Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.01.2016 00:43

Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.01.2016 22:13

A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga (do kupienia np. w Decathlon czy aptekach). Po spryskaniu skóry, która za dnia była wystawiona na słońce + oczywiście jakieś kremy do opalania/po opalaniu - dostałam wysypki i pół wakacji chodziłam cała w czerwone, swędzące plamy i to takie ogromne, składające się z małych czerwonych krostek. :evil:

A komary i tak mnie gryzły... :roll:
Z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.01.2016 22:33

EithelAmarth napisał(a):A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga (do kupienia np. w Decathlon czy aptekach). Po spryskaniu skóry, która za dnia była wystawiona na słońce + oczywiście jakieś kremy do opalania/po opalaniu - dostałam wysypki i pół wakacji chodziłam cała w czerwone, swędzące plamy i to takie ogromne, składające się z małych czerwonych krostek. :evil:

A komary i tak mnie gryzły... :roll:

Kup sobie repele z det-em i będziesz mieć spokój,najlepiej powyżej pięćdziesiątki
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.01.2016 14:12

EithelAmarth napisał(a):A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga...

Dlaczego przestrzec? Trzeba zwracać uwagę na alergeny zawarte w różnych środkach i tyle.
euromissile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.02.2016 21:03

Fanka napisał(a):Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.

hmm malo pocieszajace. te co mnie atakowaly w zeszłym roku tez byly male ale czy mialy paski to nie pamietam 8O

no i wlasnie mowia w radio ze w Hiszpani jest zarazona kobitka w ciązy ziką ;)

chyba idzie jakis armagedon :?
DomSWIAT
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) DomSWIAT » 05.02.2016 15:20

Pozdrowienia :)
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.04.2016 00:10

euromissile napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.

hmm malo pocieszajace. te co mnie atakowaly w zeszłym roku tez byly male ale czy mialy paski to nie pamietam 8O

no i wlasnie mowia w radio ze w Hiszpani jest zarazona kobitka w ciązy ziką ;)

chyba idzie jakis armagedon :?

Sprawdziłam, niestety to badziewie roznoszące Zikę ma swoją populacje w Cro, Grecji, Włoszech, Czarnogórze, ogólnie na południu Europy . Mają niby kolonie lęgowe spryskiwać. Zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji.
agatka9082
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) agatka9082 » 06.05.2016 22:48

Ja miałam plagę latających mrówek. Zdawało się ze gryzły ale to już było późna ciepłą nocą wiec ciężko stwierdzić :D
Zephyr
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zephyr » 03.07.2016 22:51

W zeszłym tygodniu w Rogoznicy kilka komarów zatłukłem w sypialni. Natomiast o dziwo nie atakowały podczas wieczornego przesiadywania na tarasie. Może odstraszał dym z cygara :-)
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.07.2016 11:13

W tym roku środkiem na komary zwalczałem... mrówki, które wytyczyły sobie ścieżkę na nasz taras z pobliskiego ogrodu.
O dziwo środek działał ! :)
komaciek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 07.06.2017 21:41

A jak obecnie wygląda sprawa z komarami...?
Pytam, bo wyjazd coraz bliżej :)
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.06.2017 08:22

Na komary jedyny i najlepszy (moim zdaniem a używam go od chyba 3 lat) jest Ultrathon. Ja kupuje go w niemieckiej drogerii na R. :wink: Naprawdę skuteczny. Jeden z nieodłącznych elementów wyjazdowego wyposażenia.
Załączniki:
odstraszacz-komarow-ultrathon.jpg
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 08.06.2017 12:03

Ja to chyba mam szczęście do wakacyjnych lokalizacji :) . Jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i ugryzienia komarów mogę policzyć na palcach jednej ręki. Naprawdę :) .
kanarowski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 08.06.2017 13:38

witia napisał(a):Ja to chyba mam szczęście do wakacyjnych lokalizacji :) . Jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i ugryzienia komarów mogę policzyć na palcach jednej ręki. Naprawdę :) .

To chyba Cię przebiję. Dotąd 3 razy w Chorwacji i żadnego komara nie widziałem. :)
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 08.06.2017 15:22

kanarowski napisał(a):
witia napisał(a):Ja to chyba mam szczęście do wakacyjnych lokalizacji :) . Jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i ugryzienia komarów mogę policzyć na palcach jednej ręki. Naprawdę :) .

To chyba Cię przebiję. Dotąd 3 razy w Chorwacji i żadnego komara nie widziałem. :)

Ja już tak napisałem "na wyrost". Ale może na 17 pobytów jakieś marne 5 ugryzień by się znalazło... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat