Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 12.08.2018 10:25

Dzień dobry.Czy orientuje się ktoś czy w Ivan Dolać jest kościół i czy odbywają się w nim msze niedzielne bądź gdzie jest najbliższy od ID.Pozdrawiam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.08.2018 10:30

Ruch1920 napisał(a):Dzień dobry.Czy orientuje się ktoś czy w Ivan Dolać jest kościół i czy odbywają się w nim msze niedzielne bądź gdzie jest najbliższy od ID.Pozdrawiam.

w Jelsie jest o 19:00, z tego co pamiętam to bliżej jest w Zavali i Pitve ale nie wiem o której
polecam Jelse, dobra okazja żeby pospacerować wieczorem po mieście i wpaść na lody
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 12.08.2018 11:40

Dzięki bardzo m@rek za info.Godzina mszy w Jelsie chyba się zmieniła ponieważ obecnie jestem w ID i przy Slavince jest tablica informacyjna na której jest informacja że msza jest o 19 Tylko się zastanawiam czy ta msza tyczy się Jelsy czy mszy w Ivanie jeśli jest tu kościół bo się godzina nie zgadza.Tablica jest własnością Jelsy i do końca nie wiem gdzie jest ta msza bo może być jeszcze taka opcja że ksiądz przyjeżdża na msze z Jelsy do Ivana.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 12.08.2018 21:10

jakrena napisał(a):
artbas napisał(a):
jakrena napisał(a):Dziekuje a moze cos bardziej kameralnego ... raczej chcilebysmy Dom ewentualnie czesc (Jesli mieszkaja wlasciciele) Dla siebie bez innych urlopowiczow... interesuje nas cos dla 7 osob ..

Może Pokrivenik ;)




cudowna zatoka wlasnie cos takiego szukamy. Tylko porrzebujemy namiarow na kwatery bo Wiadomo ze domów jest trzy na krzyż i takie namiary przekazuje się tylko poczta pantoflową .. tak Wiec Jesli ktos ma takowe prosze nawet na priv . Dziekuje bardzo


wpisz w google: visit hvar apartments-jadranko :wink:
masz bezpośredni namiar na właścicieli
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 13.08.2018 20:19

Roxi napisał(a):Na tyle przejazdów przez tunel ( a trochę się ich uzbierało ;) ) nigdy nie spotkaliśmy się z niebezpieczną sytuacją związaną z przejazdem motocyklem/ skuterem. Najgorzej jak wjeżdżają rowerzyści... wtedy jest ostro.

Roxi ja nie czaję o co chodzi z tym tunelem Pitve przejazd jest normalny jest dość szeroko widać koniec I są światła. Zastanawia mnie czemu nikt nie pisze że hardkorowy jest dojazd do tunelu przez miejscowość tuż przed nim, chyba Pitve, strasznie wąsko i kręto. Chyba że ja jakąś złą drogą pojechałam?
Czy do Jelsy i miasta Hvar nie ma innej drogi z Ivan Dolac, tylko przez tunel i tą miejscowość?
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 13.08.2018 21:59

Do Jelsy najbliżej przez Pitve, do Hvaru niektórzy jeżdżą szutrową drogą przeciwpożarową.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.08.2018 07:42

joso79 napisał(a):Roxi ja nie czaję o co chodzi z tym tunelem Pitve przejazd jest normalny jest dość szeroko widać koniec I są światła. Zastanawia mnie czemu nikt nie pisze że hardkorowy jest dojazd do tunelu przez miejscowość tuż przed nim, chyba Pitve, strasznie wąsko i kręto. Chyba że ja jakąś złą drogą pojechałam?
Czy do Jelsy i miasta Hvar nie ma innej drogi z Ivan Dolac, tylko przez tunel i tą miejscowość?


Po prostu ktoś pytał jak z przejazdem przez tunel skuterem, bo przy wjeździe do tunelu jest zakaz.
Ja też nie czaję o co chodzi z tym tunelem- zwykły taki, w skale wykuty, za dużo przejazdów żeby już robił na mnie wrażenie ;),ale wcale nie dziwią mnie wątpliwości osób, które przymierzają się do pierwszej wizyty po południowej stronie wyspy.
Dojazd do tunelu przez Pitve, też spoko- trochę wąsko, ale do ogarnięcia.
Nie ma innej drogi do Jelsy i Hvaru. Oczywiście można z ID wrócić się do szutrówki i spróbować z tamtej strony, ale gra nie warta świeczki, bo tam jest tak samo wąsko jak w Pitve, a do tego skarpa. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.08.2018 08:52

joso79 napisał(a):
Roxi napisał(a):Na tyle przejazdów przez tunel ( a trochę się ich uzbierało ;) ) nigdy nie spotkaliśmy się z niebezpieczną sytuacją związaną z przejazdem motocyklem/ skuterem. Najgorzej jak wjeżdżają rowerzyści... wtedy jest ostro.

Roxi ja nie czaję o co chodzi z tym tunelem Pitve przejazd jest normalny jest dość szeroko widać koniec I są światła. Zastanawia mnie czemu nikt nie pisze że hardkorowy jest dojazd do tunelu przez miejscowość tuż przed nim, chyba Pitve, strasznie wąsko i kręto. ...
Jaki to hardkor :?: :roll: jest wąsko to prawda i czasem trzeba się np. cofnąć żeby się minąć ale do hardkoru bym tego nie zaliczyła. Jeden ostry zakręt w stylu w tył zwrot i kilka łagodniejszych.

Jeśli chodzi o tunel Pitve i przejazd rowerem, motocyklem ... może chodzi o spaliny w tunelu? Wlazłam do niego na chwilę kiedy z naszej strony zapaliło się już czerwone a z przeciwnej strony jeszcze nie ruszyli bo ostatnie auta z naszej strony jeszcze były w tunelu. Śmierdzi w nim masakrycznie spalinami, nie wiem czy dałabym radę bez skutków ubocznych przemierzyć go w całości poza autem :?
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 17.08.2018 06:51

Po kilku latach na lądzie wracamy na Hvar, ciekawe co sie pozmieniało przez ostatnie lata :)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 17.08.2018 06:57

Wiemy, ale nie powiemy. Najlepiej jak zobaczysz sam.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 17.08.2018 07:16

Msza w Ivan Dolac jest o 19:30.

Pozdrawiam.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 26.08.2018 17:46

Witajcie....czas na poszukiwanie miejscowki na przyszły rok uważam za rozpoczęty :D
I tak planujemy Jelsę na początek września. Przestudiowałam dość dużo stron...coś tam na celowniki jest :-)....ale gdyby ktoś...coś tam podpowiedział w kwesti noclegu byłoby fajnie. Intetesuje mnie raczej studio 2 osobowe z fajnym widoczkiem na morze ( byleby nie za wysoko bom już babką jest :mrgreen:)
Pozdrawiam bardzo serdecznie
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.08.2018 19:24

joso79 napisał(a):
Roxi napisał(a):Na tyle przejazdów przez tunel ( a trochę się ich uzbierało ;) ) nigdy nie spotkaliśmy się z niebezpieczną sytuacją związaną z przejazdem motocyklem/ skuterem. Najgorzej jak wjeżdżają rowerzyści... wtedy jest ostro.

Roxi ja nie czaję o co chodzi z tym tunelem Pitve przejazd jest normalny jest dość szeroko widać koniec I są światła. Zastanawia mnie czemu nikt nie pisze że hardkorowy jest dojazd do tunelu przez miejscowość tuż przed nim, chyba Pitve, strasznie wąsko i kręto. Chyba że ja jakąś złą drogą pojechałam?
Czy do Jelsy i miasta Hvar nie ma innej drogi z Ivan Dolac, tylko przez tunel i tą miejscowość?


Przejeżdżałem przez tunel na rowerze dwukrotnie :) przepisom wbrew 8O ciekawe doznanie. Dojazd do tunelu całkiem spoko normalna droga.
By z części zatunelowej dotrzeć do Hvaru spokojnie, należy pokonać tunel, przejechać przez Vrisnik,Svirce, Vrbanj do głównej drogi 116 inaczej pozostaje wbrew przepisom szutrówka innej drogi nie ma :)
Jeździłem wielokrotnie szutrem, odbicie przed tunelem w prawo jeżeli da się się przejechać aczkolwiek nie jest to łatwo na rowerze to też da się skuterem nie wiem tylko czy są one na tyle mocne by wieźć 2 osoby, kwestia nachylenia i luźnego szutru. Osobiście, jadących na skuterze nie spotkałem ani razu.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 30.08.2018 12:30

andrzej29 napisał(a):Msza w Ivan Dolac jest o 19:30.

Pozdrawiam.

Poprawka - o 19.00 :) kartka koło plaży wisi, że o 19.30 ale to pomyłka, obok agencji turystycznej jest 19.00 i faktycznie była msza o 19.00
gusia-s no dla mnei droga dojazdowa do tunelu to było przeżycie cięższe niż sam tunel :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2018 17:42

joso79 napisał(a): gusia-s no dla mnei droga dojazdowa do tunelu to było przeżycie cięższe niż sam tunel :lol:
Każdy ma jakieś strachy ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 270
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone