Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 08.08.2018 10:56

Dziekuje a moze cos bardziej kameralnego ... raczej chcilebysmy Dom ewentualnie czesc (Jesli mieszkaja wlasciciele) Dla siebie bez innych urlopowiczow... interesuje nas cos dla 7 osob ..
hamadriada
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamadriada » 08.08.2018 14:42

Kochani,
Mam pewien problem. Lecę do Chorwacji w połowie września. Myślałam, żeby ze Splitu do Starego Gradu promem a potem po wyspie skuterkiem juz jeździć. I tak czytając wątek o wypożyczalniach skuterów wyskoczyło mi, że przez tunel Pitve nie przejadę skuterem. Nocleg mam w Vrboska, ale chciałam też zobaczyć południową część wyspy. Czy to prawda, że skuterem nie dojadę na południe?
Ewentualnie jak wygląda wypożyczenie auta na wyspie?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.08.2018 14:59

Legalnie przez tunel nie przejedziesz ale osobiście oraz na yt widywałem jak jeździli.
Kto i co Ci zrobi to po pierwsze ?
Po drugie masz jeszcze możliwość przejechania szutrową drogą od Dubovicy do Sv. Nedelji. Oczywiście również nielegalnie ponieważ tam jest zakaz wjazdu.

Ciekawe skąd skutery są na południowej stronie wyspy....jest tam jakaś fabryka ?
hamadriada
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamadriada » 08.08.2018 15:11

kaeres napisał(a):Kto i co Ci zrobi to po pierwsze ?


Znając moje szczęście to zaraz trafię na jakąś policje, która będzie turystów skubać :(
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.08.2018 15:18

Google pokazuje jeszcze szutrową drogę, która zaczyna się w prawo od wjazdu do tunelu w Pitve.
Nie mam pojęcia jak się ona przedstawia.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 15:33

Całkiem przyzwoicie. Jechaliśmy i jest drobny szuter. Momentami zakrętasy i wąsko. Trzeba uważać, bo tamtędy jeżdżą śmieciarki :)
hamadriada
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamadriada » 08.08.2018 15:37

Belluna napisał(a):Całkiem przyzwoicie. Jechaliśmy i jest drobny szuter. Momentami zakrętasy i wąsko. Trzeba uważać, bo tamtędy jeżdżą śmieciarki :)


Super. Macie może jakieś zdjęcia? W sumie to pewnie będę tamtędy jechać jakieś 4-6 razy. Śmieciarki na szutrowej drodze raczej nie zamieniają się w demony prędkości więc jakoś się z nimi dogadamy ;)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 08.08.2018 15:39

Skutery na południową stronę mógł ktoś po prostu przewieźć.
Oczywiście nie wierze że tak było, a przynajmniej nie z wszystkimi :lol:
Faktem jest, że przejazd jest dosyć niebezpieczny. W tym roku widziałem motocyklistę który najpierw przepuścił wszystkie samochody, po czym gdy już było pusto to dopiero pojechał.
Pewnie wiedział co robi, zdarzyło mi się spotkać Chorwatów jadących z naprzeciwka :roll: Może awaria świateł kierujących ruchem, a może "bo Tak!"
Dobrze że są te mijanki...
Ostatnio edytowano 08.08.2018 22:56 przez Flayszakal, łącznie edytowano 1 raz
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 15:58

hamadriada napisał(a):
Belluna napisał(a):Całkiem przyzwoicie. Jechaliśmy i jest drobny szuter. Momentami zakrętasy i wąsko. Trzeba uważać, bo tamtędy jeżdżą śmieciarki :)


Super. Macie może jakieś zdjęcia? W sumie to pewnie będę tamtędy jechać jakieś 4-6 razy. Śmieciarki na szutrowej drodze raczej nie zamieniają się w demony prędkości więc jakoś się z nimi dogadamy ;)

Takie kamyczki tam są.
Załączniki:
IMG_4954 (1).jpg
hamadriada
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamadriada » 08.08.2018 16:01

Kurcze, ta szutrowa droga obok tunelu to ok. pół godziny dłużej + te zakręty to tak stromo wygladają czasem.

Pewnie skończy się tak, że weźmiemy jednak auto na ten dzień - 2 dni kiedy będziemy jechać na południe a w pozostałe dni skuterek.

Czy w takim razie na wyspie można wynająć auto w Jelsie albo gdzieś blisko?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.08.2018 08:36

hamadriada napisał(a):Znając moje szczęście to zaraz trafię na jakąś policje, która będzie turystów skubać :(


Nie trafisz. ;)
Zakaz jest, ale wszyscy jeżdżą. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Na tyle przejazdów przez tunel ( a trochę się ich uzbierało ;) ) nigdy nie spotkaliśmy się z niebezpieczną sytuacją związaną z przejazdem motocyklem/ skuterem. Najgorzej jak wjeżdżają rowerzyści... wtedy jest ostro.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 09.08.2018 10:19

jakrena napisał(a):Dziekuje a moze cos bardziej kameralnego ... raczej chcilebysmy Dom ewentualnie czesc (Jesli mieszkaja wlasciciele) Dla siebie bez innych urlopowiczow... interesuje nas cos dla 7 osob ..

Może Pokrivenik ;)
Załączniki:
Bez tytułu.jpg
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 09.08.2018 11:47

Roxi napisał(a):
hamadriada napisał(a):Znając moje szczęście to zaraz trafię na jakąś policje, która będzie turystów skubać :(


Nie trafisz. ;)
Zakaz jest, ale wszyscy jeżdżą. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Na tyle przejazdów przez tunel ( a trochę się ich uzbierało ;) ) nigdy nie spotkaliśmy się z niebezpieczną sytuacją związaną z przejazdem motocyklem/ skuterem. Najgorzej jak wjeżdżają rowerzyści... wtedy jest ostro.

pójdę krok dalej :twisted:
zaryzykowałbym propozycją pokrycia mandatu ale to zbyteczne - nigdy nie spotkałem tam policji
... swoją drogą znam ludzi którzy biegając przekraczali tunel :D
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 09.08.2018 13:44

kaeres napisał(a):
Ciekawe skąd skutery są na południowej stronie wyspy....jest tam jakaś fabryka ?


Od strony morza przypłynęły. :) Jak byliśmy to też mimo zakazów raz widziałem że jechał ktoś skuterem przez tunel.
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 11.08.2018 11:50

artbas napisał(a):
jakrena napisał(a):Dziekuje a moze cos bardziej kameralnego ... raczej chcilebysmy Dom ewentualnie czesc (Jesli mieszkaja wlasciciele) Dla siebie bez innych urlopowiczow... interesuje nas cos dla 7 osob ..

Może Pokrivenik ;)




cudowna zatoka wlasnie cos takiego szukamy. Tylko porrzebujemy namiarow na kwatery bo Wiadomo ze domów jest trzy na krzyż i takie namiary przekazuje się tylko poczta pantoflową .. tak Wiec Jesli ktos ma takowe prosze nawet na priv . Dziekuje bardzo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 269
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone