Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Miasto Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2017 13:12

Mallory napisał(a): W tym roku wybieramy się w dniach 28 czerwca - 9 luty mamy więc nadzieję uniknąć dzikich tłumów.
Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi :)

Za wyjątkiem przełomu lipca i sierpnia będziesz miał pusto.
Szczególnie od listopada. :mrgreen:
marcin_wawa85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 354
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Miasto Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 02.02.2017 21:47

Mallory napisał(a):Witam! W tym roku wybieram się na kolejne wakacje w Chorwacji (w zeszłym roku byłem na wyspie Krk w mieście Krk :D ). Postanowiłem w tym roku przemieścić się nieco dalej na południe i wymyśliłem sobie Pag. Byłem tam bardzo dawno temu za "dzieciaka" (pewnie jakieś 15 lat temu) i podejrzewam, że moje doświadczenia nie są już aktualne. W związku z tym chciałbym zapytać o radę. Podróżuje z moją żoną, mamy około 30 lat i preferujemy plażowanie i spokój ale w nieco większych miastach bogatych w sklepiki, restauracje i miejsca do spacerowanie. Z drugiej strony nienawidzimy miejsc jak Zrce czy Novalja, dlatego też celuję w miasto Pag. Moje pytanie brzmi czy samo miasto jest w miarę spokojne czy jest to kolejne miejsce, które obfituje w dzikie imprezy i głośną muzykę na plażach? W tym roku wybieramy się w dniach 28 czerwca - 9 luty mamy więc nadzieję uniknąć dzikich tłumów.
Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi :)



Ja byłem z małżonką w 2015 r. we wrześniu w Pagu, i jedno co mogę powiedzieć to POLECAM.
Miasteczko fajne, ładna starówka, dużo knajpek i jako punkt wypadowy w różne części wyspy też się sprawdza. Nie jeżdżąc daleko można codziennie być na innej plaży i podziwiać inne widoki.
Tak więc wal śmiało- albo pokochasz albo znienawidzisz, ale odwiedzić i zwiedzić Pag jako wyspę na prawdę warto :hut:
(my byliśmy dwa tygodnie i czasu na zobaczenie wszystkich miejsc polecanych tu przez bardziej za-Pagowanych użytkowników nie starczyło)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Miasto Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 04.02.2017 21:50

Mallory napisał(a):Witam! W tym roku wybieram się na kolejne wakacje w Chorwacji (w zeszłym roku byłem na wyspie Krk w mieście Krk :D ). Postanowiłem w tym roku przemieścić się nieco dalej na południe i wymyśliłem sobie Pag. Byłem tam bardzo dawno temu za "dzieciaka" (pewnie jakieś 15 lat temu) i podejrzewam, że moje doświadczenia nie są już aktualne. W związku z tym chciałbym zapytać o radę. Podróżuje z moją żoną, mamy około 30 lat i preferujemy plażowanie i spokój ale w nieco większych miastach bogatych w sklepiki, restauracje i miejsca do spacerowanie. Z drugiej strony nienawidzimy miejsc jak Zrce czy Novalja, dlatego też celuję w miasto Pag. Moje pytanie brzmi czy samo miasto jest w miarę spokojne czy jest to kolejne miejsce, które obfituje w dzikie imprezy i głośną muzykę na plażach? W tym roku wybieramy się w dniach 28 czerwca - 9 luty mamy więc nadzieję uniknąć dzikich tłumów.
Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi :)

Polecam miasto Pag
Coś tam napisałem w mojej relacji Pag 2015
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 05.02.2017 13:36

Witam Miłośnków Wyspy Pag. Po dwóch wyjazdach do Chorwacji (Rogiżnica i Vodice) w tym roku padło na Pag. Czy mógł by ktoś podrzucić jakieś namiary na apartament w Povljanie (2+2). Chyba, że to zły wybór na pierwsze kroki na Pagu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.02.2017 15:05

Povlijana jest przy wylocie z wyspy więc zależy co chcesz zwiedzać.
Ląd czy wyspę. Jeżeli ląd to miejscówka spoko bo bliżej do Ninu, Zadaru czy w góry.
Jeżeli zamierzasz pozwiedzać wyspę i plaże to jedź gdzieś wyżej (Pag, Mandre, Novalja, ew. Metajna).
kamil1973
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 28.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1973 » 08.02.2017 21:05

Bea.ta napisał(a):
anakin napisał(a):......... ale ciągle pozostaje nierozwiązany "problem" dni pozostałych. :smo:

Nikt o Zrce nie napisał .... a tam tyle możliwości spędzenia czasu :)

anakin napisał(a):Pag to pot, łzy i barany. :mrgreen:

I nuda Panie .... nuuuudaaaaaaaa ... ;)

Byłem na Zrće :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 08.02.2017 21:16

kamil1973 napisał(a):Byłem na Zrće :D

I jak było? :) super, prawda? :)
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 09.02.2017 16:11

slawekkg napisał(a):Witam Miłośnków Wyspy Pag. Po dwóch wyjazdach do Chorwacji (Rogiżnica i Vodice) w tym roku padło na Pag. Czy mógł by ktoś podrzucić jakieś namiary na apartament w Povljanie (2+2). Chyba, że to zły wybór na pierwsze kroki na Pagu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


z iluś pobytów na Pagu w Povljanie byłem raz i wolę sam Pag, Povljana to w przeważającej części nowe/prawie nowe apartamentowce i oprócz nadmorskiego deptaku na wysokości plaż Dubrovnik nie ma imho nawet gdzie się tam przejść, starsza część przy plaży Perilo to placyk, kościół, knajpki i namiastka targu na 10 minut,

my byliśmy w sąsiedztwie bliskim plaży Perilo ze względu na dzieci i tego, że to plaża z "piaskiem" :D ale wieczorami i tak jeździliśmy do Pagu
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 09.02.2017 16:59

subim napisał(a):
slawekkg napisał(a):Witam Miłośnków Wyspy Pag. Po dwóch wyjazdach do Chorwacji (Rogiżnica i Vodice) w tym roku padło na Pag. Czy mógł by ktoś podrzucić jakieś namiary na apartament w Povljanie (2+2). Chyba, że to zły wybór na pierwsze kroki na Pagu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


z iluś pobytów na Pagu w Povljanie byłem raz i wolę sam Pag, Povljana to w przeważającej części nowe/prawie nowe apartamentowce i oprócz nadmorskiego deptaku na wysokości plaż Dubrovnik nie ma imho nawet gdzie się tam przejść, starsza część przy plaży Perilo to placyk, kościół, knajpki i namiastka targu na 10 minut,

my byliśmy w sąsiedztwie bliskim plaży Perilo ze względu na dzieci i tego, że to plaża z "piaskiem" :D ale wieczorami i tak jeździliśmy do Pagu

Dzięki za podpowiedź. Jadę jednak trochę bardziej na południe gdzieś w okolice Omiś jeszcze trwa szukanie apartamentu ale decyzja zapadła. Pozdrawiam
kamil1973
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 28.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1973 » 09.02.2017 20:35

Bea.ta napisał(a):
kamil1973 napisał(a):Byłem na Zrće :D

I jak było? :) super, prawda? :)

Owszem.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 09.02.2017 21:26

boboo napisał(a):Ale...
do snurkowania podchodziłem sceptycznie choć zakupiłem maski. Olka godzinami sobie bulgotała, a ja...


..powiedz Bogdan nie cieknie woda w tych maskach??? - wiesz...ja to takie "dawne" jeszcze mam, w nich cieknie i mnie wkurza strasznie..
.. mam jeszcze taka jedna do spawania- podobna troche ..może jakby mchem uszczelnić... :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.02.2017 21:59

Niby nie cieknie - na twarzy nic nie czułem.
Ale na jakimś z naszych filmików widziałem, że było ciut wody "pod brodą".
I tu Olka mnie poinformowała - zawsze parę kropelek wleci do snorkla. Ale ta maska ma właśnie na dole zaworek i przy mocniejszym wydechu wyciskasz tę wodę.
Polecam z czystym sumieniem. Ponadto w tej masce możesz oddychać przez nos.

4:29 widać jak trochę pod brodą chlupocze, ale w sumie ta woda skóry nie dotyka i - co za tym idzie - nie przeszkadza.
88sabina
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 88sabina » 10.02.2017 16:52

Witam...proszę o poradę. Byliśmy w zeszłym roku (na początku września) na wyspie Pag - wprawdzie na 1 dzień, tylko "wycieczkowo"...ale okropnie, niemiłosiernie wręcz wiało. W tym roku chcielibyśmy nasz cały urlop (również na przełomie sierpnia i września) spędzić właśnie tu..i stąd moje pytanie - czy na Pagu zawsze tak wieje, czy po prostu trafiliśmy na taki dzień?
Z góry dziękuję za pomoc.
marcin_wawa85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 354
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 10.02.2017 17:04

Taki dzień. Ja byłem z małżonką na początku września w 2015 r. i na dwa tyg pobytu były max 2 dni z wiatrem. i wtedy można było komfortowo leżeć cały dzień na plaży bo gorąc tak nie dokuczał... a na Pagu jak to na Pagu- ciężko znaleźć cień na plaży :-)
Ja polecam zaryzykować- albo pokochacie albo znienawidzicie
88sabina
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 88sabina » 10.02.2017 17:16

marcin_wawa85 napisał(a):Taki dzień. Ja byłem z małżonką na początku września w 2015 r. i na dwa tyg pobytu były max 2 dni z wiatrem. i wtedy można było komfortowo leżeć cały dzień na plaży bo gorąc tak nie dokuczał... a na Pagu jak to na Pagu- ciężko znaleźć cień na plaży :-)
Ja polecam zaryzykować- albo pokochacie albo znienawidzicie


Dzięki za odpowiedź;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 270
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone