Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 15:48

tompakosc dziękuję Ci bardzo za tak rzeczowe informacje :) Faktycznie mailowałam z Panią Mariją czyli pewnie dalej ona zajmuje się domem :)
Te drobne "usterki" myślę, że nie będą nam przeszkadzać, tv w ogóle nie włączamy a kran może już ktoś po 2 latach naprawił :D
Tym bardziej po Twojej pozytywnej ocenie cieszę się, że wynajęłam to mieszkanie ;)
Bo widoki i ta bliskość morza zachwycają :hearts:
:papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.01.2018 13:41

wiolek_lp mamy ten sam apartament...tylko my w sierpniu :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.01.2018 16:21

słoma79 właśnie widziałam w kalendarzu wyjazdowym, że też wybieracie się do Prizby i zastanawiałam się do którego apartmana :wink: To przetestuje go dla Was :mrgreen: Tylko cenę w sierpniu macie mniej zachęcającą, no ale nie dziwne środek sezonu 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.01.2018 17:53

wiolek_lp napisał(a):słoma79 właśnie widziałam w kalendarzu wyjazdowym, że też wybieracie się do Prizby i zastanawiałam się do którego apartmana :wink: To przetestuje go dla Was :mrgreen: Tylko cenę w sierpniu macie mniej zachęcającą, no ale nie dziwne środek sezonu 8)


W takim razie czekam na wyniki testu :wink: wszelkie podpowiedzi gdzie, co i jak również mile widziane :mrgreen:
Cena...cóż, ostatnie dwa lata po 60 jeździliśmy...nie ma aż tak wielkiej różnicy, zresztą nasza miejscówka też w tym roku będzie droższa...takie uroki urlopu w sierpniu :papa:
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 13.01.2018 21:46

ciekawe czy od połowy czerwca jest jeszcze coś wolnego w Apartamenty Lukric ( wyslałam zapytanie )
Miejsce i Wasze opinie wydają sie super! wiec czekam na odpowiedz.
Macie może jakieś namiary na podobne apartamenty i lokalizacje?
Pierwszy raz wyjazd na Korcula wiec pomoc się przyda:)

W zeszłym roku byliśmy na Apartamenty Sv Ana - Brač Povlja - super miejsce, może nie wysoki standard apartamentu ale bliskość morza, ,,miasta'' i okolica powala ehhh( chyba nie znajdziemy podobnej miejscówki :( )
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 24.01.2018 23:24

słoma79 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):słoma79 właśnie widziałam w kalendarzu wyjazdowym, że też wybieracie się do Prizby i zastanawiałam się do którego apartmana :wink: To przetestuje go dla Was :mrgreen: Tylko cenę w sierpniu macie mniej zachęcającą, no ale nie dziwne środek sezonu 8)


W takim razie czekam na wyniki testu :wink: wszelkie podpowiedzi gdzie, co i jak również mile widziane :mrgreen:
Cena...cóż, ostatnie dwa lata po 60 jeździliśmy...nie ma aż tak wielkiej różnicy, zresztą nasza miejscówka też w tym roku będzie droższa...takie uroki urlopu w sierpniu :papa:


Michał masz PW, w razie jakbyś niezalogowany wchodził na forum.
Widzę, że Pani Marija będzie miała sporo turystów z Polski :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.01.2018 21:54

Tayla napisał(a):ciekawe czy od połowy czerwca jest jeszcze coś wolnego w Apartamenty Lukric ( wyslałam zapytanie )
Miejsce i Wasze opinie wydają sie super! wiec czekam na odpowiedz.
Macie może jakieś namiary na podobne apartamenty i lokalizacje?
Pierwszy raz wyjazd na Korcula wiec pomoc się przyda:)

W zeszłym roku byliśmy na Apartamenty Sv Ana - Brač Povlja - super miejsce, może nie wysoki standard apartamentu ale bliskość morza, ,,miasta'' i okolica powala ehhh( chyba nie znajdziemy podobnej miejscówki :( )


I co odpisała Pani Marija z Lukric ?
Jak oglądałam to było parę podobnych do Lukric apartmanów w Prizbie, ale jednak ten był dla nas najlepszy :mrgreen: Oczywiście z tych dostępnych cenowo, bo gdybym miała nieograniczony budżet to taki app. Pensa marzy mi się ;)

App Ana rozważałam, jednak przegrał z Nadą w zeszłym roku ( a w tym roku przegrala z Hvarem) ale ogólnie Povlja i jej okolica robi takie wrażenie, że może być faktycznie ciężko znaleźć coś podobnego ;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.01.2018 21:56

tompakosc napisał(a):
słoma79 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):słoma79 właśnie widziałam w kalendarzu wyjazdowym, że też wybieracie się do Prizby i zastanawiałam się do którego apartmana :wink: To przetestuje go dla Was :mrgreen: Tylko cenę w sierpniu macie mniej zachęcającą, no ale nie dziwne środek sezonu 8)


W takim razie czekam na wyniki testu :wink: wszelkie podpowiedzi gdzie, co i jak również mile widziane :mrgreen:
Cena...cóż, ostatnie dwa lata po 60 jeździliśmy...nie ma aż tak wielkiej różnicy, zresztą nasza miejscówka też w tym roku będzie droższa...takie uroki urlopu w sierpniu :papa:




Michał masz PW, w razie jakbyś niezalogowany wchodził na forum.
Widzę, że Pani Marija będzie miała sporo turystów z Polski :D


Dzięki :papa: mam nadzieję, że będzie wszystkich miło wspominać :roll:
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 27.01.2018 22:18

Witajcie miłośnicy! Byliśmy na Braciu, w zeszłym roku był Hvar w którym się zakochaliśmy, teraz wybór padł na Korcule. Termin chyba 11-25.08. ew do zmiany jak apartament będzie innymi terminami dysponował. Rodzina 2+2 (roczniak i czterolatek), ktoś coś poleci? Bo widzę że to już za późno na rezerwacje:(
A generalnie pytanie do osób które były na obu wyspach - mam na myśli Korcule i Hvar - na K też są tak urokliwe zatoczki jak na Lawendowej wyspie> :papa:
Wega
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wega » 02.02.2018 16:51

Drodzy,
pomóżcie mi rozstrzygnąć taką kwestię... czy wybór apartamentu ( a właściwie małego domku) w Prigradicy przy głownej drodze wjazdowej do miasteczka to dobry pomysł? Miejsce opisane jest jako ciche i spokojne, ale zastanawiam się czy jednak ta droga nie będzie problemem. Dom znajduje się z 50 m. za znakiem z nazwą miejscowości.

Do tej pory wybieraliśmy małe miejscowości, byliśmy w starej części Marusici i 2 x w Ivan Dolac. Zależy nam na ciszy i spokoju, choć nie na tyle, zeby pojechać do robinsonady.
wes
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wes » 11.02.2018 17:50

Witajcie.
Poszukuję dla 4 osobowej rodzinki apartamentu.
W tym roku zdecydowaliśmy się na Korculę.
Ale kompletnie nie mam pomysłu gdzie i w jakiej miejscowości się zakwaterować.
Mogę prosić o Wasze sprawdzone lokalizacje.
Dwójka dzieci 12 i 14 lat więc szukam czegoś blisko plaży. Chociaż i tak będę
zwiedzać całą wyspę.
Termin 4 -18 sierpień.
Z góry dziękuję za pomoc.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.02.2018 18:24

wes napisał(a):Witajcie.
Poszukuję dla 4 osobowej rodzinki apartamentu.
W tym roku zdecydowaliśmy się na Korculę.
Ale kompletnie nie mam pomysłu gdzie i w jakiej miejscowości się zakwaterować.
Mogę prosić o Wasze sprawdzone lokalizacje.
Dwójka dzieci 12 i 14 lat więc szukam czegoś blisko plaży. Chociaż i tak będę
zwiedzać całą wyspę.
Termin 4 -18 sierpień.
Z góry dziękuję za pomoc.


Próbuj szukać przez portal korcula-larus.com, ale już miesiąc temu prawie nie było już wolnych miejscówek na przełom lipca/sierpnia, a już przy plaży to zapomnij. Fartem znależliśmy dwa apartamenty w Nova, w których parę godzin wcześniej ktoś odwołal rezerwacje.

Przynajmniej tak wyglądała sytuacja na południu i na zachodzie - Prizba, Korbuni, Brna, Zavalatica, Vela Luka
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.02.2018 10:02

Wega napisał(a):Drodzy,
pomóżcie mi rozstrzygnąć taką kwestię... czy wybór apartamentu ( a właściwie małego domku) w Prigradicy przy głownej drodze wjazdowej do miasteczka to dobry pomysł? Miejsce opisane jest jako ciche i spokojne, ale zastanawiam się czy jednak ta droga nie będzie problemem. Dom znajduje się z 50 m. za znakiem z nazwą miejscowości.


Nie będzie. Prigradica to naprawdę zadupie. Sympatyczne, z konobami i sklepikiem, ale zadupie. Już wyjeżdżając z Blato w jej kierunku zobaczysz, że mało kto tamtą drogą jeździ. W Prigradicy nie ma urokliwych plaż (tak naprawdę, to nie ma PRAWIE żadnych), więc nie ma tam żadnego tranzytu. A okolica Prigradicy, czyli sąsiednie miejscowości na północnym wybrzeżu (Bristva, Babina) to jeszcze większe zadupia, gdzie raz pojedziesz, nie zatrzymasz się ani na chwilę i nigdy więcej nie wrócisz.

Nie zniechęcam do wyboru Prigradicy (sam tam spędziłem wakacje z rodziną) - myślę, że będziecie zadowoleni (choć na najbliższą sensowną plażę będziecie zapylać na południową stronę wyspy). Z zaopatrzeniem o wiele lepiej - w Blato znajdziecie wszystko, czego potrzeba.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 12.02.2018 11:33

To mój pierwszy raz na Korculi, poza całodniowym wypadem z Peljesaca do miasta Korcula i Lumbardy ponad 10 lat temu.

Ktoś może napisać jakieś przydatne wskazówki i polecić "must have" w okolicy Nova i Vela Luki? Na zdjęciach google morze i chałupa wyglądają nieźle.

A może ktoś zna Villa Silva w Nova? Właścicielka w mailach "brzmi" dość sympatycznie i konkretnie ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.02.2018 12:56

Co to jest Nova? O_o
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone