Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.11.2014 15:24

nie byłem, ALE BĘDĘ, na pewno
wpisowe, chyba nie było, ale jak dobrze działa wpatrywanie się:
webcam 1

webcam 2

pogoda
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 23.11.2014 11:39

O jak fajnie,a jakie pustki :) Latem trudno zrobić zdjęcie ,żeby być samemu na schodach :P
Załączniki:
DSC_0100.JPG
Anul-ka
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anul-ka » 05.03.2015 18:34

Na Korculę wybieram się w tym roku z rodzinką po raz czwarty, myślę więc, że i ja mogę nazwać się miłośnikiem tej wyspy :)
g00ral
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.06.2012
Korcula - jaka miejscowość?

Nieprzeczytany postnapisał(a) g00ral » 18.05.2015 18:54

W tym roku planuję uderzyć na Korculę i szukam informacji oraz polecenia konkretnej miejscowości. Nie chcemy mieć kwatery w małej wiosce typu Zavalatica. Interesuje nas bardziej miejsce gdzie wieczorami można wyjść, przejść się na drinka lub do konoby na dobrą rybkę oraz jako fajne miejsce wypadowe. Z tego co czytałem to Vela Luka nie jest za często polecana (dlaczego?). Może Lumbarda? Korcula? Racisce?
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014
Re: Korcula - jaka miejscowość?

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 19.05.2015 11:17

g00ral napisał(a):W tym roku planuję uderzyć na Korculę i szukam informacji oraz polecenia konkretnej miejscowości. Nie chcemy mieć kwatery w małej wiosce typu Zavalatica. Interesuje nas bardziej miejsce gdzie wieczorami można wyjść, przejść się na drinka lub do konoby na dobrą rybkę oraz jako fajne miejsce wypadowe. Z tego co czytałem to Vela Luka nie jest za często polecana (dlaczego?). Może Lumbarda? Korcula? Racisce?

Byłem we wszystkich wymienianych przez Ciebie miejscowościach i proponuję
Lumbardę. Miasteczko bardzo klimatyczne i spokojne a jednoczęśnie znajdziesz
naprawdę fajne konoby. I to takie typowo dalmatyńskie, super położone. Nazw i adresów nie podam Ci, gdyż od mojego pobutu w Lumbardzie minęło już sporo czasu i normalnie uciekło z pamięci.
Vela Luka nie podobałą mi się/byłem tam jeden dzień/. Korcula - wspaniała, ale zatłoczona.
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 22.05.2015 23:06

Kochani poradźcie mi , gdzie jest najpiękniej na Korculi na zakwaterowanie ( jesli w ogole jeszcze jakies znajdę)
chodzi mi o spokojne (!) miejsce, piekne widoki cisza spokoj blisko zatoczki/plaze..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2015 23:46

nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 23.05.2015 01:54

Janusz - dziękuję ! ! !
zavalatica wyglada super, niestety z miejscowka juz gorzej caly dzien szukalam i nic :(
moze moglby mi ktos polecic jakas fajna kwaterke?

Co jest rownie ladne jak Zavalatica ? ;) moze jeszcze jakas alternatywa :) mąż uwielbia cale dnie spedzac z rurka i obserwowac podwodne zycie, wiec przydaloby sie tez troszke miejsce pod niego ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.05.2015 18:23

nafie napisał(a): moze jeszcze jakas alternatywa

To oczywiście już czytałaś?...
niebiansko-bezludnie-rajsko-kor-ula-grscica-vi-2014-t45899.html
Masa opisanych zatoczek.

Co do Zavalaticy, Majeczkę zapytaj, bywa tam często.
member8694/
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.05.2015 19:22

:D nafie, chętnie podrzucę Ci kilka ofert z Zavalaticy, lub okolic, ceny apartamentów na pewno do negocjacji.
W tym roku będę przebywać na Korculi z początkiem lipca, później Hvar i Pelješac.


Pozdrawiam :D
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 23.05.2015 21:54

super majeczko dziekuje !! ja tez pedagog z Poznania;) czekam z niecierpliwoscia na Twoje info ! a co sadzicie o Prizbie?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.05.2015 21:55

nafie napisał(a): pedagog z Poznania

Żebym wiedział to bym nie pomagał :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 23.05.2015 22:07

bardzo smieszne ;P ja żem rodowita poznanianka pracujaca jako n-lka pod Wa-wa niestety. ALE JESTEM Z TEGO DUMNA:P spadaj Bocian Ty nawet nie masz prawdziwego avatara ;P
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 24.05.2015 09:32

Majeczko proszę nie zapomnij o mnie czekam jak dzika na Twoje info:) znalazłam jeden w miare rozsadny namiar w Prizbie-co myślicie?
bart_breslau
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart_breslau » 24.05.2015 10:34

Jeszcze nie byłem, ale w przyszły poniedziałek już będę. I to na 1,5 miesiąca więc wyspę zwiedzę wzdłuż i wszerz. :D

Więc też dopisuje się do tego klubu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone