Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.08.2017 14:14

Alka84 napisał(a):1.Jedziemy z dwoma bąblami w wieku 4.5 i prawie 8 lat - czy warto z nimi odwiedzić plaże RUCICA i BERETNICA w Metajnie? bo z tego co doczytalam to do Beretnicy jest ok 30-40 min piechotą a te mlodsze moje troche leniwe :|

Warto.
Ale jak leń to leń, nie poradzisz.
kaeres napisał(a):Jest jednak tam taki odcinek, że ja bym 4,5 latka nie brał.

Wszyscy pamiętamy Twoje mrożące krew w żyłach wspomnienia z Beretnicy, przy których wyprawa na Lhotse jawi się niczym niedzielny spacerek.
:mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2017 14:20

Do dzisiaj mam zakwasy na mózgu.
Czekana zapomniałem i to dlatego.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 17.08.2017 14:34

Kaeres szukam tej relacji... i chyba na szczescie znalezc nie umiem ;)
ale po drodze zdjecia z trasy na ta cudną plaże zobaczylam... tu chyba bym sie bała o swoje życie również ze strony męża jakbym go przeciągnęła po takich kamolach :D
Beretnica w takim razie odpada ;)
A do Rucicy jest lepiej?

No to moze inaczej - gdzie wziąść te moje bąble? jest szansa gdzies na piasek?
bo jak ich poinformowałam pare dni temu, że nie będzie piachu i będzie podobnie jak na Bracu (o tym, że moze byc jeszcze wiecej kamoli nie wspomnialam) to byl foch i ze zostaja z babcia w domu :lol:
Ostatnio edytowano 17.08.2017 14:37 przez Alka84, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2017 14:37

Do Rucicy podjeżdżasz niemal pod samą plażę samochodem.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.08.2017 14:58

To niech zostaną, przynajmniej swobodnie sobie powędrujesz po Pagu. :mrgreen: :wink:

Na Rucicę dzieci spoko weź, plaża przecież rzut beretem od parkingu.
Z Beritnicą trochę trudniej. Były miejsca, gdzie mój mąż czterolatkę przenosił, a ja nie uważałam i się wywaliłam, ale chyba można je obejść. Widziałam ludzi idących inną trasą. Tutaj miejscami dziecko za rączkę i uważać. No i nie brać pierdyliona rzeczy plażowych ze sobą. Dużo wody, przekąski i ręcznik. Raczej potraktować jak niedługą pieszą wycieczkę po piękne widoki. :) A jak mąż będzie nastawał na Twoje życie, to zostaw go na Rucicy z młodym i leć sama na Beritnicę. :oczko_usmiech:
Na pewno warto. To są niesamowite okolice, wizytówka Pagu. I nie wiem, czy przejście tego kilometra aż tyle czasu zajmuje. Pewnie tam po prostu jest tak widokowo, że ludzie cięgle się zatrzymują, żeby robić zdjęcia, więc trochę to trwa. :wink: Szkoda by było nie pójść z powodu lenistwa dziecka. Dzieci jak dzieci - pomarudzą i przestaną - a piękne wspomnienia zostaną. Przecież to nie maraton, kilometr raptem.
od-pagu-po-dubrovnik-czyli-dalmacja-2013-t43083-60.html#p1245970
Natomiast zastanowiłabym się nad jaskinią Manita Peć. Podejście jest dość długie i wyczerpujące szczególnie w wysokich temperaturach. My byliśmy z czterolatką i dała radę jak zwykle, ale zmęczona była. Może nie aż tak jak podchodząc do Zmajevej Špilji na Braču dwa lata później, jednak wysiłku od niej to wymagało sporego wtedy. Nie mniej jednak sam PN Paklenica można odwiedzić - do rozwidlenia na Manita Peć nie jest jakoś strasznie, ot górska trasa spacerowa, strumyki, ludzie wspinający się na skałki, całkiem fajnie.
Ostatnio edytowano 17.08.2017 15:07 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.08.2017 15:00

Alka84 napisał(a): jest szansa gdzies na piasek?


Jak się leniuszki wysilą... :oczko_usmiech:

aP1170326.JPG
Filino


aP1170438.jpg
Filino


aP1170488.JPG
Filino



https://www.google.pl/maps/place/Pag/@4 ... 14.9916875


http://www.beachrex.com/en/croatia/lika/island-pag
Kliknij by beach type.

Warto zajrzeć na parę innych plaż, takich z super przyjemnym żwirkiem.

Dubrava za Bosaną:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -rozin-bok
Gdzieś na końcu tej plaży bywały piaszczyste fragmenty.

Albo któraś w Sv. Mariji:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-dubrava
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... h-delfinka

W nazwach mają namieszane na tej stronce.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 17.08.2017 16:51

Na Beretnicę można w dość prosty sposób się dostać, płynąc na materacu od Rucicy wzdłuż jej lewego brzegu, na nóżkach też można iść, bo przy brzegu jest płytko. Nie trwa to długo, a i upał nie da się tak we znaki, jak przy wędrówce lądowej.
Elizabeta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 17.08.2017 17:11

Słuchajcie ktoś wie może czy ten bar na bosanie to nadal czynny i od której?? Bo dziś jechaliśmy po 17 I nic tam nie było. Chodzi mi o ten słynny co nie wygląda jak restauracja.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 17.08.2017 17:20

Ala do Rucicy tak jak piszą inni można podjechać bardzo blisko. Piaskową plażę jakichś kilka stron wcześniej opisywałem dość dokładnie bo ktoś już pytał. To bliziutko z Twojej lokalizacji. Myślę że bez problemu tam dojdziecie bo my w tamtym roku z naszą 5-cio letnią wtedy córcią spokojnie tam dotarliśmy.
Przy okazji puszczam jedno zdjęćko z dzisiejszego wypadu na plaże Jadra. Oczywiście rozgwiazda wylądowała na tym samym miejscu z którego ją wziąłem do zdjęć.
Załączniki:
P1150718.JPG
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2017 09:15

Elizabeta napisał(a):Słuchajcie ktoś wie może czy ten bar na bosanie to nadal czynny i od której?? Bo dziś jechaliśmy po 17 I nic tam nie było. Chodzi mi o ten słynny co nie wygląda jak restauracja.

W zeszłym roku przejeżdżałem tam z 3x o różnych porach i ZAWSZE było zamknięte.
Elizabeta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 18.08.2017 13:10

No właśnie a był tu post jakieś 10 stron dalej z 12 lipca i że tam ktoś jadł. I teraz już zglupialam.


quote="kaeres"]
Elizabeta napisał(a):Słuchajcie ktoś wie może czy ten bar na bosanie to nadal czynny i od której?? Bo dziś jechaliśmy po 17 I nic tam nie było. Chodzi mi o ten słynny co nie wygląda jak restauracja.

W zeszłym roku przejeżdżałem tam z 3x o różnych porach i ZAWSZE było zamknięte.[/quote]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 18.08.2017 13:28

Ja tam jadłem, ale w 2015. Jeżeli zamknięte to się w sumie nie dziwie, bo dobry był tylko browar :lol:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 13:50

Kiedy bylem tam w 2015 roku, to raz byla otwarta, raz zamknieta
Moze na urlop wyjechali?☺
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.08.2017 14:03

Jak dla mnie Beritnica z 5 i 7 latkiem zero problemu. Szczerze to nawet z 3 latkiem bym poszła, tyle się naczytałam jaka to ciężka droga i guzik :) A po skałach takich co były przy zejściu to moje chłopaki uwielbiają latać ;) Natomiast na Rucicy było tyle ludzi, że nikt nie zmusiłby mnie do plażowania tam.

Co do restauracji w Bosanie to za nic nie mogłam jej zlokalizować ;) Może dlatego, że za późno sobie o niej przypomniałam :twisted: za to w Bosanie jedliśmy pyszne kalmary i z grilla i smażone w restauracji niedaleko zejścia do plaży Dubrava. Nazywała się Nemčić i było równie pysznie jak w Ankorze w Pagu i troszkę taniej ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.08.2017 14:54

wiolek_lp napisał(a): A po skałach takich co były przy zejściu to moje chłopaki uwielbiają latać ;)

No i o to chodzi. :wink: Dorośli się boją, dzieci mają po prostu frajdę. Ostatnio też wchodziliśmy na Babią Górę z Anką (8) przez Perć Akademików. Ja się obawiałam jak ona sobie da radę, a tymczasem na najtrudniejszych fragmentach trasy nikt jej nie mógł dogonić i uciechę tam miała największą, tylko czekała na te łańcuchy i klamry. Dużo lepiej wspomina ten odcinek niż mega bezpieczną i obrzydliwie nudną alejkę z Krowiarek do Markowych Szczawin. Jasne, że trzeba dziecko asekurować, ale nie ma co z byle powodu żałować mu wrażeń. Mój syn w podobnym wieku wędrował po Słowackim Raju i stupački do dziś miło wspomina. :)

BTW, jesteś już na Braču?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 299
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone