Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komarna Cro...:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010
Komarna Cro...:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 20:54

Witajcie... Pewnie znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że gdzieś jest już taki temat, ale co tam...muszę zaryzykować....;)
Chcielibyśmy uderzyć w tym roku do Komarna....Czy ktoś ma może jakieś namiary na nocleg w tej miejscowości?
Szukamy miejsca spokojnego, z jak najmniejszą ilością współbraci...;))))
Szukamy miejsca dla 4 dorosłych i dziecka (11lat)....
Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc....:))
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2012 21:43

daw2309 napisał(a):Szukamy miejsca spokojnego, z jak najmniejszą ilością współbraci...;)))))


Dlaczego mnie to nie dziwi...... :lol: :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.07.2012 21:45

daw2309 napisał(a):Witajcie... Pewnie znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że gdzieś jest już taki temat, ale co tam...muszę zaryzykować....;)
Chcielibyśmy uderzyć w tym roku do Komarna....Czy ktoś ma może jakieś namiary na nocleg w tej miejscowości?
Szukamy miejsca spokojnego, z jak najmniejszą ilością współbraci...;))))
Szukamy miejsca dla 4 dorosłych i dziecka (11lat)....
Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc....:))

POMOC :wink:
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 22:03

anakin....już darłeś ze mnie lekką szyderkę...Oszczędź.....;)))) hahahahaha
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2012 22:08

daw2309 napisał(a):anakin....już darłeś ze mnie lekką szyderkę...Oszczędź.....;)))) hahahahaha


Ja :?:
No co Ty :!:
Ranisz mnie.... :lol: :wink:

Szukałeś dobrze po forum?
Coś tu kiedyś było o Komarnie,ale raczej w śladowych ilościach... :?
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 22:28

anakin....w innym poście....;) hahahahahahahha.... Ale troszkę poznałem już Twój...dziwny....;) Twoje poczucie humoru.... :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 06.07.2012 13:56

Byliśmy w spokojnym miejscu dwa lata temu.
W dodatku ... strzeżone było przez hrvatskich "borowików" :oczko_usmiech:

Współbracia byli "swojscy" - przywieźliśmy ich ze sobą w pozostałych czterech autach :lool:

Jakby co, to pisz na priv'a.
Login
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Login » 26.03.2015 10:37

Odgrzeję trochę kotleta - czy oprócz polecanego apartamentu Deak, możecie polecić coś sprawdzonego w tej miejscowości? Dla czterech osób, najlepiej dwie sypialnie, AC, internet, taras, z widokiem na morze... ale mam wymagania ;-) Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

Pozdrawiam
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 19.07.2017 12:15

Ponieważ o tej sympatycznej niewielkiej, spokojnej miejscowości na forum jest mało informacji (choć ostatnio kolega RafVFD nieco ją opisał) wrzucam kilka zdjęci i opis:

Komarna- niewielka, letniskowa miejscowość w południowej Dalmacji, leżąca przy drodze nr 8 w kierunku na Dubrownik, w miejscu gdzie nie dociera już chorwacka autostrada, a rozpościerają się przepiękne widoki na Deltę Neretwy.

Sama miejscowość - niewielka, jeden sklepik, jedna konoba, male boisko i plac zabaw dla dzieci.
Komarna sama w sobie może zaoferować dwie niewielkie plaże kamyczkowe w samym centrum, oraz dużą żwirową plażę położoną nieopodal (ok 5-10 minut spacerkiem). Z uwagi na tarasowa zabudowę, jest dość długi, oświetlony "deptaczek" wzdłuż morza, połączony z lokalnymi uliczkami - miejsca do wieczornych spacerów więc nie brakuje.

Co mnie zauroczyło w tej miejscowości ?

Cisza i spokój- turystów znacznie mniej niż w miejscowościach bardziej znanych, obleganych ( co za tym idzie stosunkowo niskie
ceny)
Sympatyczna plaża, duża, z niewielkimi kamyczkami nie za głęboka, nie za płytka, taka w sam raz
Komarna to znakomita baza wypadowa w południowej Chorwacji - zaledwie kilka kilometrów od granicy z Bośnią, warto więc wspomnieć o kilku z nich:

- Delta Neretwy - zielona odmiana skalistej Chorwacji - ciekawa sama w sobie
- Bośnia w zasięgu ręki czyli oczywiście Mostar (65km), Blagaj, Pocitelj, Medzjugorie, ale też i Neum 10km (tanie zakupy)
- Dubrownik (75 km)
- cały półwysep Pelejesac - do Orebica 90 km lądem lub przez Ploce promem, Ston 20km - czy fajna piaszczysta plaża Prapratno
35km
- Smrden Grad - malownicze ruiny położone w górach "nad" Klekiem
- przesympatyczni gospodarze u których mieszkaliśmy ( Vila Leko - Drazan i Ozana Leko) - mogę tylko polecić z chęcią bym tam
wrócił
To był nasz piąty pobyt w Chorwacji, trochę ten kraj poznaliśmy, ktoś mógłby powiedzieć, że Komarna to miejscowość w Chorwacji
jak jedna z wielu, a jednak dla mnie niepowtarzalna, niebanalna, urokliwa.



Na potwierdzenie tych słów zdjęcia:
k1.jpg

k2.jpg

k3 plaża mała.jpg

k4 plaza duza.jpg
duża plaża

k5 plaza duza II.jpg

k6.jpg
zachód

k7.jpg

k10.jpg

k11.jpg

delta.jpg
Delta- ujście Neretwy do Adriatyku- płytko, ciepło

delta1.jpg

delta 2.jpg

droga do smrd grad.jpg
Droga do Smrden Grad

smrd grad.jpg
Widok na Klek z góry

prapratno.jpg
prawie jak nad Bałtykiem - piaszczysta plaża Prapratno
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015
Mlini, Komarna a może Drace?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 19.06.2018 09:31

Drodzy Cromaniacy, pomóżcie wybrać :) to będzie nasz czwarty raz w Cro, tym razem w planach zwiedzanie Dubrovnika, Czarnogóry i okolic. Do tej pory była Istria, Marusici i okolicy, Pag. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 14 lat, lubimy zwiedzanie, ale czasami też i poleżeć na plaży ;) Którą miejscowość wybrać? Może jakąś fajną knajpkę przy okazji polecicie?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone