Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.10.2017 08:16

Plażę (miejską, wąziutką) masz blisko domu (minuta spacerem), na google maps jest zaznaczona u nasady pirsu. Oczywiście, do wszystkich SENSOWNYCH plaż będziesz musiała podjechać, i to daleko. W pobliżu Prigradicy są tylko skałki albo takie miniplażyczki dla mało wymagających jak ten paseczek przy pirsie.

Za to sklep i konoby masz pod nosem. Jeśli chcesz być blisko plaży, to w ogóle Prigradica odpada. Jak lubisz przytulne dziury i lubisz codziennie jeździć samochodem (na plażę, do miasta, na lody, po ryby, do sklepu - ten w Prigradicy jest mikromini), Prigradica jest OK.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.10.2017 10:24

Pytanko do miłośników Korculi. Zawsze stacjonowałem na ladzie ale w tym roku chcemy zostawić nasza stała miejscówkę i udac się na wsypę. Zastanawiamy się miedzy Korculą a Hvar. Czy możecie podzielić się sprawdzonymi namiarami dla rodziny 2+1, termin koniec czerwac-lipiec na ok 14 dni:). Z góry dzieki.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 28.10.2017 23:44

Witam.
Byliśmy w tym roku w Prigradicy.
Szczyt szczytów 3 08 do18 08 apart.M&V 100m2 65e/doba.
Pierwsza linia zabudowy,ale tylko dla osób umiejących dobrze plywać.
Przy drabince 5m,a 20m dalej otchłań
Zakupy w Blato 6 km
Kolacje też w Blato w pizzerii Tinell.
Ceny umiarkowane pizza bardzo dobra
Sama Prigradica smutna.
Tam nic się nie dzieje.
Następne wakacje to Pejesac,więc jeśli Ktoś zna ciekawą lokalizację dla 4+2 to proszę o namiary
Pzdr.
Marek P.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.10.2017 08:50

Marsallah napisał(a):Plażę (miejską, wąziutką) masz blisko domu (minuta spacerem), na google maps jest zaznaczona u nasady pirsu. Oczywiście, do wszystkich SENSOWNYCH plaż będziesz musiała podjechać, i to daleko. W pobliżu Prigradicy są tylko skałki albo takie miniplażyczki dla mało wymagających jak ten paseczek przy pirsie.

Za to sklep i konoby masz pod nosem. Jeśli chcesz być blisko plaży, to w ogóle Prigradica odpada. Jak lubisz przytulne dziury i lubisz codziennie jeździć samochodem (na plażę, do miasta, na lody, po ryby, do sklepu - ten w Prigradicy jest mikromini), Prigradica jest OK.


Czyli jednak lokalizacja nie dla mnie, bo akutat do sklepu i konob to mogę mieć daleko :) Sugerowałam się opinią majeczki, że zdecydowanie Pridgarica a nie np. Prizba. Muszę jeszcze wiele poczytać i pochodzić ludzikiem na streetview zanim się zdecyduje :mrgreen:

A jak się ma ta strona wyspy do południowej strony ? Czytając relacje minimartni spojrzalam na Grscice- lubie takie małe wiochy i znalazłam tam app ( 2+2 )za 30 e w czerwcu 8O
http://www.grscica.net/hr/apartmani-grs ... rtman.html
Ciekawi mnie gdzie jest haczyk ? :mrgreen: Bo cena aż zazkakująco niska...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.10.2017 11:09

wiolek_lp napisał(a):
Czyli jednak lokalizacja nie dla mnie, bo akutat do sklepu i konob to mogę mieć daleko :) Sugerowałam się opinią majeczki, że zdecydowanie Pridgarica...


Witaj Wiolek, wysłałam Ci wiadomość :D
nenek
Croentuzjasta
Posty: 398
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 29.10.2017 11:20

Bo nie ma tam przyzwoitej plazy w tym Grascice miejsce raczej dla tych co maja łodki mi przynajmniej sie nic nie wyswietla nie kazdy chce jezdzic codziennie na jakas plaze tym bardziej przed sezonem gdzie mozna wynajac kwatere wszedzie
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.10.2017 11:37

majeczka napisał(a):Witaj Wiolek, wysłałam Ci wiadomość :D


hmm nic nie dostałam :roll:, a sorki jest na mailu :)

nenek napisał(a):Bo nie ma tam przyzwoitej plazy w tym Grascice miejsce raczej dla tych co maja łodki mi przynajmniej sie nic nie wyswietla nie kazdy chce jezdzic codziennie na jakas plaze tym bardziej przed sezonem gdzie mozna wynajac kwatere wszedzie


Może to to :) Ale właśnie my planujemy codziennie inną plaże i zjedżenie całej wyspy, więc może to być dobra, spokojna lokalizacja :) Na pewno do rozważenia :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.10.2017 11:46

majeczka napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
Czyli jednak lokalizacja nie dla mnie, bo akutat do sklepu i konob to mogę mieć daleko :) Sugerowałam się opinią majeczki, że zdecydowanie Pridgarica...

Q
Witaj Wiolek, wysłałam Ci wiadomość :D

Mogę również prosic o namiary:)?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.10.2017 13:26

amatus1 napisał(a):Mogę również prosic o namiary:)?


:D Również wysłałam Ci e-maila.
ed 23
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ed 23 » 29.10.2017 19:23

A czy ja również mogę prosić o namiar?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.10.2017 10:54

wiolek_lp napisał(a):Może to to :) Ale właśnie my planujemy codziennie inną plaże i zjedżenie całej wyspy, więc może to być dobra, spokojna lokalizacja :) Na pewno do rozważenia :wink:


Myśmy też tak robili. Nie rozumiem jednak w takim razie, w czym przeszkadza Ci Prigradica, skoro i tak codziennie będziesz dokądś jeździć :?:

Odnośnie Twojego poprzedniego posta: Prižba ma plaże w obrębie miejscowości. Jedna nawet daje radę. Do najukładniejszych plaż wschodniej części południowego wybrzeża wyspy masz w sumie tak samo daleko z Prižby, jak z Prigradicy. Wyjątkiem jest Žitna, dokąd będziesz miała bliżej.

W sumie jak się tak zastanawiam, gdzie chciałbym mieć kwaterę, jeśli zdecydowałbym się kiedyś ponownie spędzić urlop na Korčuli, to chyba padłoby na...Blato 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.11.2017 08:26

Marsallah napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Może to to :) Ale właśnie my planujemy codziennie inną plaże i zjedżenie całej wyspy, więc może to być dobra, spokojna lokalizacja :) Na pewno do rozważenia :wink:


Myśmy też tak robili. Nie rozumiem jednak w takim razie, w czym przeszkadza Ci Prigradica, skoro i tak codziennie będziesz dokądś jeździć :?:

Odnośnie Twojego poprzedniego posta: Prižba ma plaże w obrębie miejscowości. Jedna nawet daje radę. Do najukładniejszych plaż wschodniej części południowego wybrzeża wyspy masz w sumie tak samo daleko z Prižby, jak z Prigradicy. Wyjątkiem jest Žitna, dokąd będziesz miała bliżej.

W sumie jak się tak zastanawiam, gdzie chciałbym mieć kwaterę, jeśli zdecydowałbym się kiedyś ponownie spędzić urlop na Korčuli, to chyba padłoby na...Blato 8)


Nie przeszkadza mi tylko jakoś może wyolbrzymiłam ilość sklepów i konob, co równa się duża ilość ludzi a tego unikamy :mrgreen:
Ehh tak naprawdę nic nie wiem o Korculi i dużo czasu muszę spędzić żeby ogarnąć relacje i żeby dowiedzieć się gdzie by mi pasowało, a to już czas na rezerwację :hut:
Za późno się w tym roku za to zabrałam :evil:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.11.2017 08:51

wiolek_lp napisał(a):Za późno się w tym roku za to zabrałam :evil:

Może warto czasem odpuścić i nie poznawać dogłębnie miejscowości przez internet ;).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.11.2017 10:16

Eeee w moim przypadku nie da rady :wink: Czym bym żyła przez kolejne 8 miesięcy jak nie planowaniem, czytaniem, oglądaniem, wymyślaniem :twisted: Skutek jest potem taki, że będąc w danym miejscu wiem, w którą strone skręcić czy iść ale mimo to zaskoczenie i tak zawsze jest. Ale takie "planowanie" uwielbiam :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.11.2017 09:58

wiolek_lp napisał(a):Nie przeszkadza mi tylko jakoś może wyolbrzymiłam ilość sklepów i konob, co równa się duża ilość ludzi a tego unikamy


Miejscowości ze sporą/dużą ilości ludzi to Korčula, Vela Luka i Lumbarda. Poza tym, pełne będą na pewno plaże Pupnatska Luka, Bačva, Žitna, Pržina. Poza tym, spokój i cisza. Jeżeli te ostatnie cenicie najbardziej, polecam szukanie kwatery w Pupnacie :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone