Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 11:18

walp napisał(a):
Rysio napisał(a):Do Posedarje autobaną, jadranką do Prizny, promem do Zigljen i masz 20 minut do Metajny i tam szukaj kwater a nie przy Pagu :wink:

Rysio, rozumiem, że propozycja dojazdu autostradą do Posedarje, a następnie Jadranką na północ do Prizny, czyli tak, to ze względu na walory widowiskowe?
Bo chyba szybciej byłoby zjechać z autostrady na węźle Žuta Lokva i do Prizny dojechać od Senj? Czyli tak.

Pytam, bo nie lubię powtarzać trasy i na wyspę chciałbym dostać się promem, a wyjechać przez Paški most, bądź odwrotnie. :wink:


Sławek (sdolas) na Pag będzie jechał od strony Tribunja. Jak pojedziesz od Polski to oczywiście że jedziesz Žuta Lokva i od Senja Jadranką :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2018 11:33

Rysio napisał(a):Sławek (sdolas) na Pag będzie jechał od strony Tribunja. Jak pojedziesz od Polski to oczywiście że jedziesz Žuta Lokva i od Senja Jadranką :)

A to wszystko wyjaśnia. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 12:27

Nawiasem mówiąc odcinek Senj - Starigrad jest moim zdaniem najpiękniejszym odcinekiem Jadranki ever
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2018 12:45

Rysio napisał(a):Nawiasem mówiąc odcinek Senj - Starigrad jest moim zdaniem najpiękniejszym odcinekiem Jadranki ever

Wygląda na to, że będę miał okazję przejechać. Jest nawet taki wątek, który niestety się nie rozwinął :arrow: ktory-odcinek-jadranki-atrakcyjniejszy-t23372.html
Ale filmik z tego odcinka, wstawiałeś chyba w tym wątku. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.03.2018 12:56

Rysio napisał(a):Nawiasem mówiąc odcinek Senj - Starigrad jest moim zdaniem najpiękniejszym odcinekiem Jadranki ever

W tym roku będę nim właśnie jechał.
Mam nadzieję, że piszesz prawdę bo Jadranką już kilaset km zrobiłem i porównanie będę miał :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 13:21

Już sam zjazd do Senja jest miejscami fajny :wink:

melnice.jpg


Generalnie mi Kverner bardziej pasuje niż Dalmacja.

Wracając zaś do samego Pagu. Wiecie czego mieszkańcy Metajny zazdroszczą mieszkańcom Bosany ? :mrgreen:

... widoku na Metajnę :devil:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.03.2018 13:40

Panowie jakbyście jechali do Pagu na Pagu :wink: z Polski, to jaką trasę byście wybrali? Przez Senj czy kierunek Zadar i przez most? Proszę o plusy i minusy.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.03.2018 13:43

Rysio napisał(a):Wiecie czego mieszkańcy Metajny zazdroszczą mieszkańcom Bosany ? :mrgreen:

... widoku na Metajnę :devil:

Mieszkancy Świecia zazdroszczą tym z Chełmna, ze Ci mają najładniejszy widok na "Świecie".
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2018 13:51

Rysio napisał(a):Generalnie mi Kverner bardziej pasuje niż Dalmacja.

Zdecydowanie należysz do mniejszości. :wink:
Habanero napisał(a):Panowie jakbyście jechali do Pagu na Pagu :wink: z Polski, to jaką trasę byście wybrali? Przez Senj czy kierunek Zadar i przez most? Proszę o plusy i minusy.

Na razie zauważyłem, że promem będzie jakieś trzy dychy taniej. Nie wiem jak czasowo. Zobaczymy co powiedzą bywalcy. :)
Edit:
Chyba jednak nie taniej. Muszę zweryfikować ceny biletów. :)
Trajgul napisał(a):
Rysio napisał(a):Wiecie czego mieszkańcy Metajny zazdroszczą mieszkańcom Bosany ? :mrgreen:

... widoku na Metajnę :devil:

Mieszkancy Świecia zazdroszczą tym z Chełmna, ze Ci mają najładniejszy widok na "Świecie".

Dobre :lool:
Ostatnio edytowano 23.03.2018 14:01 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.03.2018 13:59

Habanero napisał(a):Panowie jakbyście jechali do Pagu na Pagu :wink: z Polski, to jaką trasę byście wybrali? Przez Senj czy kierunek Zadar i przez most? Proszę o plusy i minusy.

Z czasowego pkt widzenia oczywiście autostradą jak najdalej się da.
A jeżeli chcesz widoki to masz oczywiście Jadrankę od Senji (Rysiek poleca jak widzisz wyżej).
Możesz nawet promem się dostać na wyspę Prizna-Zigljen
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.03.2018 14:16

Habanero napisał(a):Panowie jakbyście jechali do Pagu na Pagu :wink: z Polski, to jaką trasę byście wybrali? Przez Senj czy kierunek Zadar i przez most? Proszę o plusy i minusy.

To nie takie proste.
Ale przedstawię mój punkt widzenia:
Jadąc pierwszy raz wybrałbym widokową trasę (a taką autostrada raczej nie jest).
Czyli Senj, a może nawet aż przez Rijekę.
Czas na urlopie odgrywa bardzo podrzędną rolę, takoż kilometry.
W zależności od pogody i widoków oraz nastroju, który bywa doskonałym odzwierciedleniem zasady nieoznaczoności :wink:
decyzję: promem czy dalej Jadranką i przez most, podjąłbym 100 metrów przed zjazdem do Prizny.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2018 14:45

walp napisał(a):Na razie zauważyłem, że promem będzie jakieś trzy dychy taniej. Nie wiem jak czasowo. Zobaczymy co powiedzą bywalcy. :)
Edit:
Chyba jednak nie taniej. Muszę zweryfikować ceny biletów. :)

Wszystko zależy Waldek od tego gdzie jedziesz.
Jeżeli okolice Metajny, wg mnie bez sensu jest nadkładać km, bo musisz cały paški objechać, a zjeżdżając z promu masz rzut beretem.


Jeżeli sam Pag czy Bošana- ja bym jechał mostem.
Cenowo?
Kiedyś to liczyłem, ale nie bardzo pamiętam.
Prom chyba ciut drożej wychodził, ale za to czasowo wyglądało to lepiej (przy założeniu, że nie trafisz na kolejkę do promu ciągnącą się do Senj-a :mrgreen: )
Jeżeli myślisz nad promem- odradzam sobotę.
I dotyczy to również powrotu.
W każdy inny dzień spokojnie możesz jechać.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2018 15:48

Do Pagu dużo szybciej dotrzesz przez Posedarje. Droga między Novalją a Pagiem jednak się ciągnie. Jak będziesz po nastu godzinach jazdy i jeszcze wieczorem to odradzam. Jeśli pojedziesz w dzień i wypoczęty to tak jak Bogdan napisał w ramach poznawczych jedź, aczkolwiek i tak pewnie tą trasą nie raz pojedziesz stacjonując w Pagu. :)

Kolejka do promu jak Anakin pisze to kolejna kwestia. Weekendowo zdarzały się kolejki na kilka godzin.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2018 16:15

anakin napisał(a):Wszystko zależy Waldek od tego gdzie jedziesz.
Jeżeli okolice Metajny, wg mnie bez sensu jest nadkładać km, bo musisz cały paški objechać, a zjeżdżając z promu masz rzut beretem.

Jeżeli o mnie chodzi, to niezależnie gdzie wyląduję, w jedną stronę promem, w drugą mostem. Tak już mam, urozmaicenie musi być. :)
anakin napisał(a):Cenowo?
Kiedyś to liczyłem, ale nie bardzo pamiętam.
Prom chyba ciut drożej wychodził, ale za to czasowo wyglądało to lepiej (przy założeniu, że nie trafisz na kolejkę do promu ciągnącą się do Senj-a :mrgreen: )

Zrobiłem porównanie dla dwóch opcji:
1. węzeł na A1 Žuta Lokva -> Senj -> prom Prizna-Žigljen -> Metajna => trasa1 96 km
W tej opcji mamy dodatkowe koszty przeprawy promowej. W sezonie jest to: za samochód 96 kun + załoga 4 osoby dorosłe 4x17=68 kun.
Razem przeprawa to 98,4 PLN (przy założeniu kursu kuny 0,6 PLN).

2. węzeł na A1 Žuta Lokva -> węzeł Posedarje -> Paški most -> Metajna => trasa2 202 km
W tej opcji mamy dodatkową opłatę autostradową 59 kun = ok. 35,4 PLN (kat. I pojazdu) + 106 km dłuższą trasę (przy spalaniu 7l/100km i cenie paliwa 9,5 kuny/l wychodzi ok. 42 PLN. Razem 77,4 PLN

Wychodzi promem trochę drożej, chyba, że się gdzieś walnąłem w obliczeniach. :mrgreen:
anakin napisał(a):Jeżeli myślisz nad promem- odradzam sobotę.
I dotyczy to również powrotu.
W każdy inny dzień spokojnie możesz jechać.

Biorę to pod uwagę i unikam sobót. :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2018 16:57

walp napisał(a):Wychodzi promem trochę drożej, chyba, że się gdzieś walnąłem w obliczeniach. :mrgreen:

Z tego co pamiętam to mniej więcej taka była różnica. :wink:
walp napisał(a):Jeżeli o mnie chodzi, to niezależnie gdzie wyląduję, w jedną stronę promem, w drugą mostem. Tak już mam, urozmaicenie musi być. :)

Krótsza i mniej męcząca trasa wiedzie przez prom, jednak zdjęcie przy paškim moście obowiązkowe, więc Twoja koncepcja jest jak najbardziej słuszna. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone