Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.08.2018 18:49

gusia-s napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Po drodze do Pokrivenik możesz wstąpić do Humac :wink:
Mnie Humac jakoś nie chwycił ... już nie jest opuszczony, kolejne chaty są zajmowane, remontowane.
Dobre śliwki tam rosną dziko ;)


Dla ciekawskich, to w Humacu tak naprawdę to nikt w przeszłości nie mieszkał na stałe. Służył on dla gospodarzy z Virsnika jako lokum na czas żniw. Teraz dostali kasę z Unii to wykorzystują ją na odbudowę takich miejsc. Tylko patrzeć jak odbudują Malo Grablije.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.08.2018 18:52

gusia-s napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Po drodze do Pokrivenik możesz wstąpić do Humac :wink:
Mnie Humac jakoś nie chwycił ... już nie jest opuszczony, kolejne chaty są zajmowane, remontowane.
Dobre śliwki tam rosną dziko ;)


Zdradź, w którym miejscu to się zasadzę następnym razem. :wink:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.08.2018 18:55

kaeres napisał(a):A śmieją się ze mnie, że planuję wakacje przed wyjazdem tracąc tyle czasu i zaśmiecam sobie głowę zamiast na żywioł jechać.
Starą szutrową drogę możesz załatwić razem z tunelem, plażowaniem w Lučišća, ew. w Dubovicy i popołudniowym podjazdem do SV. Nikolija.
Hvar masz rzut beretem od SG więc w każdej chwili wyskoczysz. Fajna jest plaża blisko Hvaru w wiosce Brusje (plaża Stiniva), Vrboska razem z Jelsą.
Pokrivenik, dla mnie najładniejsza plaża Hvaru więc na nią sobie zarezerwuj dzień.


To ja dorzucę jeszcze Vela Stiniva, która choć plaża nie duża to jednak bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu. :)
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 02.08.2018 21:57

Chwilę posiedziałem nad tematem zwiedzania i wyszlo mi takie cos, jesli ktos ma jakas lepsza modyfikacje to smialo pisac!
Pon - pokrivenik, humac i jaskinia
Wt - lusisce, sv nedjela zwiedzenie plus kapliczka i pod koniec wjazd na sv nikole?(co myslicie?)
Sr - jelsa-vrboska
Czw -ze starego gradu do hvaru przez brusje, na.powrocie plaza w zarace
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.08.2018 22:19

gusia-s napisał(a):Mnie Humac jakoś nie chwycił ... już nie jest opuszczony, kolejne chaty są zajmowane, remontowane.
Dobre śliwki tam rosną dziko ;)


Racja, nie jest już tak jak było 2 lata temu. Ale jesli ktoś nie ma czasu na zaglądnięcie do Pitve, Vrisnik czy któregoś z Grablja ( jak ja w tym roku :cry: ) to po drodze do Pokrivenik fajnie wstąpić i pospacerować wśród tych kamiennych domków.

Basik_63 napisał(a): Ja bym radziła odwrotną kolejność. Najpierw Pokrivenik i plażowanie, a w drodze powrotnej Humac z wejściem oczywiście do teleskopu. :)


A ja znowu nie, po "plażowaniu" chcę tylko wskoczyć pod prysznic i zmyć z siebie sól :wink:

Basik_63 napisał(a):To ja dorzucę jeszcze Vela Stiniva, która choć plaża nie duża to jednak bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu. :)


Ile osób to opini :D Dla mnie V. Stiniva to wieelka porażka, nie podobało mi się tam wogóle i żałowałam, że straciłam na nią czas, jak na razie najgorsza plaża na Hvarze :wink:

darkeldo napisał(a):Chwilę posiedziałem nad tematem zwiedzania i wyszlo mi takie cos, jesli ktos ma jakas lepsza modyfikacje to smialo pisac!
Pon - pokrivenik, humac i jaskinia
Wt - lusisce, sv nedjela zwiedzenie plus kapliczka i pod koniec wjazd na sv nikole?(co myslicie?)
Sr - jelsa-vrboska
Czw -ze starego gradu do hvaru przez brusje, na.powrocie plaza w zarace


A gdzie miejsce na M. Hvar ? Przez wiele osób tak nie lubiane :twisted:
Ja go kocham, widok z/okolic twierdzy obowiązkowo :!: I uliczki, które dla iększości są zapełnione, a dla mnie puste, nie wiem czy mam takiego farta, czy chodzimy innymi uliczkami :wink:
I gdzie Stari Grad ? Moim zdaniem o wiele lepiej tam zaglądnąć niż do Jelsy czy zwłaszcza Vroski.

Macie pełne 4 dni ? Bo jeśli tak to ja bym tak zrobiła:
Pn- tak jak piszesz przed i koło południa. Potem wieczorem wybrać się do S.G - może nawet wejść na Glavicę, to dosłownie 15 min. drogi. A jak nie to spacer po mieście. Mi pałac Hektorovica nic nie urwał, szkoda czasu.
Wt - w Sv. Njedjeli oprócz "drzewka" nie ma co zwiedzać, jaskinia to pewnie z 3 godzinki trzeba zarezerwować, nie pamiętam dokładnie. Ale najpierw rano grota, potem Uvala Lucicse i wjazd na Nikolę. Chodź jeśli macie dobrą kondycję i pogoda będzie sprzyjać, to warto pokusić się o wejście na Nikolę, o ile się nie mylę to z groty tylko ok. godzinki.
Śr. - dorzuciłabym plażowanie, np. M.Stiniva :D cały dzień na te 2 miasteczka to za dużo czasu :wink:
Czw- ok tu doczytałam, że jednak jest M. Hvar, jak najbardziej ZA :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2018 22:27

wiolek_lp napisał(a):
Basik_63 napisał(a): Ja bym radziła odwrotną kolejność. Najpierw Pokrivenik i plażowanie, a w drodze powrotnej Humac z wejściem oczywiście do teleskopu. :)
A ja znowu nie, po "plażowaniu" chcę tylko wskoczyć pod prysznic i zmyć z siebie sól :wink:
Plażowanie na dzikich plażach nauczyło mnie, że trzeba mieć w samochodzie zawsze 2 buteli wody kranowej, po całym plażowaniu jest bardzo ciepła, akurat 1,5l wystarcza mi na spłukanie się z soli przed podróżą (oczywiście to rozwiązanie na chwilę, ale działa) :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.08.2018 22:57

piekara114 napisał(a):Plażowanie na dzikich plażach nauczyło mnie, że trzeba mieć w samochodzie zawsze 2 buteli wody kranowej, po całym plażowaniu jest bardzo ciepła, akurat 1,5l wystarcza mi na spłukanie się z soli przed podróżą (oczywiście to rozwiązanie na chwilę, ale działa) :D


Kupiłam w tym roku prysznic plażowy, raz napełniliśmy go wodą, w czasie długiej jazdy na plażę bardzo" chlupał", trzymałam go w nogach. Po przyjściu z plazy okazało się, że jednak gdzieś tam woda pociekła, na szczęście na wycieraczki. Jednak i tak nie użyliśmy go, tylko wróciliśmy do apartmana :wink: Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest plażowanie przed i około południa, potem powrót do apartmana i po południu ruszenie na zwiedzanie. W odwrotnej kolejności w tym roku słabo się sprawdziło :wink:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.08.2018 23:07

@Wiolek_lp , miałem taki prysznic.
Poszedł do kosza praktycznie nieużywany.
Wg mnie dużo lepiej sprawdzają się butelki 1.5 litra lub baniaczki 5 l po wodzie destylowanej.

Co do miejsc na wyspie (zwiedzanych z lądu), to :
Malo Grabije ( Humac stracił klimat, ale warto zobaczyć).
Sv Nikola KONIECZNIE
Miasto Hvar i twierdza
Stari Grad - można.
Polecam małą podróż pomiędzy górami a S.G. - inne klimaty a drogi dobre.
KONIECZNIE podróż do Hvaru tzw starą drogą.
Vrbotska d..y nie urywa, ja bym odpuścił - ale jest blisko, więc nie potrzeba dużo czasu. Z tą "Hvarską Wenecją" to przesada.
Jelsę nawet lubię - trzeba ją zobaczyć.
KONIECZNIE Hvar "zatunelowy" z ewentualną podróżą szutrówką.

Plaż nie polecę, bo oglądam je od strony wody i trochę inaczej to postrzegam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 02.08.2018 23:52

baunty napisał(a):...Wg mnie dużo lepiej sprawdzają się butelki 1.5 litra lub baniaczki 5 l po wodzie destylowanej...

potwierdzam
Ja po wypakowaniu z promu w SG najpierw zaliczam TOMMY'ego i robię zapas, np. Jana x2 - 5l (w sumie chyba są większe 6l).
Potem pusta butelka idealnie nadaje się na plażę ... pozostaje tylko pytanie - kto ją niesie :wink:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 03.08.2018 04:28

darkeldo napisał(a):Chwilę posiedziałem nad tematem zwiedzania i wyszlo mi takie cos, jesli ktos ma jakas lepsza modyfikacje to smialo pisac!
Pon - pokrivenik, humac i jaskinia
Wt - lusisce, sv nedjela zwiedzenie plus kapliczka i pod koniec wjazd na sv nikole?(co myslicie?)
Sr - jelsa-vrboska
Czw -ze starego gradu do hvaru przez brusje, na.powrocie plaza w zarace


Tylko pamiętać trzeba że wymarsz z Humac do jaskini jest o 9 rano w poniedziałek, środa i sobota.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 05.08.2018 09:49

m@rek napisał(a):Ja po wypakowaniu z promu w SG najpierw zaliczam TOMMY'ego i robię zapas, np. Jana x2 - 5l (w sumie chyba są większe 6l).
Potem pusta butelka idealnie nadaje się na plażę ... pozostaje tylko pytanie - kto ją niesie :wink:


Nie wiem czy Jana ale widziałem bańki 7l. Co mnie bardzo zaciekawiło bo myślałem że 5l są największe.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 06.08.2018 12:53

śmigacz napisał(a):Nie wiem czy Jana ale widziałem bańki 7l. Co mnie bardzo zaciekawiło bo myślałem że 5l są największe.

są 7l ale producenta nie pamiętam
... w sumie jakie to ma znaczenie jak człowiek jest spragniony :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2018 12:57

m@rek napisał(a):Ja po wypakowaniu z promu w SG najpierw zaliczam TOMMY'ego i robię zapas, np. Jana x2 - 5l (w sumie chyba są większe 6l).
Potem pusta butelka idealnie nadaje się na plażę ... pozostaje tylko pytanie - kto ją niesie :wink:

Pusta też ciężka :wink:
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 07.08.2018 09:31

Witajcie . Poszukuję namiarów na kwatery w zatokach Hvar , bylismy w Podobuce bardzo nam się podobał ten klimat. Ze zdjęć i opisów wydaje mi się ze na Hvarze ( chociaż nigdy tam nie byłam) jest mnóstwo takich pięknych zatok z kilkoma dosłownie domkami. Czegoś takiego właśnie szukamy , ale nie dosłownie w stylu Robinson bo chcemy mieć jednak warunki dla dzieci czyli światło , gaz:) może ktoś ma sprawdzone miejsca i namiary bezpośrednio od właścicieli. Dziękuje z góry.
kliper
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kliper » 08.08.2018 07:19

Polecam zatoka Smokvina.http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... nts-peric/
Joszko jest wspaniałym człowiekiem. Zatoka cicha i kameralna
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 268
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone