Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.05.2018 13:48

anakin napisał(a):
gusia-s napisał(a):
walp napisał(a):... Czy to na pewno jest Zaglava, czy raczej chodzi o plażę Zubava :?: :roll:
Zaglava https://goo.gl/maps/hTotzXtBQu12
Chwilę wcześniej jest Sunčana

No nie wiem.
Ja od miejscowych słyszałem tę drugą nazwę. :wink:

Uuuuuuu .... to bardzo proszę ustalić zeznania, bo mówię Wam, że świeży jestem i muszę mieć pewne informacje, żeby trafić do wszystkich punktów. :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2018 13:53

U nas jeszcze funkcjonowała pod inną nazwą, jako tzw. plaża za winklem. :mrgreen:
Ale o nią Chorwatów nie pytaj, bo na pewno nie pomogą.

Po prawej stronie tej asfaltowej drogi widać taką wąską ścieżkę:
https://www.google.pl/maps/@44.5059092, ... 56!5m1!1e4
Po prostu nią idź. :wink:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tej plaży możesz dojść wzdłuż linii brzegowej do Rucicy.
Z tym, że ścieżka się zaraz za nią kończy* i resztę drogi trzeba po skałach.
Niby nie jakiś hardcore, ale jednak mniej wygodnie niż do Zaglavy.

*przynajmniej kiedyś tak było. Może coś się w tej materii zmieniło.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2018 14:17

Z tymi plażami to jest tak, że Kurililice nazywają ją inaczej, Loncarice też inaczej a Kustice jeszcze inaczej. Jest jeszcze jedna familia ale nie mogę se spomnieć jak się nazywają no i gugle, tak więc nazw do wszystkiego możesz mieć po 5 :mrgreen:

Jak chcesz trafić na wszystkie plaże na Paskim, to jedź jutro a może przed pierwszym śniegiem zdążysz wrócić :sm:

Edit:
anakin napisał(a):*przynajmniej kiedyś tak było. Może coś się w tej materii zmieniło.


Dawno Cię tam nie było :roll: Teraz ścieżka jest na około. Kamień potłukli i możesz iść w laczach od Rucicy do Metajny 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.05.2018 14:46

Rysio napisał(a):Z tymi plażami to jest tak, że Kurililice nazywają ją inaczej, Loncarice też inaczej a Kustice jeszcze inaczej. Jest jeszcze jedna familia ale nie mogę se spomnieć jak się nazywają no i gugle, tak więc nazw do wszystkiego możesz mieć po 5 :mrgreen:

Czyli może być ciężko. 8O Hmm ... zawsze miałem opór przed tą wyspą. :oczko_usmiech:
Rysio napisał(a):Jak chcesz trafić na wszystkie plaże na Paskim, to jedź jutro a może przed pierwszym śniegiem zdążysz wrócić :sm:

To tego lata odwiedzę plaże w północnej, ličko-senjskoj županiji, a te w zadarskiej, kiedyś tam. :oczko_usmiech:
anakin napisał(a):Po prostu nią idź :wink:

Dzięki za wskazówkę. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.05.2018 19:09

Rysio napisał(a):.....Teraz ścieżka jest na około. Kamień potłukli i możesz iść w laczach od Rucicy do Metajny 8)

Nie wiedziałem, że tak się tam porobiło. Fajnie miejsce do biegania ( duży plus dla Metajny )
Warto sobie tam spacerek z familią zrobić ?
Jest na czym oko zawiesić ( o naturę nieożywioną pytam :wink: )?
Jakieś międzylądowanie na plażing, oprócz wyżej wspomnianej plaży, da się uskutecznić ?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2018 20:35

Rysio napisał(a):Dawno Cię tam nie było :roll: Teraz ścieżka jest na około. Kamień potłukli i możesz iść w laczach od Rucicy do Metajny 8)

No to Panie cywilizacja pełną gębą. :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2018 20:59

Spacerek warto jak nie wieje, bo czasem łeb chce urwać. Dostępu raczej niet, aż do starej ścieżki o której Ani pisze, bo do wody w pionie kilka... naście / dziesiat metrów w pionie i jak na Pag przystało skały jak żyletki. Przebiec możesz w koło, ale to też mielona skała Pagu. Jak wyglebisz to Cię znajdą pół :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.05.2018 21:33

Rysio napisał(a):Spacerek warto jak nie wieje, bo czasem łeb chce urwać. Dostępu raczej niet, aż do starej ścieżki o której Ani pisze, bo do wody w pionie kilka... naście / dziesiat metrów w pionie i jak na Pag przystało skały jak żyletki. Przebiec możesz w koło, ale to też mielona skała Pagu. Jak wyglebisz to Cię znajdą pół :wink:

Dzięki. Nie omieszkam i tam zajrzeć , będąc na Rucicy :D
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 19.05.2018 10:37

Chyba was tam gdzieś zobaczę ...na żywo z kamery internetowej ... :) :) :)

Metajna: http://hr.hribi.net/kamere.asp?kameraid=3119

Zuboviči: http://hr.hribi.net/kamere.asp?kameraid=3162

Pag: http://hr.hribi.net/kamere.asp?kameraid=3397


itp. - wszystko w Cro i gdzie indziej : http://hr.hribi.net/kamere.asp
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.05.2018 11:41

Śliczny podgląd :)
Bondi13
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bondi13 » 19.05.2018 19:52

Piter_M napisał(a):
Bondi13 napisał(a):Cześć, ja z Żoną wybieramy się po raz pierwszy na Pag, chętnie przyjmę jakieś sugestie i rady odnośnie co zobaczyć, gdzie jeść, na jakie plaże się wybrać. :hut:
Będziemy wdzięczni. Wybieramy się z Żoną od 01-09 do 10-09 2018. Z góry dziękuję bardzo i do zobaczenia. :papa:


Cześć!

Przeczytaj sobie moją relację:
pag-2014-a-to-bylo-tak-t46609.html
Myślę, że może w czymś pomóc.

Bardzo dziękuje za polecenie tej relacji będę miał lekturę do wyjazdu, sądząc po zawartości stron.
Jakoś po czytaniu wybiórczym nie trafiłem na nią, ale wciągnęła mnie i inne które są tam zamieszczone.
Dzięki i pozdrawiam, my będziemy w tym roku na Pagu w miejscowości Pag, ale jak nam się spodoba to na pewno inne zaliczymy w następnych latach. :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.05.2018 19:56

Rero napisał(a):Chyba was tam gdzieś zobaczę ...na żywo z kamery internetowej ... :) :) :)
Zuboviči: http://hr.hribi.net/kamere.asp?kameraid=3162

Jeśli dojadę, to pokiwam. :lol: :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.05.2018 20:04

walp napisał(a):Jeśli dojadę, to pokiwam. :lol: :papa:

Relację online planujesz? ;)
Bondi13
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bondi13 » 19.05.2018 20:09

walp napisał(a):
Bondi13 napisał(a):Cześć, ja z Żoną wybieramy się po raz pierwszy na Pag, chętnie przyjmę jakieś sugestie i rady odnośnie co zobaczyć, gdzie jeść, na jakie plaże się wybrać. :hut:
Będziemy wdzięczni. Wybieramy się z Żoną od 01-09 do 10-09 2018. Z góry dziękuję bardzo i do zobaczenia. :papa:

Ilość materiału może przytłaczać, to prawda. Ponad 300 stron tego wątku, a na pierwszej stronie ponad 60 linków do relacji, ale jest jeszcze sporo czasu.
Nie trzeba czytać wszystkiego, nawet się nie da. :? Ja po kilku tylko relacjach, mam już dość długą listę, ciągle otwarta. :wink:
Może nasze szlaki przetną się gdzieś na wyspie. :papa:


Faktycznie sporo tego, szczególnie dla mnie jako nowego na tym forum. Wiele razy zaczynałem oglądać o Pagu, a po pewnym czasie lądowałem na Splicie, Szyberniku czy Rogoźnicy, gdyż tam parę lat temu byliśmy i bardzo się nam podobało :oczko_usmiech:
My z Żoną będziemy na Pagu w miejscowości Pag, jak daty naszego pobytu się krzyżują to kto wie, możliwe że się na piwku stykniemy :D
Zapraszamy :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.05.2018 21:12

Bea.ta napisał(a):
walp napisał(a):Jeśli dojadę, to pokiwam. :lol: :papa:

Relację online planujesz? ;)

Niestety nie, bo będę zbyt zajęty eksploracją wyspy :wink: ... ale mogę mieć kilka wejść na żywo. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 333
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone