 08:43

Jestem w Vodicach od 5 dni (w okolicy ul. Blata) i potwierdzam obecność komarów ale żeby to była plaga to nie powiem, pojawiają się wieczorem po kilka i po małym polowaniu spokój. Taki mały karłowaty gatunek nie to co nasze krajowe krwiopijcy, nawet chyba nie bzyczą. Na zewnątrz nie są uciążliwe tak jakby ich nie było.
Na dzień dobry właścicielka apartamentu pokazała "Raid", ten do kontaktu i myślałem że będzie jazda ale jest OK i nie mają wpływu na jakość wypoczynku. Z kraju wziąłem jakiś preparat ale nie używałem go wcale.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat