Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.09.2018 23:40

gusia-s napisał(a):Yhy :roll: Festina :evil:
eeee nie jest na niej tak źle ;) :mrgreen:
Załącznik post-7016-0-14292100-1380747102.jpg nie jest już dostępny
[/quote]

...hehehe ...no nie jest żle :mrgreen:

00175 (4).jpg
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.09.2018 07:58

To stare Festini. Obecnie bezgłośne :wink: Rolę dyskoteki przejęła większa Elizabet z naniesionym graffiti Festini.

Obrazek

Źródło
Sandi
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 08.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandi » 03.09.2018 21:03

Czy między miastem Pag, a miejscowością Metajna kursuje jakaś komunikacja miejska? Niestety będziemy zwiedzać Cro bez samochodu i mimo że od dawna chciałam zobaczyć wyspę, to zastanawiam się czy tym razem sobie jej nie odpuścić? :roll:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.09.2018 21:43

Jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to będę zobowiązany.
Poszukiwania rozpoczęte, już w zeszłym sezonie ostrzyłem sobie zęby na Pag 8)
Ale większość ekipy zanegowała moją propozycję więc odwiedziliśmy ponownie Tribunj, było super, nie powiem :lol:
Ale na Pag jak ciągnęło tak ciągnie, a nawet i coraz mocniej.
Kilka namiarów dostałem, za które dziękuję, niektóre sam wyszperałem.
Odpowiedzi różne, albo już zarezerwowane, albo właściciele od tygodnia milczą :roll:
Kilka odpowiedzi mam, konkretnych .... rozważam ...
Tylko nie zawsze jest tak kolorowo, szukam w rejonie o końcówki Pagu do Sv. Mariji, ze względu na mniejszą liczbę turystów i na plaże które mi odpowiadają. Jadnak w tym rejonie jest klif :roll:.
Niektórzy wiedzą że na wakacje do Cro bez kajaka się nie ruszam :mrgreen:
Niestety sporo osób którzy byli w tym rejonie, odradza to miejsce jako bazę wypadów kajakowych, właśnie przez skarpę :roll:

Zna ktoś może jakieś miejsce we wskazanym rejonie, jakieś apartamenty w tym miejscu, gdzie mimo klifu bez problemu dam radę z kajakiem ?
TOMMAR
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOMMAR » 05.09.2018 18:03

Witam serdecznie wszystkich miłośników wyspy Pag. W tym roku pierwszy raz Chorwacja i od razu padło na wyspę Pag. Wątek Pagu maglowany przez kilka miesięcy, już nie czytam bo się wszystko w główce miesza. Wyjazd 8.09 przez Słowację i Węgry. Jakieś porady dla nowicjusza na temat Chorwacji Pagu? Pozdrawiam!
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 05.09.2018 21:56

Sandi napisał(a):Czy między miastem Pag, a miejscowością Metajna kursuje jakaś komunikacja miejska? Niestety będziemy zwiedzać Cro bez samochodu i mimo że od dawna chciałam zobaczyć wyspę, to zastanawiam się czy tym razem sobie jej nie odpuścić? :roll:


Nie chcę zniechęcać do przyjazdu na zwiedzanie pięknego PAGU bez samochodu ale raczej po sezonie nie będzie jakichś przewoźników. Z tego co mogę powiedzieć to w sezonie kursują z Novalji autobusy kilku kolorowych linii. Puszczam zdjęcie jednej z nich zrobione nie daleko naszego domu w miejscowości Caska.
Załączniki:
P1180115.JPG
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 06.09.2018 00:05

sdolas napisał(a):Jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to będę zobowiązany.
Poszukiwania rozpoczęte, już w zeszłym sezonie ostrzyłem sobie zęby na Pag 8)
Ale większość ekipy zanegowała moją propozycję więc odwiedziliśmy ponownie Tribunj, było super, nie powiem :lol:
Ale na Pag jak ciągnęło tak ciągnie, a nawet i coraz mocniej.
Kilka namiarów dostałem, za które dziękuję, niektóre sam wyszperałem.
Odpowiedzi różne, albo już zarezerwowane, albo właściciele od tygodnia milczą :roll:
Kilka odpowiedzi mam, konkretnych .... rozważam ...
Tylko nie zawsze jest tak kolorowo, szukam w rejonie o końcówki Pagu do Sv. Mariji, ze względu na mniejszą liczbę turystów i na plaże które mi odpowiadają. Jadnak w tym rejonie jest klif :roll:.
Niektórzy wiedzą że na wakacje do Cro bez kajaka się nie ruszam :mrgreen:
Niestety sporo osób którzy byli w tym rejonie, odradza to miejsce jako bazę wypadów kajakowych, właśnie przez skarpę :roll:

Zna ktoś może jakieś miejsce we wskazanym rejonie, jakieś apartamenty w tym miejscu, gdzie mimo klifu bez problemu dam radę z kajakiem ?



...a ja ci radzę ... znajdż sobie w tym rejonie Pagu miejscówkę
https://www.google.pl/maps/@44.4551068, ... 312!8i6656.
https://www.google.pl/maps/@44.4559898, ... 704!8i4352
.jest ich dużo i taniej niż po drugiej stronie
...stąd kajakiem masz pole do popisu....
Sandi
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 08.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sandi » 06.09.2018 11:24

marosmaro napisał(a):
Sandi napisał(a):Czy między miastem Pag, a miejscowością Metajna kursuje jakaś komunikacja miejska? Niestety będziemy zwiedzać Cro bez samochodu i mimo że od dawna chciałam zobaczyć wyspę, to zastanawiam się czy tym razem sobie jej nie odpuścić? :roll:


Nie chcę zniechęcać do przyjazdu na zwiedzanie pięknego PAGU bez samochodu ale raczej po sezonie nie będzie jakichś przewoźników. Z tego co mogę powiedzieć to w sezonie kursują z Novalji autobusy kilku kolorowych linii. Puszczam zdjęcie jednej z nich zrobione nie daleko naszego domu w miejscowości Caska.



Dziękuję. Zastanawiamy się jeszcze nad wypożyczeniem rowerów. Długie trasy i podjazdy nam nie straszne, wiec może to był by lepszy sposób na zwiedzanie wyspy..
mefiu767
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefiu767 » 06.09.2018 11:32

Będziemy się bujać po wyspie od 11 września ze sporym psem marki Golden Retriever. Jakby ktoś nas spotkał to spokojnie zagadujcie, może się wymienimy doświadczeniami, miejscówkami :-) Będziemy autem więc po okolicy możemy kogoś gdzieś podrzucić.
TOMMAR
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOMMAR » 06.09.2018 13:13

mefiu767 napisał(a):Będziemy się bujać po wyspie od 11 września ze sporym psem marki Golden Retriever. Jakby ktoś nas spotkał to spokojnie zagadujcie, może się wymienimy doświadczeniami, miejscówkami :-) Będziemy autem więc po okolicy możemy kogoś gdzieś podrzucić.


Od 9.09 Jesteśmy na Pagu w miejscowości Pag w hotelu Pagus :) Jak zobaczę psiaka to na pewno zagadam :) Też jesteśmy mobilni więc jak ktoś coś to śmiało zapraszam. Pozdrawiam Pagowiczów :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.09.2018 21:56

krutom napisał(a):Walp
Parę wskazówek technicznych co do rejsu.
Może Tobie lub komuś innemu się przydadzą.

Niestety, rejs nie odbył się.

Kapitan najpierw powiedział, że nie płynie, jeśli nie zbierze się min. 10 osób. Zwróciłem uwagę, że na plakacie jest info, że min. 5 ludzi.
Wtedy zaczął o pogodzie, że vrijeme je nestabilno i popodne može biti sraka. :roll:

Później chyba coś się zmieniło, bo podszedł i zapytał, czy jesteśmy zainteresowani rejsem w jedną stronę z nim, a wrócimy z Rabu "Masliną". Może byśmy byli zainteresowani, ale w takiej opcji mielibyśmy tylko ok. 1h20m na wyspie i droższe bilety.

Sraki nie było. Pojechaliśmy do oliwnego gaju, kożystając z podpowiedzi:
krutom napisał(a):A jesli lubicie chodzić, ale trochę mniej :wink: to trzeba to zrobić tak:
Dojeżdżamy samochodem dokładnie w to miejsce. Uwaga trzeba zjechać na dól do portu i wyjechać pod górkę.
Na lewo mały parking - zawsze pusty, na prawo recepcja, gdzie jak sadzę można kupić bilety do gaju.

A następnie spędziliśmy super dzień na plaży Plat w Zubovići. :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.09.2018 22:13

walp napisał(a):Niestety, rejs nie odbył się.
....
A następnie spędziliśmy super dzień na plaży Plat w Zubovići. :wink:

Szkoda, że nie udało się Wam zobaczyć Rabu.
Jest zdecydowanie wart spędzenia w nim przynajmniej kilku godzin.
Może kiedyś...

Ale przynajmniej gaj się udał.

ps.
Tak na marginesie to kolejny przykład na dowód tego, że niektórym Chorwatom w dupach się poprzewracało.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.09.2018 23:05

krutom napisał(a):Szkoda, że nie udało się Wam zobaczyć Rabu.
Jest zdecydowanie wart spędzenia w nim przynajmniej kilku godzin.
Może kiedyś...

Też żałuję, ale eksploracja kolejnych chorwackich wysp jest w planach, więc jest to możliwe. :wink:

Na Pagu nie udała mi się jeszcze jedna rzecz, ale o tym jak wrócę do domu, bo jutro czeka nas przeprawa przez góry od wczesnego ranka.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.09.2018 09:33

mervik napisał(a):
...a ja ci radzę ... znajdż sobie w tym rejonie Pagu miejscówkę
https://www.google.pl/maps/@44.4551068, ... 312!8i6656.
https://www.google.pl/maps/@44.4559898, ... 704!8i4352
.jest ich dużo i taniej niż po drugiej stronie
...stąd kajakiem masz pole do popisu....

Generalnie szukam wszędzie w rejonie od Pagu ( obie jego strony ) do Sv. Marko i po drugiej stronie Vidalici, Zubowici.
Okazuje się że sporo domów na Pagu przejętych jest przez rożne agencje.
Mimo klifu w rejonie Boszany, te okolice jakoś najbardziej przypały mi do gustu :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.09.2018 10:03

walp napisał(a):A następnie spędziliśmy super dzień na plaży Plat w Zubovići. :wink:


Plat do ładnych nie należy z tymi kruszonymi kamolami na plaży i częściowo w wodzie, za to chłopaki z baru mają super ceny na naprawdę dobre i świeże jedzenie i picie, więc bywaliśmy kilka razy gumjakiem, :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 349
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone