Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.09.2018 10:08

walp napisał(a):Niestety, rejs nie odbył się.

Kapitan najpierw powiedział, że nie płynie, jeśli nie zbierze się min. 10 osób. Zwróciłem uwagę, że na plakacie jest info, że min. 5 ludzi.
Wtedy zaczął o pogodzie, że vrijeme je nestabilno i popodne može biti sraka. :roll:

Później chyba coś się zmieniło, bo podszedł i zapytał, czy jesteśmy zainteresowani rejsem w jedną stronę z nim, a wrócimy z Rabu "Masliną". Może byśmy byli zainteresowani, ale w takiej opcji mielibyśmy tylko ok. 1h20m na wyspie i droższe bilety.


W godzinę spokojnie byście oblecieli ten Rab szczególnie ze Maslina to tak teoretycznie o 17 wypływa ;) (my płynęliśmy chyba z pół godziny później) ale wiadomo że to już nie przyjemność bieganie i ciągłe patrzenie na zegarek.

Szkoda ze się wam nie udała wycieczka. A co do pogody to może kiedyś wrzucę filmik jaka potrafi tam być huśtawka jak pogoda jest na granicy pływalności.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.09.2018 13:37

Rysio napisał(a):Plat do ładnych nie należy z tymi kruszonymi kamolami na plaży i częściowo w wodzie, za to chłopaki z baru mają super ceny na naprawdę dobre i świeże jedzenie i picie, więc bywaliśmy kilka razy gumjakiem, :D

Kwestia gustu ... Nam te kamole nie przeszkadzały. Poza tym, widoki w tym dniu nie były priorytetowe. Pisalem już coś na temat family integration. :)

A jedzenie w tym barze super. Prowadzą go właściciele app., w którym mieszkaliśmy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.09.2018 13:49

mchrob napisał(a):W godzinę spokojnie byście oblecieli ten Rab szczególnie ze Maslina to tak teoretycznie o 17 wypływa ;) (my płynęliśmy chyba z pół godziny później) ale wiadomo że to już nie przyjemność bieganie i ciągłe patrzenie na zegarek.

Otóż to. Staramy się unikać tego typu "atrakcji". Z tego samego powodu nie praktykujemy jumpingu po 3-4 plaże dziennie, bo to ma być relaks, a nie bieg na orientację.

P.S. Maslina tego dnia nie wracała o 17.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.09.2018 13:57

walp napisał(a):Kwestia gustu ...


Wolę takie :wink:

DSC_8324[1].JPG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.09.2018 20:11

walp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ponoć można tam dość łatwo trafić, jadąc w kierunku portu Zigljen na ok. 2 km przed portem trzeba skręcić w prawo - początek szlaku chyba będzie tu

Jeśli łatwo, to chyba znajdę. :)

Tak sobie myślałem, ale było tak ...

Ostatniego dnia pobytu, pozwoliłem załodze wyspać się, a później miał być tylko plażing.
Ja natomiast, zgodnie ze wskazówką pojechałem tu

Od tego skrzyżowania, droga wiedzie ok. 800m i kończy się przy "dzikim" wysypisku śmieci. Było sporo miejsca na zaparkowanie
samochodu, więc był to już pierwszy dobry znak, że to na pewno tutaj.

IMG_2072.JPG

Szybko dostrzegłem na kamieniu oznaczenie szlaku - kolejny dobry znak. :)

IMG_2067.jpg

Czapeczka na głowę, woda w plecaku, aparat i ruszyłem. :hut:
Początkowo wszystko wyglądało bardzo dobrze. Idę szlakiem - tak myślałem.

IMG_2071.JPG

Samochód został gdześ tam na dole.

IMG_2066.JPG

Idę dalej ... i w pewnym momencie szlak jakby się urwał ...

IMG_2065.JPG

Jeszcze kilka kroków i widzę tylko kamienną pustynię. W końcu jestem na Pagu, ale przecież miał być szlak... :roll:

IMG_2064.JPG

Teraz następuje pewien zwrot akcji... ale o tym później, bo właśnie przyszli goście i otwieramy rakiję. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.09.2018 21:46

No wiesz! W takim momencie :?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.09.2018 21:37

gusia-s napisał(a):No wiesz! W takim momencie :?


No właśnie. Czekamy więc w napięciu na cd.

Co do jakiegoś fajnego rejsu to w tym roku skorzystaliśmy z usług Robinzon Tours z Pagu. Zanim do nich poszliśmy poczytałem opinie było ich sporo na różnych stronach. Prawie wszystkie były pozytywne. Więc czego więcej szukać. Było super. Kapitan prze sympatyczny chłop. Jedzenie rewelacja picia ile kto chciał. Zobaczyliśmy sporo pięknych miejsc do których nie można dotrzeć tak sobie. Jak ktoś będzie zainteresowany to polecam nie będzie zawiedziony.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.09.2018 00:26

gusia-s napisał(a):No wiesz! W takim momencie :?

A taki tam suspens. :mrgreen:

Urwany szlak wywołał konsternację. Pojawiła się wątpliwość, czy na pewno wystartowałem z dobrego miejsca.
Cofnąłem się i zobaczyłem, że przy kamieniu ze znakiem zatrzymała się para rowerzystów. Zszedłem, żeby porozmawiać. Od razu zapytali, czy idę do "Pag Triangle". Okazało się, że to Niemcy i również szukają tego miejsca. Powiedziałem im, że ścieżka nagle się kończy i później są tylko kamienie, a na dodatek trzeba sforsować kilka kamiennych płotów. Wspólnie zastanawialiśmy się co dalej. Nawigacja pokazywała, że Paški trokut znajduje się 500 metrów od nas.

W tym samym momencie podjechał samochód na lokalnej rejestracji. No to myślę sobie, mamy szczęście, bo pan Chorwat zaraz nam powie, co z tym szlakiem i którędy powinniśmy iść.

- Dobro jutro. Tražimo put do Paškog trokuta.
- Dobro jutro. Sve ovdje je Paški trokut - i pokazuje ręką rozległy teren. 8O

No nie, gospodin nawet nie wie, o co nam chodzi. Skupiam się jak mogę, wytężam umysł i mówię, że chodzi nam o prirodni fenomen ... takie kamenje ... svjetlije.
Gospodin chyba nigdy o tym nie słyszał, ale pamięta, że była jakaś metalowa tablica, którą ukradli Cyganie. Kilka razy powtarza, że wszystko dookoła to teren prywatny i nikomu nie zależy na utrzymywaniu jakiegoś szlaku do kamieni.

Podziękowaliśmy i z niemieckimi turystami postanowiliśmy, że robimy wspólne podejście. Zauważyłem, że niemiecka towarzyszka podróży jest w sandałkach. Ja też co prawda nie miałem butów trekingowych, ale w sandałach to bym tu nie startował. Szliśmy po takim terenie:

IMG_2071.jpg

Po sforsowaniu pierwszego kamiennego płotu przyszło załamanie. :?

IMG_2069.JPG

Nie miałem pewności, że dojdziemy do poszukiwanego miejsca, nie było ścieżki, czas płynął, a załoga czekała na mnie, żeby pojechać na Čistą albo Sv. Duh.

Podziękowałem niemieckim towarzyszom i zawróciłem.

Teraz mam do Was prośbę. Czy ktoś był w tym miejscu i może mi powiedzieć, czy do "paszkiego trójkąta" wiedzie jakaś wydzielona ścieżka, czy dojście jest tylko po tych kamieniach. Nie daje mi to spokoju, a już nie będę miał nigdy okazji podjąć kolejnej próby dojścia do tego tajemniczego miejsca. :roll:

IMG_2070.JPG

P.S.
Kiedy wsiadałem do samochodu, widziałem, że Niemcy także się poddali. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.09.2018 08:52

walp napisał(a):Teraz mam do Was prośbę. Czy ktoś był w tym miejscu i może mi powiedzieć, czy do "paszkiego trójkąta" wiedzie jakaś wydzielona ścieżka, czy dojście jest tylko po tych kamieniach. Nie daje mi to spokoju, a już nie będę miał nigdy okazji podjąć kolejnej próby dojścia do tego tajemniczego miejsca. :roll:


Paški trokut był kiedyś oznaczony przy drodze jako atrakcja. Teraz nie ma już strzałek a droga która do niego prowadzi jest zagrodzona prowizoryczną bramą. Na początku prowadzi droga, którą jest dowożona przez miejscowych woda dla owiec.

46.JPG
Droga wyjeżdżona przez samochód


Tu się droga kończy

47.JPG
Tu droga się kończy


I idzie się po czymś takim

DSC00969.JPG


Buty ... no cóż :wink: Dziewięciolatka dała radę w sandałach. Moja żona teżOczywiście ryzyko jest, bo żeby sobie kostkę otworzyć o te skały to problemu nie ma, jednak po to człowiek ma oczy. Owce dają radę nawet bez butów :wink:

DSC00986.JPG


Mały człowiek i przestrzeń

DSC01006.JPG


Człowieki na punkcie widokowym na trokut

DSC00990.JPG


I widok na sam trokut

DSC00985.JPG


Warto nie dla trokuta, bo to jakaś ściema, ale dla widoków na obie strony Pagu, z tym że to można iść jakąkolwiek baranią ścieżką 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.09.2018 09:52

Rysio napisał(a):Owce dają radę nawet bez butów :wink:

Kolejnym razem wczuję się w owcę albo lepiej w barana i pójdę.
Rysio napisał(a):Warto nie dla trokuta, bo to jakaś ściema, ale dla widoków na obie strony Pagu, z tym że to można iść jakąkolwiek baranią ścieżką 8)

Może i ściema, ale chciałem miejsce znaleźć. Dla widoków wszedłem na sv. Vid.

Dziękuję za wyjaśnienie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.09.2018 16:25

Rysio napisał(a):
walp napisał(a):A następnie spędziliśmy super dzień na plaży Plat w Zubovići. :wink:

Plat do ładnych nie należy z tymi kruszonymi kamolami na plaży i częściowo w wodzie,

Brzydka plaża Plat w Zubovići. Najważniejsze, że z widokiem na Metajnę. :oczko_usmiech:

IMG_1849.JPG
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.09.2018 09:55

walp napisał(a):Brzydka plaża Plat w Zubovići.


Wiesz, ja trochę zmanierowany jestem przez gumenjaka. Do plaży Plat zbyt wiele osób w sezonie jest w stanie dotrzeć ze względu na dojazd :wink:

DSC00528.JPG


DSC00581.JPG


DSC_8319.JPG


walp napisał(a):Najważniejsze, że z widokiem na Metajnę. :oczko_usmiech:


Tu się z Tobą zgadzam w 100% 8)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.09.2018 23:27

...te brzegi są ostatnio często oblegane :)

DSCN3352.JPG


...o dziwo tu jest zawsze pusto :wink:

DSCN3250.JPG
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2018 08:47

W paskim i na paskich vratach jest tyle plaż, że zawsze dało się znaleźć coś pustego, nawet jak wypływaliśmy koło południa a byłem w sierpniu. :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.09.2018 08:55

mervik napisał(a):
...o dziwo tu jest zawsze pusto :wink:

Załącznik DSCN3250.JPG nie jest już dostępny


mervik czy orientujesz się jak nazywa się ta plaża za tymi kamieniami ?
Czy to jest już Mali Bok, czy może następna za nią to Mali Bok.
Byłem tam, jednak źródła w necie podają różne informacje.
Jedne mówią, że następna za nią to Mali Bok, a inne, że następna za nią to Bele Stene, a to jest Mali Bok.
Rysio, może ty wiesz ?
popisplaza.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 350
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone