Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 23.03.2018 16:53

Habanero napisał(a):Panowie jakbyście jechali do Pagu na Pagu :wink: z Polski, to jaką trasę byście wybrali? Przez Senj czy kierunek Zadar i przez most? Proszę o plusy i minusy.


W 2017 jechałem przez most trochę dalej, ale na miejsce dotarłem o wschodzie słońca i kilka godzin dłużej byłem na Pagu. Kolejka na prom w sobotę rano skutecznie mnie odstraszyła. No i za mój zestaw zapłacił bym trochę więcej. Z ciekawości pojechałem zobaczyć kolejkę promową, masakra.
Załączniki:
pag.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.03.2018 19:56

Dziękuję Wszystkim za podzielenie się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem.
Drogę do Senj z Rijeki udało mi się już 3 krotnie pokonać. Dwukrotnie, kiedy jeszcze autostrady w Jugosławii nie było i pamiętam, że jako dzieciak mocno przeżywałem jazdę wąską Jadranką. Śmigające jugolskie zastawki i wraki aut w dole, potęgowały przerażenie 8O. Jednak przez Senjską Dragę i dalej z Senj na południe jeszcze nie jechałem :evil: Ponoć też wywołuje ciarki u podróżujących. Nie będziemy jechać w sobotę, dlatego wydaje mi się, że nie będzie problemu z promem. Jeżeli będziemy jechać z noclegiem, to chyba się skuszę :mrgreen: . Z drugiej strony, trochę obawiam się, jak zniesie to moja młodsza. Ostatnio, po krótkim odcinku czeskich zakrętów, miała mdłości. Starsza twierdziła, że dlatego, bo lampi się w tablet i potem ją tak muli . Chyba miała rację ( tak sobie tłumaczę, żeby odrzucić wszystkie przeciw) :wink: . Jadąc na noc i na raz, odpuszczę sobie i pojadę tradycyjnie przez most. Nie zmienia to faktu, że zaplanowałem podróż do Zavratnicy, także kawałek tamtej drogi, uda nam się zobaczyć :) Szkoda tylko, że ten bez zawijasów :( Jazda z Senj do góry (np. w drodze powrotnej), chyba jest bez sensu :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2018 20:59

Habanero napisał(a): Jednak przez Senjską Dragę i dalej z Senj na południe jeszcze nie jechałem :evil: Ponoć też wywołuje ciarki u podróżujących. Nie będziemy jechać w sobotę, dlatego wydaje mi się, że nie będzie problemu z promem. Jeżeli będziemy jechać z noclegiem, to chyba się skuszę :mrgreen: . Z drugiej strony, trochę obawiam się, jak zniesie to moja młodsza. Ostatnio, po krótkim odcinku czeskich zakrętów, miała mdłości. Starsza twierdziła, że dlatego, bo lampi się w tablet i potem ją tak muli . Chyba miała rację ( tak sobie tłumaczę, żeby odrzucić wszystkie przeciw) :wink: .

Raz jechałam tą drogą z moją rodzinką. Dzieci zniosły dobrze tę trasę i nie skarżyły się, ale pamiętam, że lekko zamuliło... mnie. Normalnie mi się to nie zdarza, ale wtedy przestałam się dziwić, że dzieci miewają mdłości na tej drodze. Jednak trasa jest tak malownicza, że naprawdę warto nią pojechać, najwyżej trzeba zrobić przerwę na odsapnięcie w jakiejś zatoczce.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.03.2018 06:17

Habanero napisał(a):(...) Jednak przez Senjską Dragę i dalej z Senj na południe jeszcze nie jechałem (...)

Jest parę zakrętów, ale nie mają one tej strasznośći. Przynajmniej u mnie nie wywoływały imaginacji runięcia w przepaść.
Te na Jadrance, nad morskimi urwiskami, już tak. Takie podświadome "zwolnię deczko na wszelki wypadek".
Na Senjskiej Dradze prędkość dostosowana do warunków (neutralnie),
na urwiskowych zakrętach Jadranki dochodziło dodatkowo kilka gramów nacisku na hamulec na wspomniany "wszelki wypadek".

Habanero napisał(a):(...) Starsza twierdziła, że dlatego, bo lampi się w tablet i potem ją tak muli (...)

Czasami zazdraszczam, że nie mam dziecków w takim wieku.
Miałbym częściej kontakt z gwarą młodzieżową, która czasami potrafi być prześliczna.
Nigdy nie zapomnę, jak kilkanaście lat temu siostrzeniec (nastolatek wtedy) zapytał mnie czy "kąsam intrygę".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.03.2018 08:24

Boboo "lampić" to jeszcze z wczesnych lat 90-tych. Chyba, że Lampić to jakiś jugosłowianski piłkarz, tak jak "Malkotencić" ;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.03.2018 08:34

Trajgul napisał(a):Boboo "lampić" to jeszcze z wczesnych lat 90-tych. Chyba, że Lampić to jakiś jugosłowianski piłkarz, tak jak "Malkotencić" ;)
A ja w 1987 wyjechałem. Ominęło mnie :wink:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 24.03.2018 09:42

Byliśmy w Mandre i tam rzeczywiście było sporo jeżowców. Mąż przywiózł nawet igłę w nodze....:(, chirurg maczał w tym palce jeszcze we wrześniu:( W innych miejscach nie widzieliśmy jeżowców, a sporo jeździliśmy (dzięki Waszym relacjom).
dar_o
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar_o » 04.04.2018 10:27

Mam pytanie dot. wyspy Pag. da się dojechać mostem - co jak dla mnie ważne bo nie chcę siedzieć tylko w jednym miejscu.
Czy znajdę tam zaciszne miejsce w którym nie będzie w drugiej połowie lipca tłumnie ? Nie szukam kurortu, tylko spokojnego miejsca niedaleko plaży.
Z góry dzieki za wskazówki.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.04.2018 10:35

Są różne definicje tłumu.
Ale polecam Metajnę lub Jakisnicę.
W obu miejscowościach się urlopowałem.
Metajna wygrywa spacerowo-plażowo,
Jakisnica wygrywa kulinarnie :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.04.2018 12:52

dar_o napisał(a):Mam pytanie dot. wyspy Pag. da się dojechać mostem ...

Oczywiście, chyba nie byłeś na 1 stronie wątku >>> klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

Paski most - grafika >>> https://www.google.pl/search?q=paski+mo ... 80&bih=807
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.04.2018 13:32

dar_o napisał(a):Mam pytanie dot. wyspy Pag. da się dojechać mostem - co jak dla mnie ważne bo nie chcę siedzieć tylko w jednym miejscu.
Czy znajdę tam zaciszne miejsce w którym nie będzie w drugiej połowie lipca tłumnie ? Nie szukam kurortu, tylko spokojnego miejsca niedaleko plaży.
Z góry dzieki za wskazówki.

Jest jedną z kilku wysp w Chorwacji, na które można dotrzeć drogą lądową (mostem).
Jeżeli zależy Ci na zacisznej miejscowości na Pag to jest ich kilka.
Od cypelkowego Lun z przepięknym gajem (minusem jest to, że wszędzie masz daleko). Plusem, że jest na prawdę pustawo, cicho no i gaj oliwny pod nosem. Jest tam kilka zacisznych plaż.
W centralnej części wyspy też jest pełno cichych miejscowości. Od strony otwartego morza popularne Mandre, a od strony Paškich Vrat (zatoka) masz po kolei Caska, Vidaliči, Kustiči, Zubovič, po słynną Metajnę. Każda ma swoją plażyczkę mniejszą lub większą.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.04.2018 14:09

Co się tak tego mostu czepiliście? :lol:
Przecież dar_o napisał:
dar_o napisał(a):Mam pytanie dot. wyspy Pag. da się dojechać mostem - co jak dla mnie ważne bo nie chcę siedzieć tylko w jednym miejscu.
To jest stwierdzenie. Po kropce: "da się dojechać mostem - co jak (...)"
A pytanie jest dalej:
dar_o napisał(a):Czy znajdę tam zaciszne miejsce (...)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.04.2018 14:29

No racja, nie zauważyłem iż to zdanie jest twierdzące :)
Aczkolwiek jego konstrukcja, interpunkcja jest nieco zachwiana i pewnie to mnie zmyliło.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.04.2018 20:30

Dobrze, że bobo kropkę wypatrzył, bo by chłopa już ukrzyżowali. :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.04.2018 21:10

Na Pagu kamieni kupa ....ale do ukamienowania daleko :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 325
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone