Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 07.11.2017 15:10

W tym roku w lipcu byliśmy w Lumbardzie - polecam tę miejscowość, świetna piaszczysta plaża Vela Pržina. Tak na niej nam się podobało, że po zobaczeniu kilku innych tylko tam jeździliśmy - trasa samochodem ze 4 minuty, pieszo byłoby troszkę drogi w obie strony. Mieszkaliśmy w Apartamentach Toncic z pięknym widokiem:
Toncic.jpg

Blisko do miasta Korcula - piękne stare miasto, ale tam z plażami kiepsko. Vela Luka nie zrobiła na nas żadnego wrażenia i z plażami też krucho.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.11.2017 21:14

Dzięki śliczne za rady ale po przeczytaniu paru relacji postawimy jednak na Medvinjak :)Stąd będzie najbliżej na te plaże, które chcemy najczęściej odwiedzać. I na wieczorne spacery do Korčuli bez auta wydaje się super lokalizacją :) Jeszcze wiele czytania przede mną, ale już jakieś zarysy wakacji się tworzą ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.11.2017 10:21

O, aż musiałem sprawdzić na mapie - nie wiedziałem nawet, że coś takiego jak Medvinjak istnieje :D
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 13.11.2017 10:56

Nie wiem jakie plaże Ciebie interesują, ale te najlepsze są na południowej stronie wyspy, a nie po stronie Twojej miejscowości. Dodatkowo Medvinjak wydaje się być "dziurą", gdzie mało co jest (konoby, lody, sklepy...), więc po wszystko trzeba będzie jeździć do Korculi - bo pieszo w obie strony to raczej sobie odpuścicie po pierwszym spacerze.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.11.2017 12:24

Marsallah napisał(a):O, aż musiałem sprawdzić na mapie - nie wiedziałem nawet, że coś takiego jak Medvinjak istnieje :D


:oczko_usmiech:

lkemot napisał(a):Nie wiem jakie plaże Ciebie interesują, ale te najlepsze są na południowej stronie wyspy, a nie po stronie Twojej miejscowości. Dodatkowo Medvinjak wydaje się być "dziurą", gdzie mało co jest (konoby, lody, sklepy...), więc po wszystko trzeba będzie jeździć do Korculi - bo pieszo w obie strony to raczej sobie odpuścicie po pierwszym spacerze.


Najbardziej jak na razie interesują mnie Uvala Samograd i Vaja, do których z Medvinjak będzie ok 15 km :) ( oczywiście nie mówiąc o Proizd, ale tam popłyniemy pewnie tylko raz ).
To, że Medvinjak może się wydawać dziurą ( mam nadzieję, że będzie ) jest jego zaletą w moim odczuciu, a czemu sądzisz, że po pierwszym spacerze odpuścimy spacery do Korculi ? Jak patrzę na mapę to do środka starego miasta mamy 1.9 km. Wydaje mi się to blisko biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku codzinnie wieczorem robiliśmy sobie 4-5 km spacery :wink:

A jeszcze do do Proizd czy też Badiji, może gdzieś o tym było ale nie doczytałam, czy orientuje się ktoś czy za dzieci płaci się normalną stawkę czy mają jakieś żniżki ?
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 13.11.2017 13:46

No jeżeli lubisz takie "małe dziury" to ok, a co do spaceru 4 km (w obie strony) to ja po dojściu do Starego Miasta najchętniej wypił bym sobie piwko(/a!!!) i już droga powrotna nie byłaby fajna - nie wspominając temperatury. Dodatkowo zawsze chcę mieć jakąś fajna plażę na miejscu, bo w chwili lenistwa mogę kilka dni spędzić na miejscu.

Wynajęłaś już miejscówkę ?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.11.2017 14:14

Nie jeszcze nie wynajęłam, jeszcze oglądam i kombinuję ale chyba jednak to miejsce zostanie :wink:
Na plaże na miejscu kompletnie nie liczę, "odpoczywać" będziemy tydzień później na Brać, natomiast na Korculi będę chciała spędzić czas dość intensywnie na ile pozwoli pogoda :papa:
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 13.11.2017 14:25

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że jesteście z Rzeszowa, więc witam rodaków, a w wakacje znów Barwinek... - najgorszy odcinek wakacyjnej drogi.
Co do polecanych miejsc to blisko będziesz miała do słynnej konoby Belin.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.11.2017 16:04

lkemot napisał(a):Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że jesteście z Rzeszowa, więc witam rodaków, a w wakacje znów Barwinek... - najgorszy odcinek wakacyjnej drogi.
Co do polecanych miejsc to blisko będziesz miała do słynnej konoby Belin.


Mi przez Barwinek bardzo dobrze się jechało :) Był mały ruch, robót budowlanych też nie pamiętam. Zresztą lubię te okolice Dukli :wink:

Korcula zaklepana :oczko_usmiech:
Wybrałam jednak miejscówkę w Prizbie...Cieszę się, że przestane w końcu wymyślać, bo właśnie przelałam zaliczkę :mrgreen:
Za to teraz zostanie mi wymyślanie 2 tygodnia wakacji, bo moje miejsce na Brać jednak nie wypali :evil:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.11.2017 01:13

wiolek_lp napisał(a):Wybrałam jednak miejscówkę w Prizbie...Cieszę się, że przestane w końcu wymyślać, bo właśnie przelałam zaliczkę :mrgreen:
Za to teraz zostanie mi wymyślanie 2 tygodnia wakacji, bo moje miejsce na Brać jednak nie wypali :evil:

Fajna miejscówka :D ja początkowo też tam szukałem, ale jak dostałem maila że cena 150 e 8O to mi przeszło :D
A dlaczego Brać nie wypali :? czyżby Nada już wszystko zarezerwowała :roll: :?:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.11.2017 11:33

Też dostałam od jednego właściciela maila z ceną 120 e i mnie wgieło bo standard taki jak ten aparyman co my wynajeliśmy, ale my płacimy 55 e :)
Także myślę, że dobra cena za widoki, które oferują :D (apartament Lukric)
U Nady w interesującym nas terminie zajęte.
Teraz na tapecie HVAR :wink:
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 20.11.2017 10:03

No to przed Tobą fajny okres planowania wycieczek na Korculi
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 20.11.2017 11:21

wiolek_lp napisał(a):Też dostałam od jednego właściciela maila z ceną 120 e i mnie wgieło bo standard taki jak ten aparyman co my wynajeliśmy, ale my płacimy 55 e :)
Także myślę, że dobra cena za widoki, które oferują :D (apartament Lukric)
U Nady w interesującym nas terminie zajęte.
Teraz na tapecie HVAR :wink:


Witajcie,
powiem tak - bardzo dobra i fajna lokalizacja.
Korcula, Priżba i te same apartamenty Lukrić odwiedzone w 2016 roku :D . Co prawda na plaży w Priżbie byliśmy tylko raz, za to zjeździliśmy autem (+ ja wczesnymi rankami "kolarzówką") całą wyspę i różne plaże Korculi.
Świetny wybór na spokojne wakacje. Widzę na zdjęciu profilowym rodzinkę z dwójką dzieci /stan osobowy jak u mnie :lol: /, będą zachwyceni !!! A cykad nasłuchacie się za wszystkie czasy, jaszczureczki malutkie też Was na tarasie na pewno odwiedzą :P
Jeśli masz jakieś pytanka ws samych kwater i Priżby to pisz, chętnie pomogę :hut:
ps
Nas to nawet gwiazda repr. Chorwacji i Realu Madryt odwiedziła 8)

DSC_0314 ccccccccccccccccccccc.jpg
widok z tarasu
Ostatnio edytowano 20.11.2017 15:24 przez tompakosc, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 15:18

lkemot napisał(a):No to przed Tobą fajny okres planowania wycieczek na Korculi


Oj tak i teraz już na spokojnie bez spiny, że muszę szybko znaleźć lokum :wink:

tompakosc napisał(a):[
Witajcie,
powiem tak - bardzo dobra i fajna lokalizacja.
Korcula, Priżba i te same apartamenty Lukrić odwiedzone w 2016 roku :D . Co prawda na plaży w Priżbie byliśmy tylko raz, za to zjeździliśmy autem (+ ja wczesnymi rankami "kolarzówką") całą wyspę i różne plaże Korculi.
Świetny wybór na spokojne wakacje. Widzę na zdjęciu rodzinkę z dwójka dzieci /jak u mnie :lol: /, będą zachwyceni !!! A cykad nasłuchacie się za wszystkie czasy, jaszczureczki malutkie też Was na tarasie na pewno odwiedzą :P
Jeśli masz jakieś pytanka ws samych kwater i Priżby to pisz, chętnie pomogę :hut:
ps
Nas to nawet gwiazda repr. Chorwacji i Realu Madryt odwiedziła 8)

DSC_0314 ccccccccccccccccccccc.jpg

Super, dobrze wiedzieć, że tam ktoś stacjonował i że się podobało:D Pamiętasz, który mieliście apartman ? My będziemy w tym nr. 2 .
Czy masz jakieś uwagi co do wyposażenia ?
Czy na ten nasz mały podest przychodzi dużo ludzi z okolicznych domów ?
Też będziemy jeździć po całej wyspie, ale nie powiem rano czy po południu na szybką kąpiel miło będzie tam wskoczyć prosto z domu :)

Piłkarz pierwsza klasa :D Moje chłopaki też grają, taki strój bardzo by im się spodobał :oczko_usmiech:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 20.11.2017 15:56

Wiolek, a więc po kolei:

- tak, też mieliśmy "dwójkę" - piękne widoki, duży balkon, a raczej taras, plażyczka cały czas na oku, szum fal, bajka....;
- hmmm, napiszę tak. Ogółem ok, dwa pokoje, kuchnia, duży korytarz, łazienka. Wyposażenie nosi już znak czasu, ale ja nie jestem wybredny, tym bardziej w taaakim miejscu. Jednak, aby być sprawiedliwym, trzeba dodać, że w domku brakuje trochę męskiej ręki. A to antena przy TV rozwalona, a to prysznic nie działa /kran.../, tu cos się nie domyka, itd.
Z TV dałem spokój, kran tym co miałem pod ręką na wyposażeniu sam naprawiłem /oczywiście tylko na czas naszego pobytu :mrgreen: /, a reszta to w sumie "pestka" była;
Dom prowadzi jak dobrze pamiętam Pani Marija, jakby to napisać, aby nie urazić .... aktywna seniorka. Bardzo sympatyczna i uśmiechnięta Pani. Cały nasz pobyt przebywała u niej akurat też córka z dziećmi. Żadnego faceta z domowników jednak tam nie było, więc pewnie to tłumaczy pewne drobne awarie :lol: Przy domu 3 miejsca parkingowe dla gości, co w stromym pasie między drogą wjazdową do Priżby, a stromym brzegiem morza jest naprawdę zaletą dużą !!!;
- ludzi na tą mini plażę przychodzi mało, bo prawie każdy domek przy morzu ma swój podest. Ale uwaga z dzieciakami, kilka metrów i głęboko !!! Ale na wczesno poranną czy późno wieczorną kąpiel super lokacja. Zresztą jak wracałam rankiem z kolarskich wojaży z bagietkami na śniadanie to zanosiłem jedzonko żonie i dzieciom na górę, a ja hyc na kilka minut do morza na orzeźwiającą regenerację :D
Aha, aha jeszcze jedno, szczególnie dla dzieci. Podest przy plaży przy prysznicu ze słodką wodą. OSTROŻNIE, ślisko jak chol......a. Na kolarzówce się nie wywaliłem, w jeżowce na plażach nie wdepnąłem, a upadku z 2 m na głazy pod domem cudem tylko kosztem zakrwawionego łokcia uniknąłem. Jak to mówią - najciemniej pod latarnią :D
dlatego, dzieciaki=asekuracja pod prysznicem 8O

Reasumując:
będziecie zadowoleni, bo miejscówka urocza !!!!!!! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone