Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.07.2018 23:00

Ja jeszcze dodam, że pomijając mniejsze koszty to zwyczajnie nie cierpię pływać promami. :? Im krócej tym lepiej. Z Drvenika już mnie męczyło, aż dziw, że w zeszłym roku wytrzymałam godzinę ze Splitu na Brac. Dodatkowo okazało się, że mój starszy podczas rejsu źle się czuję, dopadła go chyba choroba morska.
Za to uwielbiam jeździć autem (jako pasażer :D) więc u mnie wybór jest prosty :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 23.07.2018 08:55

wiolek_lp napisał(a):...Za to uwielbiam jeździć autem (jako pasażer :D) więc u mnie wybór jest prosty :)

ja na to patrzę z punktu widzenia kierowcy :)
też lubię jeździć samochodem ale mając w perspektywie 2 tyg. na Hvarze wybieram odpoczynek i prom ze Splitu :D
każdy robi jak chce, dodam tylko że trasę z Sucuraj trzeba przynajmniej raz zaliczyć 8)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.07.2018 14:29

jadę czwarty raz na Hvar i mimo że Sveta Njedjela jest dość daleko zawsze jeżdżę z Sucuraja... raz tylko wracałem do Splitu i jakoś nie miała uroku ta podróż... jednak wolę przejechać się wzdłuż riviery Makarskiej i fajnymi ciekawymi drogami Hvaru niż nudzić się na promie... ponadto Sucuraj jest ładnym miasteczkiem i na prawde warto... no i myślę że taniej :) :lol: :papa: Już w sobotę będę się znowu przeprawiał z Drvenika :hut:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.07.2018 14:31

mariusz_77 napisał(a):jadę czwarty raz na Hvar i mimo że Sveta Njedjela jest dość daleko zawsze jeżdżę z Sucuraja... raz tylko wracałem do Splitu i jakoś nie miała uroku ta podróż... jednak wolę przejechać się wzdłuż riviery Makarskiej i fajnymi ciekawymi drogami Hvaru niż nudzić się na promie... ponadto Sucuraj jest ładnym miasteczkiem i na prawde warto... no i myślę że taniej :) :lol: :papa: Już w sobotę będę się znowu przeprawiał z Drvenika :hut:

Milego wypoczynku, ja w niedziele za tydzien
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.07.2018 14:37

madziaimaciek napisał(a):Milego wypoczynku, ja w niedziele za tydzien


Również dla Was :papa:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 24.07.2018 16:01

mariusz_77 napisał(a):jadę czwarty raz na Hvar i mimo że Sveta Njedjela jest dość daleko zawsze jeżdżę z Sucuraja... raz tylko wracałem do Splitu i jakoś nie miała uroku ta podróż... jednak wolę przejechać się wzdłuż riviery Makarskiej i fajnymi ciekawymi drogami Hvaru niż nudzić się na promie... ponadto Sucuraj jest ładnym miasteczkiem i na prawde warto... no i myślę że taniej :) :lol: :papa: Już w sobotę będę się znowu przeprawiał z Drvenika :hut:

Mariusz_77 jezdziłes już wcześniej w soboty na Hvar? Orientujesz się jak wygląda sytuacja z korkami? Ja ciągle nie wiem skąd płynąć, Split czy Drvenik, a będzie to niedziela. Jedyne czego się obawiam to stanie w korkach, z trójką dzieci to jest armagedon.
Daj koniecznie znać jak poszła przeprawa, szczęśliwej podróży!

madziaimaciek również dajcie znać jak droga! :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 24.07.2018 16:41

joso79 napisał(a):Mariusz_77 jezdziłes już wcześniej w soboty na Hvar? Orientujesz się jak wygląda sytuacja z korkami? Ja ciągle nie wiem skąd płynąć, Split czy Drvenik, a będzie to niedziela. Jedyne czego się obawiam to stanie w korkach, z trójką dzieci to jest armagedon.
Daj koniecznie znać jak poszła przeprawa, szczęśliwej podróży!



Witam ja jeżdżę zawsze na noc wyjeżdżam w piątek w południe jadę całą noc i rano jestem w okolicach makarskiej nigdy nie stałem w korkach ale jeżdżę przez Niemcy omijam z daleka drogi Polskie i Czeskie... zawsze też płynę z Drvenika nawet jak trzeba trochę poczekać na prom to jest to spokojna klimatyczna miejscowość gdzie można pospacerować zjeść lody czy się wykapać ... :papa: Jadę też w 6 osób w tym dwójka dzieci :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.07.2018 17:07

Nawet jak trzeba będzie poczekać to dzieciaki z żoną na plaży, jak prom się będzie zbliżał i będzie Wasza pora to 5 min i będą przy samochodzie
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.07.2018 17:48

mariusz_77 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Milego wypoczynku, ja w niedziele za tydzien


Również dla Was :papa:

Dzięki :papa:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 24.07.2018 21:05

mariusz77 My nigdy nie jedziemy na raz, zawsze z noclegiem po drodze, więc na prom w Drveniku najwcześniej około g.14 dotrzemy wg nawigacji, a może być później. Początkowo planowałam Split, ale teraz bardziej skłaniam się ku Drvenikowi właśnie.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 24.07.2018 21:17

My wczoraj plynelismy ze Splitu. Powiem szczerze ze z poczatku podroz promem byla fajna ale pozniej stala sie juz meczaca. Byc moze dlatego ze jechalismy praktycznie na raz. W drodze powrotnej kierujemy sie na drvenik. Bedziemy mieli porownanie.
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 24.07.2018 21:23

Jak się płynie ze Splitu to można odpocząć po długiej podróży. Ja spałem prawie cały czas. Z powrotem do Dvernika zeszło szybciutko, a Jadranka zapewniła piękne widoki :)
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 24.07.2018 21:26

Polecam Drvenik, autostrada jest, nie ma problemu z dojazdem, wychodzi taniej :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.07.2018 21:46

m@rek napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):...Za to uwielbiam jeździć autem (jako pasażer :D) więc u mnie wybór jest prosty :)

ja na to patrzę z punktu widzenia kierowcy :)
też lubię jeździć samochodem ale mając w perspektywie 2 tyg. na Hvarze wybieram odpoczynek i prom ze Splitu :D
każdy robi jak chce, dodam tylko że trasę z Sucuraj trzeba przynajmniej raz zaliczyć 8)


Zgadzam się w 100% procentach :) na kilka wyjazdów testowałem obydwie trasy i raz tylko płynąłem z Drwenika.
Hm patrzenie z pkt. widzenia pasażera ... ciekawe. Z pkt. widzenia kierowcy wygląda inaczej :papa:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 24.07.2018 22:38

Przerobiłem obie opcje i to w obu kierunkach. Też jako jedyny kierowca. Płynąc na Hvar ze Splitu dużo lepiej.
Z powrotem to jak kto woli. A prom z Sucuraja może i weźmie 35 samochodów, ale pod warunkiem że same malutkie :lol:
W tym roku wracając byłem 24 w kolejce. Po mnie weszły jeszcze dwa samochody, i to był koniec miejsca. Na promie były dwa kampery, reszta osobówki.
Tak więc można się przeliczyć. Następny prom chyba za niecałe dwie godziny...
W Splicie można zostawić samochód w kolejce i iść pozwiedzać miasto :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 264
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone