Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.11.2016 00:00

maranka napisał(a):No to już jakaś nadzieja jest :D . Będę dalej drążyc temat :D A co do turystów, to raczej normalne, że są wszędzie, szczególnie w tych ładniejszych miejscach. Jezdzimy zwykle na początku czerwca lub w drugiej połowie września, więc tlumów raczej nie ma poza wiekszymi miastami. Czesto mamy szczęście plaże mieć tylko dla siebie. Myślimy o tym domku, który stoi bezpośrednio na plaży, z lewej strony stojąc tyłem do wody. Masz może jakieś spostrzeżenia?


Nie mam. My dotarliśmy na Orlandusę, a Bratinją Lukę podziwiałam zza krzaków z góry. Natomiast jest na forum relacja, w której Bratinja Luka jest pokazana.

Tu: griscica-kor-ula-2016-wrzesien-t51377-15.html

Podpytaj autora na pw, może powie Ci coś więcej :)
maranka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 27.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 14.11.2016 17:01

CROnikiCROpka napisał(a):
maranka napisał(a):No to już jakaś nadzieja jest :D . Będę dalej drążyc temat :D A co do turystów, to raczej normalne, że są wszędzie, szczególnie w tych ładniejszych miejscach. Jezdzimy zwykle na początku czerwca lub w drugiej połowie września, więc tlumów raczej nie ma poza wiekszymi miastami. Czesto mamy szczęście plaże mieć tylko dla siebie. Myślimy o tym domku, który stoi bezpośrednio na plaży, z lewej strony stojąc tyłem do wody. Masz może jakieś spostrzeżenia?


Nie mam. My dotarliśmy na Orlandusę, a Bratinją Lukę podziwiałam zza krzaków z góry. Natomiast jest na forum relacja, w której Bratinja Luka jest pokazana.

Tu: griscica-kor-ula-2016-wrzesien-t51377-15.html

Podpytaj autora na pw, może powie Ci coś więcej :)


Wielkie dzięki, z nowymi relacjami jestem trochę do tyłu. Dzisiaj dostałam odpowiedz od agencji, która ten domek wynajmuje.
Zasięg jest... teraz tylko trzeba sie odważyć i zarezerwować robinsonadę z półrocznym wyprzedzeniem :D.

Poddrawiam
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 12.01.2017 15:44

heca7 napisał(a):Na przyszły rok mamy już rezerwację- Macedonia, jezioro Ochrydzkie, Villa Klia. Od 12 sierpnia. A potem dwa dni w Meteorach. Po Albanii parę lat temu nie sądzę aby coś nas tam wystraszyło ;)


Nie ma co tam straszyć, Ochryda jest piękna i ceny w restauracjach baaardzo przystępne. Do Albanii nie ma co przyrównywać. Byliśmy w Ochrydzie pod koniec czerwca 2016 (w meteorach też) i w tym roku też będziemy 2 dni w drodze do Grecji.
sopellos
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopellos » 03.03.2017 11:06

Witam.
Po przeszukaniu forum i różnych ciekawych miejsc w Chorwacji, wybór w tym roku pada na Korcule.
Będzie to nasz pierwszy wyjazd do tego pięknego kraju. Czy ktoś z forumowiczów podesłał jakiś sprawdzony namiar na apartament lub dom 6 osób dorosłych 3 dzieci. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Może być wiadomość na PW.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 07.03.2017 11:52

Mam pytanie do bywalców,

Gdzie można zaparkować w mieście Korcula, oczywiście najchętniej za darmo - wiem, że chyba przy Tommy'm, a czy jeszcze gdzieś jest jakaś miejscówka.

I podobne pytanie o bezpłatne parkowanie w pobliżu plaży Bilin Zal i Vela Przina w Lumbardzie
pawelsko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.01.2009
Miasto Korcula - wycieczki jednodniowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelsko » 27.03.2017 21:45

Witajcie!
We wrześniu będziemy na wczasach 10-cio dniowych w jednym z hoteli w mieście Korcula.
Jako że nie będziemy dysponować własnym autem oraz nie będzie możliwości wypożyczenia auta, bardzo prosimy o podpowiedź co możemy zobaczyć i co zwiedzić w czasie jednodniowych wypadów ?
Zależy aby jak najwięcej zobaczyć przemieszczając się środkami komunikacji lub na własnych nogach w czasie (do kolacji hotelowej )

Dzięki za propozycje.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 29.03.2017 01:10

Czy na wyspie jest jakaś miejscowość z ładnymi plażami, deptakiem, straganami i knajpkami, coś w rodzaju jak w Tucepi, Podgora, Brela ?
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.03.2017 11:39

shrek napisał(a):Czy na wyspie jest jakaś miejscowość z ładnymi plażami, deptakiem, straganami i knajpkami, coś w rodzaju jak w Tucepi, Podgora, Brela ?

przychodzi mi na myśl tylko Lumbarda, ale zależy co dla kogo znaczy "ładna plaża" :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Miasto Korcula - wycieczki jednodniowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.03.2017 11:42

pawelsko napisał(a):Witajcie!
We wrześniu będziemy na wczasach 10-cio dniowych w jednym z hoteli w mieście Korcula.
Jako że nie będziemy dysponować własnym autem oraz nie będzie możliwości wypożyczenia auta, bardzo prosimy o podpowiedź co możemy zobaczyć i co zwiedzić w czasie jednodniowych wypadów ?
Zależy aby jak najwięcej zobaczyć przemieszczając się środkami komunikacji lub na własnych nogach w czasie (do kolacji hotelowej )

Dzięki za propozycje.

wyjazdy bez auta na forum nie są zbyt popularne, tu coś o komunikacji na wyspie (nie wiem na ile aktualne):
http://www.korculainfo.com/bus/
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.04.2017 08:44

lkemot napisał(a):Mam pytanie do bywalców,

Gdzie można zaparkować w mieście Korcula, oczywiście najchętniej za darmo - wiem, że chyba przy Tommy'm, a czy jeszcze gdzieś jest jakaś miejscówka.


Ktoś gdzieś w relacji (szukałem, ale nie znalazłem) pokazywał jak dojechać na bezpłatny parking nad miastem - jadąc od Žrnova, trzeba skręcić wcześniej w lewo i potem masz zatoczkę po prawej.

lkemot napisał(a):I podobne pytanie o bezpłatne parkowanie w pobliżu plaży Bilin Zal i Vela Przina w Lumbardzie


Jeżeli chodzi o Pržinę, to po prostu nie jedź z Lumbardy cały czas prosto za znakami, tylko odbij w prawo za znakami kierującymi do Vinariji Grk. Miniesz ją (zostanie po prawej), a ty główną drogą w lewo. Droga dochodzi do płatnego parkingu przy samej Pržinie, ale ty - o ile nie podjedziesz jakoś super blisko - nic nie zapłacisz, wjeżdżając od tej strony.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Miasto Korcula - wycieczki jednodniowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.04.2017 08:48

pawelsko napisał(a):Witajcie!
We wrześniu będziemy na wczasach 10-cio dniowych w jednym z hoteli w mieście Korcula.
Jako że nie będziemy dysponować własnym autem oraz nie będzie możliwości wypożyczenia auta, bardzo prosimy o podpowiedź co możemy zobaczyć i co zwiedzić w czasie jednodniowych wypadów ?
Zależy aby jak najwięcej zobaczyć przemieszczając się środkami komunikacji lub na własnych nogach w czasie (do kolacji hotelowej )

Dzięki za propozycje.



Polecam wypożyczenie skutera - dojedziecie nim do plaż, do których żadna komunikacja Was nie zawiezie :) Z Korčuli najbliżej będziecie mieli na Bačvę i Pupnatską Lukę - polecam zwłaszcza tę drugą, piękną plażę.

W innym kierunku - zachodnim - możecie pojechać do Račišće (dojeżdża tam też miejscowy autobus). Za miasteczkiem są 2 piękne plaże.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.04.2017 08:50

Kasia i Krzyś napisał(a):
shrek napisał(a):Czy na wyspie jest jakaś miejscowość z ładnymi plażami, deptakiem, straganami i knajpkami, coś w rodzaju jak w Tucepi, Podgora, Brela ?

przychodzi mi na myśl tylko Lumbarda, ale zależy co dla kogo znaczy "ładna plaża" :wink:


A mnie nic nie przychodzi - stragany, knajpki, deptak - znajdą się w jednym miejscu, ale żeby jeszcze plaża? Nie na Korčuli - tam na plaże trzeba jeździć daleeeeko za miasto. W sumie wszystkie warte uwagi plaże znajdują się poza miejscowościami.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 21.04.2017 12:07

Marsallah napisał(a):Jeżeli chodzi o Pržinę, to po prostu nie jedź z Lumbardy cały czas prosto za znakami, tylko odbij w prawo za znakami kierującymi do Vinariji Grk. Miniesz ją (zostanie po prawej), a ty główną drogą w lewo. Droga dochodzi do płatnego parkingu przy samej Pržinie, ale ty - o ile nie podjedziesz jakoś super blisko - nic nie zapłacisz, wjeżdżając od tej strony.


Czyli to by było tutaj:
Bezpłatny parking Pržina
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 24.04.2017 18:06

Witam czy na Korculi można wypozyczyc quady?
Był ktoś w Zvlatanicy?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 25.04.2017 00:07

shrek napisał(a):Czy na wyspie jest jakaś miejscowość z ładnymi plażami, deptakiem, straganami i knajpkami, coś w rodzaju jak w Tucepi, Podgora, Brela ?

Vela Luka, ale bez plaży. Na plażę stateczkiem, kierunek Proizd.

rafal1435 napisał(a):Witam czy na Korculi można wypozyczyc quady?
Był ktoś w Zvlatanicy?


Quadów do wypożyczenia nigdy nie widziałem.
Był.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone