Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2018 22:43

bluesman napisał(a):
m@rek napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):...Za to uwielbiam jeździć autem (jako pasażer :D) więc u mnie wybór jest prosty :)

ja na to patrzę z punktu widzenia kierowcy :)
też lubię jeździć samochodem ale mając w perspektywie 2 tyg. na Hvarze wybieram odpoczynek i prom ze Splitu :D
każdy robi jak chce, dodam tylko że trasę z Sucuraj trzeba przynajmniej raz zaliczyć 8)


Zgadzam się w 100% procentach :) na kilka wyjazdów testowałem obydwie trasy i raz tylko płynąłem z Drwenika.
Hm patrzenie z pkt. widzenia pasażera ... ciekawe. Z pkt. widzenia kierowcy wygląda inaczej :papa:


Gdybyście spytali mojego męża, to też by tak Wam odpowiedział z punktu widzenia kierowcy :wink:
No i "trochę" kierowocą jestem i ja, w tym roku z naszych ponad 4,5 tyś km zrobiłam z 650 :mrgreen: Na usprawiedliwienie to była droga "do" czyli 1/3, którą pokonywaliśmy wtedy, w drodze do miejsca docelowego.

W Drveniku w lipcową niedzielę byliśmy o 13.50, dosłownie 5 min po odpłynięciem promu . Kolejny ( planowo wg. rozkładu) miał być o 15.45, 2 godziny później :evil:
Kolejka była duża, ustawiliśmy się, okazało się, że kolejny prom był o 14.00, niestety nie zmieściliśmy się :) Zrezygnowani myśleliśmy, że wypłyniemy już o planowanej godzinie.
Na szczęście był i 2 nadprogramowy prom o 15.00.
Tak samo na powrocie w Sucuraj, w kolejną niedzielę był dodatkowo podstawiony prom po 10.

W Splicie prom jest o wiele większy. Ale też o wiele rzadziej pływa. Trzeba być dużo wcześniej, a i czytało się już tu na forum, że ktoś się nie zmieścił. Tam nie podstawiają niczego dodatkowo. Tyle godzin czekać na przeprawę, plus tak długo płynąc promem, czego my nie znosimy, w naszym przypadku kompletnie odpada.

Także ja polecam Drvenik, przy okazji można zobaczyć z i cieszyć się, z jakiego miejsca się odpływa/ przypływa :mrgreen:

IMG_20180708_115104.jpg
lipcowa niedziela ok. południa, zjazd z promu
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 25.07.2018 00:33

Flayszakal napisał(a):Przerobiłem obie opcje i to w obu kierunkach. Też jako jedyny kierowca. Płynąc na Hvar ze Splitu dużo lepiej.
Z powrotem to jak kto woli. A prom z Sucuraja może i weźmie 35 samochodów, ale pod warunkiem że same malutkie :lol:
W tym roku wracając byłem 24 w kolejce. Po mnie weszły jeszcze dwa samochody, i to był koniec miejsca. Na promie były dwa kampery, reszta osobówki.
Tak więc można się przeliczyć. Następny prom chyba za niecałe dwie godziny...
W Splicie można zostawić samochód w kolejce i iść pozwiedzać miasto :)


No nie jest tak, jak jest duża kolejka promy z Drvenika czy Sucuraja kursują nie według rozkładu, a wahadłowo co ok. pół godziny. Właśnie dłużej czeka się w Splicie.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 25.07.2018 07:35

wiolek_lp napisał(a):
W Drveniku w lipcową niedzielę byliśmy o 13.50, dosłownie 5 min po odpłynięciem promu . Kolejny ( planowo wg. rozkładu) miał być o 15.45, 2 godziny później :evil:
Kolejka była duża, ustawiliśmy się, okazało się, że kolejny prom był o 14.00, niestety nie zmieściliśmy się :) Zrezygnowani myśleliśmy, że wypłyniemy już o planowanej godzinie.
Na szczęście był i 2 nadprogramowy prom o 15.00.
Tak samo na powrocie w Sucuraj, w kolejną niedzielę był dodatkowo podstawiony prom po 10.

wiolek_lp a na jadrance nie było korków w niedzielę?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.07.2018 08:37

wiolek_lp napisał(a):W Drveniku w lipcową niedzielę byliśmy o 13.50, dosłownie 5 min po odpłynięciem promu . Kolejny ( planowo wg. rozkładu) miał być o 15.45, 2 godziny później :evil:
Kolejka była duża, ustawiliśmy się, okazało się, że kolejny prom był o 14.00, niestety nie zmieściliśmy się :) Zrezygnowani myśleliśmy, że wypłyniemy już o planowanej godzinie.
Na szczęście był i 2 nadprogramowy prom o 15.00.
Tak samo na powrocie w Sucuraj, w kolejną niedzielę był dodatkowo podstawiony prom po 10.

wiolek_lp a na jadrance nie było korków w niedzielę?[/quote] Rok temu także był jeden dodatkowy prom (w tygodniu), byliśmy pierwsi, którzy na niego wjechali. A ten standardowy pływał w kółko, nie patrząc na rozkład.
U mnie kierowca jeden i woli Drevnik niż czekanie w Splicie i rejs 2 h.
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 25.07.2018 15:23

Wracaliśmy z hvaru w tą niedzielę promem o 14tej, o dziwo był mały ale może tylko 2samochody się nie załapały, korków brak było w Chorwacji
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.07.2018 17:22

joso79 napisał(a):wiolek_lp a na jadrance nie było korków w niedzielę?


Nie, parę aut przed nami jechało, ale żadnego sznureczka czy ciagnięcia się za innymi :wink:
kliper
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kliper » 26.07.2018 10:26

ODSTĄPIĘ SWOJĄ REZERWACJĘ.
Odstąpię rezerwację domu robinsonady, zatoka Virak na wyspie Hvar.
Termin: 01 wrzesień do 15 wrzesień 2018 r.
Dom to dwa oddzielne pokoje, mieszkalna kuchnia i łazienka. Obiekt w cichej i spokojnej zatoce, idealny dla chcących odpocząć od zgiełku i dla wędujących.
W sąsiedniej zatoce Pokomina ( około 800 metrów) niedroga i dobra konoba specjalizująca się w potrawach z ryb i owoców morza.
Cena za dom w podanym terminie to 518 euro. Wpłacona zaliczka 155 euro.
Posiadam też wykupione viniety na ten okres na Czechy, Austrię i Słowenię.
Inne informacje na priv.
kliper
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kliper » 26.07.2018 15:52

Dodam że viniety w gratisie
Justys4
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justys4 » 27.07.2018 14:06

kliper
wysłałam do ciebie maila. :)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 28.07.2018 09:00

Czy ktos moze napisac o temperaturze wody w okolicach Milnej...:)?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 29.07.2018 09:25

Jeżeli ktoś jest zainteresowany historią Hvaru podczas II wojny światowej to polecam cykl artykułów Franka McGinleya (mieszka we Vrbosce). Do poczytania tutaj:
https://www.total-croatia-news.com/auth ... k-mcginley
Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 29.07.2018 09:42

artbas napisał(a):
m@rek napisał(a):już gdzieś pisałem:
np. Pharia

potwierdzam i jeszcze raz dzięki :D


Dzięki za namiary, restauracja super, jedzenie bardzo dobre, ceny normalne. I bardzo ale to bardzo piękne miejsce. Polecam.
Dodam jeszcze jaka sytuacja nas spotkała po powrocie do auta. Parkowaliśmy w okolicach sklepu Studenac w Starim Gradzie, miejsca na parkingu nie było więc zaparkowaliśmy gdzie wszyscy pod murem obok drogi na przeciw tego małego "dworca" autobusowego. Podchodzimy do auta a tam policja rozdaje mandaty, niestety też za szybą mieliśmy. Oczywiście prosiliśmy o litość :mrgreen: ale niestety nic się nie dało zrobić. Szczerze jak bym wiedział że tam nie wolno parkować to chyba bym nie zostawił tam auta, no ale jakoś na wakacjach człowiek nie myśli o takich sprawach :hut: A teraz najważniejsze na mandacie widniała kwota 500 kun, pytamy policjantów czy możemy im zapłacić oni że na poczcie i że do 3 dni płaci się połowę. Tak sobie myślę że dobrze że jeszcze byli, bo byśmy ten fakt połowy mandatu przegapili i zapłacilibyśmy całość. Acha gdy z nimi rozmawialiśmy pakowali do auta czyjeś rowery, takim większym podjechali. Jakieś dwie osoby coś się tam kłóciły z nimi, jak widziałem dostali też mandaty o zgrozo za złe parkowanie rowerów :roll: A ci co zostawili rowery i ich nie było chyba jak wrócili to się zdziwili. Pewnie zgłosili na policję ich kradzież :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2018 11:12

W Starim Gradzie można parkować za free przy cmentarzu. Miejsca dużo a do starówki rzut beretem :)
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 29.07.2018 21:14

gusia-s napisał(a):W Starim Gradzie można parkować za free przy cmentarzu. Miejsca dużo a do starówki rzut beretem :)


Dokładnie :)

Natomiast jakby ktoś chciał na dłużej zostawić auto w Jelsie, my parkowaliśmy przy hotelu Hvar :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 29.07.2018 22:37

Marcin-1 napisał(a):
artbas napisał(a):
m@rek napisał(a):już gdzieś pisałem:
np. Pharia

potwierdzam i jeszcze raz dzięki :D

Dzięki za namiary, restauracja super, jedzenie bardzo dobre, ceny normalne. I bardzo ale to bardzo piękne miejsce. Polecam...

cieszę się że Wam się podobało :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 265
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone