Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 08.08.2017 08:27

marosmaro napisał(a):Cześć Doris84. W cztery osoby jest wielkie prawdopodobieństwo znaleźć coś do mieszkania. Ale zapomniałem dodać że rok rokowi nie równy i może tak być że będzie większe obłożenie jak w ostatnich latach w których byliśmy. Raczej nie podejrzewam aż takiego strasznego scenariusza i pewnie dosyć szybko coś znajdziecie biorąc pod uwagę małą liczbę osób i potrzebę jednego apartmana.
Co do Caski to fajne miejsce dla dzieci dno nie spada gwałtownie dosyć długo jest płytko i żwirek fajny bo drobniutki. Ale my nie siedzimy tam cały czas bo jest więcej fajnych miejsc gdzie się można ociaptać. Można powiedzieć że wszędzie jest blisko bo tak w jedną jak i drugą stronę wyspy z Caski jest jakieś 25 km. Jeśli interesuje was plaża piaskowa też mogę podesłać namiar i opisać jak trafić.


Hej Marosmaro..
Jeżeli nie będzie to problem to podeślij proszę te namiary na plaże piaszczyste i jak dojechać :) Zawsze jakieś dodatkowe informacje się przydadzą :) nasz wyjazd już w sobotę 12.08 w nocy. Dzięki z góry:) A wasz wyjazd chyba też niebawem?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 08.08.2017 20:49

Doris dla Ciebie wszystko. Bardzo proszę opis jest na stronie 292 już ktoś prosił mam nadzieję że dosyć dokładny i nie będzie problemu z trafieniem.
Nam jak wcześniej pisałem chyba się uda wyjechać dzień przed planem czyli poniedziałek 14-go. :papa: :papa:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 12.08.2017 11:12

marosmaro napisał(a):
kamil1973 napisał(a):
boboo napisał(a):
kamil1973 napisał(a):Witam.Dajcie namiar a jakąs dziką plaże na Pagu...nie ukrywam że troszke zwiedziłem,ale głowa pęka od szukania dlatego lece a łatwizne.Szukam plaż z lądu...
Parę stron wcześniej.
Plaża Furnje, gdzie karmiliśmy dzikie ryby. My wzięliśmy ją od strony wody, ale marosmaro ciachnął ją od lądu.

Warta brania :D


Nie pytaj czy warta tylko słuchaj kolegi Bogdana. To fantastyczne miejsce nie będziesz zawiedziony. poszukaj opisu jak trafić np. w relacji kolegi Piotra_M (PAG 2014 - a to było tak) wszystko tam opisał ewentualnie zobacz na mapie gdzie to jest i sam zaplanuj wypad. Pamiętaj że po wejściu za bramę trzeba ją zamknąć. Już puszczałem te zdjęcia ale żebyś nie musiał tracić czasu na szukanie w wątku jeszcze raz je wystawię. To tak informacyjnie żeby można zobaczyć jak to cudo wygląda.
Powodzenia.


Potwierdzam warto atakować , ale trzeba się sporo przespacerować, tak ok 1,5 km. w jedną stronę :D
kris_pagus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris_pagus » 15.08.2017 14:56

Witam Szanownych Miłośników wyspy Pag.

Byłem w tym roku na Pagu 4 raz w mieście Pag. Proszę o informacje czy komukolwiek z Was jest znany powód takiego zaniedbania miasta tzn. wszechobecny brak koszy na śmieci, brak publicznych toalet, ogólny bałagan i pełno śmieci w zatoczkach wokół miasta.

Mam wrażenie, że lokalni włodarze totalnie zapomnieli o swojej roli, choć nie do końca coraz więcej wolnych miejsc jest płatnych tj. parkometry ........

Z czego może wynikać taka sytuacja ? Kiedy byłem w tym kraju po raz pierwszy tj. 2001 roku byłem pod wielkim wrażeniem . Dziś to ja jestem dumny, że mieszkam w Polsce w małej wsi niedaleko Warszawy . Widomo przecież , że moja wieś nie jest wyjątkowa w Polsce.

pozdro dla wszystkich aktualnie przebywających na Pagu
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 15.08.2017 17:08

Dzięki za pozdrowienia właśnie dzisiaj od piątej trzydzieści zaczęliśmy nasz wypad na Pag. Pogoda jest z kosmosu woda fajniutka cieplicka.
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 15.08.2017 17:42

Dołączę z rodzinką do Ciebie i wypoczywających na Pag za kilka dni a tymczasem mocno pozdrawiam i życzę cudownych chwil.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.08.2017 08:13

kurcze a dla mnie woda dość chłodnawa, wiadomo nie to co Bałtyk ale nie wyobrażam sobie zanurzyć głowy pod wodę :twisted: jeszcze jak wczoraj pizgało. może dzisiaj będzie "cieplej" bo zapowiada się sauna :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.08.2017 09:56

wiolek_lp napisał(a):kurcze a dla mnie woda dość chłodnawa,jeszcze jak wczoraj pizgało.

Wiatr ustanie to i woda będzie cieplejsza. :wink:
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 16.08.2017 09:57

DDW coraz mniej, kierunek Camping Strasko :)
Może ktoś polecić sprawdzone konoby w okolicy ?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 16.08.2017 15:55

wiolek_lp napisał(a):kurcze a dla mnie woda dość chłodnawa, wiadomo nie to co Bałtyk ale nie wyobrażam sobie zanurzyć głowy pod wodę :twisted: jeszcze jak wczoraj pizgało. może dzisiaj będzie "cieplej" bo zapowiada się sauna :)


Jak dla naszej całej paczki wczoraj Caska dzisiaj Płat woda super ciepła nie wiem gdzie jesteście ale zobaczymy jutro co na Jadrze będzie.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 16.08.2017 21:39

marosmaro napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):kurcze a dla mnie woda dość chłodnawa, wiadomo nie to co Bałtyk ale nie wyobrażam sobie zanurzyć głowy pod wodę :twisted: jeszcze jak wczoraj pizgało. może dzisiaj będzie "cieplej" bo zapowiada się sauna :)


Jak dla naszej całej paczki wczoraj Caska dzisiaj Płat woda super ciepła nie wiem gdzie jesteście ale zobaczymy jutro co na Jadrze będzie.


Ja już w domu :( , my też najczęściej plażowaliśmy na Plat i woda super ale po nocnej burzy była mocno schłodzona, ciepła i to sporo była w zatoczce po lewj stronie od Plat za takim małym domkiem. Najcieplejsza chyba jednak na Rucicy :D
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 17.08.2017 08:42

marosmaro napisał(a):Dzięki za pozdrowienia właśnie dzisiaj od piątej trzydzieści zaczęliśmy nasz wypad na Pag. Pogoda jest z kosmosu woda fajniutka cieplicka.


My przyjeżdżamy w niedziele :) fakt, że wioska dalej, ale BĘDZIEMY :D
odliczanie trwa :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2017 12:45

Cześć Pagomaniacy.
Zazwyczaj nie przeglądam forum gdy nie jadę na wakacje do Chorwacji bo nie lubię uczucia ściśniętego z zazdrości żołądka (albo z tęsknoty za Chorwacją).
Ale przypomniał mi się wątek tutaj poruszony w zeszłym roku w sprawie odnowienia miasta Pag.
Dzieje się tam coś w tej kwestii ?
https://drive.google.com/file/d/0Bw25T4 ... ef=2&pli=1
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 17.08.2017 13:42

Jak już wspomniałam - planujemy byc na Pagu od niedzieli (Vidalici).
Od paru tyg w wolnych chwilach (a jest ich bardzo niewiele) podczytuje forum, dzięki czemu coś zakodowałam, ale jest to dośc chaotyczne nawet w notatkach a czasu do wyjazdu malo :roll:
Do rzeczy...
1.Jedziemy z dwoma bąblami w wieku 4.5 i prawie 8 lat - czy warto z nimi odwiedzić plaże RUCICA i BERETNICA w Metajnie? bo z tego co doczytalam to do Beretnicy jest ok 30-40 min piechotą a te mlodsze moje troche leniwe :|
2. czy zainteresuje ich jaskinia Manita Pec w Paklenicy? tj czy warto im tym glowe zawracac?

W planach mamy napewno jednodniowy wypad do Zadaru - "Pozdrav suncu" i "Morskie Orguje" wieczorem :) chcemy też zobaczyc Gaj Oliwny w Lun no i mąz zagaduje cos o jakies wytwórni Soli chyba w Nin...
Celuje też w plaże Girenica w Mandre.

jak gdzies napisalam glupoty to z gory dzieki, ale mam narazie chaos w glowie :P :hut:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2017 14:09

Na 100% ktoś napisze, że szedł z niemowlakiem na Beretnicę.
Jest jednak tam taki odcinek, że ja bym 4,5 latka nie brał.
Zadar oczywiście warto odwiedzić ze względu na te dwie atrakcje o których wspominasz i Pozdrav Suncu na pewno wieczorem gdy jest feria świateł i barw.
Ale sam Zadar warto na nieco dłużej niż tylko wieczór.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 298
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone