Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.05.2018 21:18

walp napisał(a):Niestety nie, bo będę zbyt zajęty eksploracją wyspy :wink: ... ale mogę mieć kilka wejść na żywo. :oczko_usmiech:

Jak na żywo to super :)
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 23.05.2018 13:05

P a G jest zachwycajacy . Po wielu obejrzanych zdjeciach i przejrzanych relacjach jednak w tym, roku <dopiero> szykujemy się na wyspę księżycową.
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 24.05.2018 11:10

Bea.ta napisał(a):
walp napisał(a):Jeśli dojadę, to pokiwam. :lol: :papa:

Relację online planujesz? ;)


można tez inaczej bo parę razy będąc np. na plaży w Simuni młode dzwoniły do dziadków żeby im pomachać i się "ponawydurniać" przed kamerą :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.06.2018 19:22

Plan prawie dobry, Maun powinien się spodobać.
Ale będąc na Twoim miejscu (bez uprawnień, rodzinka = odpowiedzialność) rozłożyłbym to pływanie.
Biorąc łódkę w Pagu nie wypływałbym poza Vrata. Na Velebickim mijałem względnie* sporo policji.
A na Maun, to popłynąłbym z Novalji (przypuszczalnie tam będzie też większy wybór łódek).
Także w kierunku Lun - mnóstwo ładnych przytulnych plażyczek.
Z zaplanowanym obiadkiem w Jakisnicy: Bistro Toni 8)

W zeszłym roku spotkaliśmy dwie pary młodych ludzi (też bez uprawnień) na takiej łódce z Novalji.
Bez możliwości ślizgu ale stabilna na falach. Taka typowa "chorwacka-rybacka" łódka + bimini.
A że szybko nie popłyniesz, to możesz przy samym brzegu "pyrkać".
Spokojnie dopłynęli na obiadek do Toniego.


*Poza Velebickim i wokół Rabu, gdzie indziej policji nie widziałem


Hallo!!!???
Habanero, gdzie Twój post?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.06.2018 19:27

boboo napisał(a):Hallo!!!???
Habanero, gdzie Twój post?


Usunąłem, bo jak przeliczyłem odległość do Maun z Pagu to wyszło mi, że głupie pytanie zadałem :oops: Toż to przecież z 70 kilosów 8O
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.06.2018 19:32

Dlatego weź łódkę w Novalji.

A Maun z drugiej strony kusi... :wink:








Ostatnio edytowano 04.06.2018 19:38 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.06.2018 19:34

Dzięki Bogdan. Z Pagu to tylko zalew :cry:
Bardzo chciałem Maun opłynąć, tak jak Ty na filmiku :wink: , ale to faktycznie z Novalji będzie najlepiej.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.06.2018 20:00

boboo napisał(a):Dlatego weź łódkę w Novalji.

A Maun z drugiej strony kusi... :wink:

Kusi :roll: Delikatnie to ująłeś :wink:
W Novalji jednak zdecydowanie lepiej wypożyczyć łódź .
Zalew i jego zatoczki to kajakiem mogę :wink:
Filmiki już dawno widziałem, a Twój kanał subskrybuje i czekam na więcej :lol: :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.06.2018 20:08

Habanero napisał(a):a Twój kanał subskrybuje i czekam na więcej :lol: :papa:
Ale dopiero w/po drugiej połowie lipca.
Chęci są spore, czasu też niemało. Jak pogoda i warunki dopiszą, to będzie kolorowo 8)
A i przykładem Olgi zanabyłem sobie płetwy (teraz trzeba będzie kamerkę na 120 fps ustawić, bo inaczej obraz będzie rozmyty :mrgreen: )
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 19:00

Witam Serdecznie Nowy się melduje :) w tym roku padło na Wyspę Pag a dokładnie mieścinkę Kustici :)

Macie jakieś sprawdzone miejsca w pobliżu do zwiedzania? Jakieś atrakcję dla dzieci? Zależy mi też na wypożyczeniu jakiejś łódki którą można by było zwiedzić wyspę od strony Zatoki

Liczę na to że jest to fajne miejsce na spędzenie tegorocznych wakacji. Podpowiecie cos?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.06.2018 20:10

coolibeer napisał(a):Witam Serdecznie Nowy się melduje :)

Witam Nowego. Na początek mały żarcik :wink: Czy w tym terminie żadnych zawodów nie macie ?
Może jakieś zgrupowanie kadry ? :wink:
Sorki, nie gniewaj się, ale bardzo przypominasz mi znanego olimpijczyka :oczko_usmiech:
coolibeer napisał(a):Macie jakieś sprawdzone miejsca w pobliżu do zwiedzania? Jakieś atrakcję dla dzieci? Zależy mi też na wypożyczeniu jakiejś łódki którą można by było zwiedzić wyspę od strony Zatoki
Liczę na to że jest to fajne miejsce na spędzenie tegorocznych wakacji. Podpowiecie cos?


Atrakcji dla dzieci dookoła pełno. Po Waszej stronie, plaże: Rucica, Beritnica, Jadra.
Z drugiej strony zalewu, równie piękne plaże (od Bosany po Zrce ). Będziecie je widzieć z Kustici.
Do zwiedzanie i łażenia: Pag, Nin, Novalja, wycieczka taksówką wodną do Rabu, no i oczywiście Zadar.
Do tego plaże w Simuni z widokiem na otwarte morze. Za Mandre plaża Girenica .
Dodam jeszcze wycieczkę na górę Sv. Vid . Już sporo tego :roll: . Ale gdyby było za mało, to dołóżcie jeszcze gaj oliwny w Lun i jakiś fish pickink z Novalji.
Prywatnie łódkę pożyczysz w Pagu (chciałeś popływać po zalewie ) i w Novalji (okolice Maun i Jaskinicy do opłynięcia).
Życzę udanych wakacji :D
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 11.06.2018 20:28

Habanero dzięki za szybką odpowiedź.
Pewnie o Pawełka F. chodzi? Wiele osób mi to mówi że podobny jestem.

Zabieram też narty wodne oraz koło do ciągania za motorówką. Zastanawiam sie czy brać swoją czy wynając na miejscu?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.06.2018 13:41

Sprzęt żeby nim cokolwiek pociągnąć to bardziej w Novalji dostaniesz. Ceny w sezonie do niskich nie należą. W Pagu widziałem głównie łódki z pyrkadłami po 4-6 kucy, więc jak masz możliwość to zabieraj swój sprzęt z Polski, bo gwarantuję Ci że 2 tygodnie to za mało żeby zwiedzić wszystko w samym Paskim zalewie :wink: Najzwyczajniej wtopiłeś z tym Kustici, no ale cóż nie Ty pierwszy i nie ostatni 8) :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2018 23:28

Rysio napisał(a):Najzwyczajniej wtopiłeś z tym Kustici, no ale cóż nie Ty pierwszy i nie ostatni 8) :mrgreen:

Rysio, a na czym ta wtopa polega :?: :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.06.2018 08:43

anakin napisał(a):"(...)jakby żyli w dziczy bez kontaktu z uprzejmymi ludźmi.
Ci lepiej sytuowani, którzy uważają, że mają lepsze maniery niż pospólstwo,
są pod względem ubioru, zachowania i aroganckiej postawy, jeszcze bardziej groteskowymi postaciami.
Niewiedza duchownych jest nie do wyobrażenia.
Wszyscy byli tak zajęci produkcją soli, że nie znali innego tematu do rozmowy.
Mieszkańcy są dzicy i nieokrzesani."

Alberto Fortis w 1774 roku w swoim dziele "Viaggio in Dalmazia" o mieszkańcach Pagu.



I już nic nie będzie jak było, jak mawiał klasyk 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 334
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone