Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.07.2018 18:11

Marsallah
Kasiu, Petar trzy kursy ma tylko w szczycie sezonu (w 2018 jest to między 29.06 a 02.09)

To dlatego ja się zawsze łapię, po płynę 1- ego września :roll: :)
droga z lotniska do portu lubi się korkować.

Właśnie, raz stałam w takim korku, który się w ogóle nie ruszał, byłam tak blisko,że widziałam promy...
Nie zdążyliśmy na 18.30, ale mieliśmy w odwodzie ten o 21szej :?
MagdalenaTe Lepiej zarezerwuj taksówkę przed wylotem, niech na Ciebie czeka i niech Ci wcześniej powiedzą jakie masz realne szanse, żeby zdążyć... Lepiej wydać na taksówkę niż stracić nocleg na Visie plus opłacić ten w Splicie..No, chyba,że samolot będzie miał opóźnienie, to wtedy doopa. A tak na marginesie - jak sobie dacie radę na wakacjach tylko z bagażem podręcznym?? 8O Dla mnie bagażnik kombi to za mało, podziwiam Cię :smo:

Bartku, będę miała skromne pytanie do Ciebie odnośnie Lastova, ale to prześlę na priv niebawem :P :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.07.2018 09:11

MagdalenaTe napisał(a):-Co do zakupu biletów, strona Jadroliniji umożliwia ich nabycie przez internet, więc moglibyśmy skorzystać z tej opcji (cena za 2 osoby to 108 kun,więc chyba wychodzi tak jak w porcie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jakimś cudem zdążymy, w przeciwnym razie będziemy na noc uziemieni w Splicie :(


Tak, cena jest ta sama. Pamiętaj tylko o jednym: choć ceny biletów, jeśli podróżujesz bez samochodu, są śmiesznie tanie, to kupujesz je na dany dzień - jeśli nie zdążycie na czwartkowy prom, będziecie musieli kupić nowe bilety na piątek.

Co do nocy w Splicie, to...nie musi być to złe przeżycie! Nocleg na pewno gdzieś znajdziecie, a stare miasto jest tuż przy porcie - stracicie 1 dzień/pół dnia na Visie i trochę kasy, ale we wspomnieniach będziecie na plus :D

MagdalenaTe napisał(a):Czy ktoś z Was orientuje się może jak to jest z taxówkami na lotnisku? Czy łatwo je spotkać i czy ceny są astronomiczne? Ubolwam, że musimy się uciec do takiego środka transportu, ale niestety nie mamy innego wyjścia :(


Jechałem raz taksówką z lotniska pod Splitem do splickiego portu, ale było to tak dawno, że nie wiem, czy to Ci się na coś przyda: płaciłem - jeśli mnie pamięć nie myli - 200 Kn, kierowca pojechał dwupasmówką, na której były megakorki (a był to wrzesień, nie szczyt sezonu). Jechaliśmy na pewno ponad godzinę, ale wtedy udawaliśmy się na Brač, na który promy odchodzą co chwila, więc stresu wielkiego nie było. Popatrz może na stronie lotniska - tak czy siak, jesteś skazana na taksówkę z postoju, nie będziesz miała czasu czekać na zamówioną i jej szukać.

Powodzenia!
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 20.07.2018 16:05

Dzięki Bartku i wszystkim za cenne wskazówki z relacji o Visie :) tak zdobyty zakochaliśmy się w tej niezwykłej wyspie z pewnością tam wrócimy miesiąc już ponad minął ale wspomnienia zostały pozwolę sobie zostawić ślad z naszego tam pobytu Pozdrawiam Jacek :)
Załączniki:
DSC_0619 (Kopiowanie).JPG
DSC_0362 (Kopiowanie).JPG
20180615_151526 (Kopiowanie).jpg
20180614_102153 (Kopiowanie).jpg
20180611_180250 (Kopiowanie).jpg
20180611_175645 (Kopiowanie).jpg
20180610_194853 (Kopiowanie).jpg
20180610_161748 (Kopiowanie).jpg
20180609_202420 (Kopiowanie).jpg
20180604_185703 (Kopiowanie).jpg
20180602_102325 (Kopiowanie).jpg
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.07.2018 08:22

Powitać nowego członka KMWV!

Ale pusta Pritišćina :!: Ranne ptaszki z Was... :papa:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.07.2018 08:37

Witaj :)
Ranne ranne to fakt a i tak do końca byliśmy sami jak wracaliśmy to ktoś zjeżdżał ale zjazd i wjazd do dziś jak sobie przypomnę to mnie jeszcze trzęsie zwłaszcza wjazd i mijankę brrr ale warto było :)
MagdalenaTe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdalenaTe » 23.07.2018 14:21

Katerina napisał(a):MagdalenaTe Lepiej zarezerwuj taksówkę przed wylotem, niech na Ciebie czeka i niech Ci wcześniej powiedzą jakie masz realne szanse, żeby zdążyć... Lepiej wydać na taksówkę niż stracić nocleg na Visie plus opłacić ten w Splicie..No, chyba,że samolot będzie miał opóźnienie, to wtedy doopa. A tak na marginesie - jak sobie dacie radę na wakacjach tylko z bagażem podręcznym?? 8O Dla mnie bagażnik kombi to za mało, podziwiam Cię :smo:



Kasiu, co do bagażu podręcznego, to wbrew pozorom kabinowe walizki też są w stanie pomieścić sporo rzeczy :D Spakowanie zawsze jest dla nas wyzwaniem, ale dajemy radę! :)

Marsallah napisał(a):
Co do nocy w Splicie, to...nie musi być to złe przeżycie! Nocleg na pewno gdzieś znajdziecie, a stare miasto jest tuż przy porcie - stracicie 1 dzień/pół dnia na Visie i trochę kasy, ale we wspomnieniach będziecie na plus :D




Bartku, po długich przemyśleniach postanowiliśmy się przychylić do pomysłu pierwszego noclegu w Splicie :) Przejazd taxówką do portu to koszt rzędu około 150 złotych, do tego bilety na prom, które mogłyby się nie przydać w przypadku opóźnienia...Korzystając z bookingowych zniżek za nocleg zapłacimy grosze, więc na spokojnie następnego dnia popłyniemy na Vis pierwszym promem :) Jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki! :)

paszczak napisał(a): Trafił się nawet dzień z "załamaniem pogody" - dobry czas na rowerową wycieczkę - Komiža



Paszczak, czy wypożyczałeś rower na wyspie? :) Albo może ktoś z Was korzystał z tej możliości, najlepiej w samej miejscowości Vis? :) Możecie coś polecić? :)
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 23.07.2018 19:31

Wybieram się pierwszy raz na Vis i chciałbym się Was zapytać jak wygląda sytuacja z promami. Planuję przyjazd niestety w sobotę 18 sierpnia do splitu i wbicie się na prom o godzinie 9:00. Macie jakieś doświadczenia z sobotami i tym promem? trzeba być długo przed wypłynięciem czy można ryzykować i być na tzw. "za pięć dwunasta"? Prom zawsze płynie pełny i sporo auto zostaje w oczekiwaniu na następny o 15:00 ?
Jak wyglądają z kolei powroty? Które promy bardziej oblegane? Ja chyba odpuszczę sobie ten o 5:30 i będę wracał promem w samo południe. Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł? Oczywiście chodzi znowu o sobotę.

I jeszcze jedno pytanie. Mam hak na rowery i zastanawiam się czy zabrać je ze sobą na wyspę. Mieszkać będę w miejscowości Rukavac. Rodzinka to nie sportowcy tylko okazjonalni rowerzyści. Dadzą radę się przemieszczać uliczkami po Visie czy raczej to sobie odpuścić bo jest sporo stromych wzniesień?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.07.2018 09:11

MagdalenaTe napisał(a):Bartku, po długich przemyśleniach postanowiliśmy się przychylić do pomysłu pierwszego noclegu w Splicie :)

Gratuluję na pewno dobrej decyzji. Kasa kasą, ale co nerwów zaoszczędzicie, to Wasze. Udanych wakacji :papa:

Yankee napisał(a):Wybieram się pierwszy raz na Vis i chciałbym się Was zapytać jak wygląda sytuacja z promami. (...)

Prom pływający na Vis jest olbrzymi, wyspa za to mała i stosunkowo mało popularna wśród turystów (z których wielu przybywa bez samochodu). Nie ma takiej opcji, żebyś się nie zmieścił na trajekt. Pod tym względem więc wszystko jedno. Musisz tylko mieć bilet - jeśli chcesz zaoszczędzić czasu, bilet możesz kupić online.

Yankee napisał(a):I jeszcze jedno pytanie. Mam hak na rowery i zastanawiam się czy zabrać je ze sobą na wyspę. Mieszkać będę w miejscowości Rukavac. Rodzinka to nie sportowcy tylko okazjonalni rowerzyści. Dadzą radę się przemieszczać uliczkami po Visie czy raczej to sobie odpuścić bo jest sporo stromych wzniesień?


Jeśli rodzinka nie ma zacięcia sportowego, to sobie daruj. Będą Cię przeklinać wyjeżdżając z Rukavca w stronę Podstražja. Rower to dobra opcja, gdybyście stacjonowali w Visie - jedynym w miarę płaskim miejscu na wyspie (nie licząc niektórych prywatnych domów). Zresztą obczaj okolice na GSV.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 24.07.2018 21:38

Marsallah napisał(a):Jeśli rodzinka nie ma zacięcia sportowego, to sobie daruj. Będą Cię przeklinać wyjeżdżając z Rukavca w stronę Podstražja. Rower to dobra opcja, gdybyście stacjonowali w Visie - jedynym w miarę płaskim miejscu na wyspie (nie licząc niektórych prywatnych domów). Zresztą obczaj okolice na GSV.


Dzięki za informacje promowo-rowerowe :-)
Jeśli chodzi o rower to myślisz, że po samym Rukovacu i pobliskich plażach się ten rower nie przyda ? Nie planuję raczej siedzieć codziennie na jednej plaży. Jak w takim razie proponowałbyś dostawać się do plaż Srebrna (jedna i druga) Teplus i Ruda? Stacjonować będziemy w tej dolnej części Rukovaca jednak nieco dalej od morza przy tej ścieżce na Srebrną.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.07.2018 09:27

Jak już będziecie tam prawie na dole, to piechotą! (Ja przeważnie jeździłem, ale nasza kwatera w Rukavcu jest wyżej.) Stromizny tam są spore (choć widziałem w CRO większe). Już sama szutrowa droga na Srebrną (odchodząca od asfaltu przy drogowskazie na plażę) obniża się, a potem nagle pnie w górę, w dodatku po wertepach. A jest drugie (i trzecie...) dojście na tę plażę, żeby nie iść w pyle generowanym przez samochody. A im bliżej plaży, to korzenie, kamienie, nierówności, stromo. Nie widziałem, żeby ktokolwiek na Srebrną jeździł rowerem. Na Teplusa owszem, da się i to chyba jedyna plaża, na którą się da. I tam jest w sumie po płaskim.

Nie wiem tylko, czy Ci się chce taszczyć rowery dla tej jednej trasy (w kierunku Rudej też możecie popedałować, ale do czasu, a potem zostaje tylko spiąć rowery razem i zostawić na górze). No i ewentualnie, jeździć do Visu z rowerami, tam zajeżdżać na jeden z parkingów i odpinać je, żeby się szybciej dostać z Kutu lub spod muzeum do Luki. Ale sam to oceń, czy to nie za dużo pieprzenia się z zapinaniem, odpinaniem.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 25.07.2018 11:34

Marsallah napisał(a):Ale sam to oceń, czy to nie za dużo pieprzenia się z zapinaniem, odpinaniem.


Przekonałeś mnie, dzięki ! :-)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.08.2018 10:05

jacek73 Lawendowe pola na Visie :P :P Pamiętasz w którym miejscu zrobiłeś to zdjęcie? I czy było ich więcej?
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 01.08.2018 10:19

Cześć Katerina te pola lawendowe to przy Konobie Magić Pozdrawiam :) Twoimi ścieżkami tez chodziliśmy dzięki :) Vis nas urzekł i jeszcze tam zawitamy :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.08.2018 10:32

jacek73
Twoimi ścieżkami tez chodziliśmy dzięki :)

No, toż widzę na zdjęciach :lol: :lol: :mrgreen:
Miło mi. :papa:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 01.08.2018 10:49

Dzięki waszym relacjom łatwiej było nam się poruszać po wyspie i udało się spotkać z Senko Karuza wspaniały człowiek
Załączniki:
IMG-20180720-WA0008.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone