Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2018 08:59

marosmaro napisał(a):
gusia-s napisał(a):
marosmaro napisał(a):... Będziemy tam już któryś raz z kolei i tym razem mamy zaplanowany wypad do Mostaru, Blagaja ...
Z Pagu :?: Toż to kawał drogi ponad 300 km w jedną stronę 8O ... no ale jeśli już tamten kierunek, to dobrze by było i wodospady Kravica w BiH i Imotski po drodze ale to już bardzo napięty plan dnia.


Mamy nocleg w Mostarze tak że i nocą zobaczymy co nieco. Jest szansa na coś jeszcze o ile wystarczy czasu. Kawał jest niezły do pokonania ale dzieci jeszcze nie były a nie wiadomo co będzie na następne lata. Wyspę znamy już w szerz i wzdłuż tak że trzeba coś choć na chwilkę odmienić. :papa: :papa: :papa:
A to zupełnie co innego :) bo tak w te i nazad to jednak kawałek.
Mostar nocą ma swój klimacik :hearts:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 06.08.2018 23:42

Zygal napisał(a):A możecie polecić fajną plażę, chodzi nam aby młody sobie trochę posnurkował z dobrą widocznością. Słyszałem właśnie, że na Pagu są fajne


Polecam Jadre lub zatoka Furnje. Obydwie opcje są świetne do snurkowania. Jest wiele innych fajnych miejsc gdzie jest dobra przejżystość wody i można podziwiać widoki.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 06.08.2018 23:56

gusia-s napisał(a):Mostar nocą ma swój klimacik :hearts:


Zgadza się dlatego też trzeba to zobaczyć jeszcze raz. Co do jezero Crveno i Modro raczej braknie czasu ale już dwa razy tam byliśmy mieszkając w Bratusiu obok Makarskiej 2004 rok koniec września i 2009 czerwiec. Ale fajniej było we wrześniu choć strasznie szybko robiło się ciemno.
paulinadaria
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 02.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulinadaria » 07.08.2018 20:20

I ja w tym roku wybieram się jednak na Pag, nocleg zaklepany - Apartmani Mia, ktoś coś słyszał? Już nie mogę się doczekać ! Jakie konoby polecacie na Pag? Mamy zamiar oblecieć całą wyspę. Jeszcze pytanie odnośnie pogody na Pag w terminie 25.08-01.09, ktoś jakieś doświadczenia, którymi się podzieli ?

:papa:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 10.08.2018 00:10

paulinadaria napisał(a):I ja w tym roku wybieram się jednak na Pag, nocleg zaklepany - Apartmani Mia, ktoś coś słyszał? Już nie mogę się doczekać ! Jakie konoby polecacie na Pag? Mamy zamiar oblecieć całą wyspę. Jeszcze pytanie odnośnie pogody na Pag w terminie 25.08-01.09, ktoś jakieś doświadczenia, którymi się podzieli ?

:papa:


Apartmana nie znam ale lokalizacja super bardzo blisko do fajnych plaż np. sv. marija czy sv. marko. Na całą wyspę trzeba trochę poswięcić czasu tyle jest fajnych miejsc. Pogoda jest nie przewidywalna można trafić na piękne słońce a i na spore opady. My jedziemy któryś raz z kolei od 14-08 do 29-08 a może jak zwykle zostaniemy do 31-08 i jak na razie odpukać pogoda była super ale zdarzały się też dni z deszczem. Ja też się nie mogę doczekać wyjazdu. :papa: :papa: :papa:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 10.08.2018 00:25

marosmaro napisał(a):...Ja też się nie mogę doczekać wyjazdu. :papa: :papa: :papa:

Ja też. Będziemy niedaleko siebie.
Do Lun rzut beretem. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2018 06:15

paulinadaria napisał(a):Mamy zamiar oblecieć całą wyspę.

Całej wyspy w kilka dni nie da się oblecieć, ale też mamy ambitny plan. :)
paulinadaria napisał(a):Jeszcze pytanie odnośnie pogody na Pag w terminie 25.08-01.09, ktoś jakieś doświadczenia, którymi się podzieli ?

Również jedziemy pod koniec sierpnia i jedyne czego się obawiam, to trafienia na pogodowo gorsze dni, ale to jest loteria, więc może się poszczęści. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2018 08:13

paulinadaria napisał(a):... Jeszcze pytanie odnośnie pogody na Pag w terminie 25.08-01.09, ktoś jakieś doświadczenia, którymi się podzieli ?...
Pogoda to loteria. Tylko raz byłam w drugiej poł. sierpnia w Cro i to właśnie na Pagu. 3 dni wiała bura ale to akurat trafiało się nam i w lipcu. Z ciekawostek, nad zalewem mało łba nie urwało a jak pojechaliśmy do Gajak to zastaliśmy tam ciszę i żadnej bury :mrgreen: 2x w ciągu pobytu przeszła kilku godzinna ulewa, pod koniec miesiąca było burzowo dookoła ale wyspę jakoś omijało. Wieczorami było dość wilgotno, szczególnie w ostatnich dniach. Generalnie w żaden sposób nie zakłóciły zawirowania pogodowe naszego wypoczynku ... poza przekładką fish picnika na inny dzień. Jedno mi jednak w tym terminie nie pasuje ... odczuwalnie krótszy dzień :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2018 19:12

gusia-s napisał(a):Jedno mi jednak w tym terminie nie pasuje ... odczuwalnie krótszy dzień :(

Jest to pewien minus tym bardziej, że jadąc na Adriatyk, jesteśmy bliżej równika i dzień kończy się o kilka-kilkanaście min. szybciej niż w Polsce.

Przełom sierpnia/września ma jednak tyle innych zalet, że ten krótszy dzień nie jest dla nas szczególnie wielkim problemem.

W ubiegłym roku byliśmy w pierwszej połowie września w Toskanii (podobna szerokość geograficzna jak dla Środkowej Dalmacji). Dnia starczało na bardzo intensywne zwiedzanie, a kąpiele w morzu przy zachodzącym słońcu były jeszcze przyjemniejsze niż w środku dnia. Wieczory spędzamy najczęściej na tarasie, przy butelce lokalnego wina, więc im dłuższy wieczór, tym więcej wina. :lol:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.08.2018 00:12

krutom napisał(a):
marosmaro napisał(a):...Ja też się nie mogę doczekać wyjazdu. :papa: :papa: :papa:

Ja też. Będziemy niedaleko siebie.
Do Lun rzut beretem. :wink:


Na pewno tam zawitam może nawet dwa razy. Jest tam moja ulubiona zatoka Furnje gdzie można fajnie ponurkować.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2018 13:50

Też będziemy w Lun. Chcemy zobaczyć tamtejszy gaj oliwny - Lunjska Maslinada. Z Tovarnele natomiast zamierzamy popłynąć na Rab.
toto5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto5 » 11.08.2018 19:19

Witam
Czy plaże w Simuni, te przy kampingach są ogólnie dostępne ?
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 638
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 11.08.2018 21:11

gusia-s napisał(a):
marosmaro napisał(a):
gusia-s napisał(a):
marosmaro napisał(a):... Będziemy tam już któryś raz z kolei i tym razem mamy zaplanowany wypad do Mostaru, Blagaja ...
Z Pagu :?: Toż to kawał drogi ponad 300 km w jedną stronę 8O ... no ale jeśli już tamten kierunek, to dobrze by było i wodospady Kravica w BiH i Imotski po drodze ale to już bardzo napięty plan dnia.


Mamy nocleg w Mostarze tak że i nocą zobaczymy co nieco. Jest szansa na coś jeszcze o ile wystarczy czasu. Kawał jest niezły do pokonania ale dzieci jeszcze nie były a nie wiadomo co będzie na następne lata. Wyspę znamy już w szerz i wzdłuż tak że trzeba coś choć na chwilkę odmienić. :papa: :papa: :papa:
A to zupełnie co innego :) bo tak w te i nazad to jednak kawałek.
Mostar nocą ma swój klimacik :hearts:


Mostar nocą zaliczyłem dwa razy , to po prostu bajka !!
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.08.2018 23:41

walp napisał(a):Też będziemy w Lun. Chcemy zobaczyć tamtejszy gajoliwny - Lunjska Maslinada. Z Tovarnele natomiast zamierzamy popłynąć na Rab.


Przy zwiedzaniu warto zabrać ze sobą kąpielówki i zejść na sam dół tam jest fajna plaża trochę podoba do zatoki Furnje tylko że na otwarte morze. Postaram się jutro puścić kilka zdjęć jak włączę komputer.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2018 23:58

marosmaro napisał(a):
walp napisał(a):Też będziemy w Lun. Chcemy zobaczyć tamtejszy gajoliwny - Lunjska Maslinada. Z Tovarnele natomiast zamierzamy popłynąć na Rab.


Przy zwiedzaniu warto zabrać ze sobą kąpielówki i zejść na sam dół tam jest fajna plaża trochę podoba do zatoki Furnje tylko że na otwarte morze. Postaram się jutro puścić kilka zdjęć jak włączę komputer.

Dzięki za propozycję. O które konkretnie miejsce chodzi? Mógłbyś pokazać na mapie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 342
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone