Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.01.2018 09:26

kwasia84 napisał(a):wybór nie był łatwy, ale jako że nie znaleźliśmy apartamentów w pobliżu interesującej nas plaży Cista (czy faktycznie ich tam nie ma?? - był ktoś?) , po długim namyśle ( i już prawie zarezerwowanym apartamencie w Povljanie) jedziemy do Vlasici. Czy to dobry wybór?? jaka jest tamtejsza plaża - dzieciaki dadzą rade pograć w piłkę w wodzie ?- no i czy jest ładnie (chodzi o piękny kolor morza m.in. , ładne widoki pod wodą itp.)?? jak ogólnie miejscowość?? będę wdzięczna za zdjęcia plaży ..

Jedynie w Kolan mogłabyś znaleźć apartament jeżeli chodzi o bliskość plaży Čista.
Na samej wysokości tej plaży nie ma nawet zabudowań.
Vlašiči malutka mieścinka, cisza i spokój z jedną dość długą plażą...taką na jeden raz.
Troszkę dalej wszędzie niż z innych miejscowości na wyspie ale na pewno się spodoba.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.01.2018 09:34

kwasia84 napisał(a):jedziemy do Vlasici. Czy to dobry wybór??


A dostajesz jakąś dopłatę za ten wybór :?: :-| :devil:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.01.2018 09:59

Tak samo mi mówili gdy spędzałem urlop na Krk i wybrałem Čižiči.
A okazało się to fajną bazą wypadową, a spokój miałem w cenie.
Mam tylko nadzieję, że nie zamierzają siedzieć na tyłku całe wakacje.
Wówczas warto wybierać zaciszne miejscowości. Ale oczywiście Vlasići byłoby ostatnią miejscowością na wyspie, którą ja osobiście bym wybrał.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.01.2018 10:36

Ale nad tą właściwą cześć Pagu z Vlasici jest w cholerę daleko. Koło godziny jazdy do fajnych plaż to nie bardzo. Jak baza wypadowa to już wolałbym Vinjerac. Fakt nad paski jeszcze dalej ale 15 minut do autostrady, więc praktycznie cała Chorwacja stoi otworem w kwestii zwiedzania :)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.01.2018 15:40

_DSC1467.JPG


... tak mnie jakoś na wspominki wzięło... :oczko_usmiech:
pamelkagg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamelkagg » 01.02.2018 19:37

Witam serdecznie. Czytam Was już od kilku tygodni. Po przeczytaniu wielu Waszych relacji zakochałam się w Pagu, a najbardziej w okolicach Metajny, Kustici. Proszę, podpowiedzcie mi czy w tamtych okolicach znajdę jakąś plażę, na której jest chociaż metr kwadratowy piasku (może być wymieszany ze żwirkiem). Byliśmy już dwa razy w Chorwacji i w tym roku dzieci zażądały chociaż odrobiny piachu. Z góry dziękuję. Paulina
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.02.2018 10:00

Zubovici

DSC00470.JPG


DSC00469.JPG
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 02.02.2018 10:10

Filino

_DSC1281.JPG

_DSC1277.JPG

_DSC1378.JPG


z metr piachu znajdziesz, ale zejście dość strome i rejony nie te które cię interesują :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.02.2018 12:37

dr.kokos napisał(a):Filino
z metr piachu znajdziesz, ale zejście dość strome i rejony nie te które cię interesują :wink:


Dr.kokos możesz wrzucić mapkę gdzie najlepiej zaparkować i którędy schodzić na Filino.
Pozdrav :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.02.2018 12:43

Filino - lubię... Obrazek

aP1170438.jpg




Parkowałam gdzieś tu i ścieżkami w dół - a potem im dalej na pn wzdłuż plaży tym bardziej pusto, podłoże się zmienia, wybierasz co chcesz.
Ostatnio edytowano 28.09.2021 23:48 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 02.02.2018 13:04

Ja też parkowałem w rejonie wskazanym przez Mikromir i spacer widoczną ścieżką na dół. Najgorszy chyba jest ostatni odcinek zejścia, ale naprawde warto...
pamelkagg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamelkagg » 02.02.2018 13:55

Jesteście wielcy, dziękuję. Jeszcze pytanko czy w samej Metajnie coś piachu jest, czy tylko ewentualnie w piaskownicy pod aprtmanem? I drugie- jak z pogodą początkiem września, czy nie wieje tam za bardzo? (Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to różnie może być, ale może istnieje jakaś zasada,że tam wieje mocniej od Velebitu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.02.2018 15:18

W Metajnie na mikro plażyczkach przy apatrmanach jest mieszanka od grubego piachu po spore otoczaki, zależy gdzie trafisz. Na "głównej" plaży Matajny jest trochę piachu, ale raczej nie pierwszej czystości, bo to na końcu zatoki.

Pogodę możesz mieć od kompletnej flauty, po borę 120 km/h, tak że nawet z Pagu do domu nie wyjedziesz :mrgreen: O to musisz Velebita pytać :wink:
pamelkagg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamelkagg » 02.02.2018 15:28

Dziękuję za szybką odpowiedź
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.02.2018 19:49

Mikromir napisał(a):Filino - lubię... Obrazek

Parkowałam gdzieś tu i ścieżkami w dół - a potem im dalej na pn wzdłuż plaży tym bardziej pusto, podłoże się zmienia, wybierasz co chcesz.


Dzięki Danusiu za pomoc :D Jak z tym zejściem na Filino ? Trochę dr.kokos zmartwił mnie pisząc, że jest stromo :(
Chciałem tam z kajaczkiem się przebić. Będzie trudniej niż do Delfinki ? https://www.google.pl/maps/place/Beach+ ... 15.0035001
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone