Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 22.07.2018 12:59

Cena za dobę musi pozostać w kwocie do 40 E. W tej miejscowości Igrane jest opcja znalezc cos w tej cenie ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2018 13:04

darkdivinity napisał(a):Witam, poleci mi ktoś jakąś fajna miejscowość na hvarze z niskimi cenami za pokój (rodzinka 2+1 dziecko) do 40 E.

Rok temu taką cenę płaciłam w Jelsie- namiar jest w tutejszym banku kwater-z tel nie umiem dać linka, a bez problemu znajdziesz pełen opis
Ostatnio edytowano 22.07.2018 16:41 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.07.2018 14:01

darkdivinity napisał(a):Witam, poleci mi ktoś jakąś fajna miejscowość na hvarze z niskimi cenami za pokój (rodzinka 2+1 dziecko) do 40 E. Chciałbym żeby wieczorem dało się wyjść na miasto, zjeść obiado-kolacje i pospacerować parę godzin. Do tego jakaś fajna plaża (mało zatłoczona).
Oraz na jakiej stronie szukać pokoi?


Jelsa ok, a do mało zatłoczonej plaży sobie dojedziesz. Grzech byłby stacjonować na Hvarze i nie odwiedzić jego urokliwych zatoczek z pięknymi plażami - a do nich i tak trzeba dojechać.
Za tunelem będzie drożej. Piekara dobrze radzi, poszukaj w Jelsie, powinieneś się zmieścić w budżecie (studio).
https://www.visit-hvar.com/search.php?destination=2
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 22.07.2018 14:19

Ok dzięki, a jest sens do takiej Jelsy jechać w ciemno ? czy lepiej zarezerwować sobie przez ta stronke visit hvar jakis pokoik ?
Ile kosztuje prom dla autka na hvar?
W tej Jelsie jest co robić wieczorkiem ? jakis deptak, atrakcje?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2018 16:48

Zajrzyj do mojej relacji z Jelsy i do innych też. U góry masz wyszukiwarkę w tym wątku - wpisz Jelsa i będziesz wszystko wiedział.
Ja w ciemno bym nie pojechała - w zeszłym roku nie było osób stojących z tabliczkami jak to jest popularne na Riwierze.
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 22.07.2018 18:43

Prom ze Splitu kosztuje ok 380 kun, płynie ok. 2 godzin. Do Jelsy ze Stari Gradu jest rzut beretem. Prom z Dvernika jest dużo tańszy i płynie ok. 40 min ale potem trzeba dojechać do Jelsy ok. 50 km. Mimo to wyjdzie taniej. Ja byłem w maju i wtedy Jelsa to była spokojna mieścina ale teraz podobno już niekoniecznie ;)
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 22.07.2018 19:16

agaj666 napisał(a): Mimo to wyjdzie taniej.


Może i taniej wyjdzie ale czasowo ile godzin się traci na dojazd do Drvenika a potem pół wyspy trzeba przejechać. Moim zdaniem lepiej jest od Splitu płynąć.
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 22.07.2018 19:26

Ze Splitu do Drvenika jedzie się ok 2 godzin. Z Sucuraj do Jelsy ok godziny. Można na bogato - Split - Stari Grad, a można ekonomicznie, do wyboru.
Ja zaliczyłem oba warianty :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2018 19:32

W Splicie na prom trzeba swoje odczekać.... Czasowo zajmie to samo....
autostradą do Drevnika od zjazdu na Split jedzie się ok. 1,15 https://www.google.com/maps/dir/43.6003 ... 560519!3e0 Tyle czasu może zająć dojazd do promu w Splicie jak trafi się na godziny szczytu w mieście...
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 22.07.2018 19:56

Tak. My czekaliśmy w Splicie ok 45 minut na wjazd. W Sucuraju jakieś 15 minut ale to było w maju , teraz promy chyba częściej pływają.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.07.2018 20:39

piekara114 napisał(a):W Splicie na prom trzeba swoje odczekać.... Czasowo zajmie to samo....
autostradą do Drevnika od zjazdu na Split jedzie się ok. 1,15 https://www.google.com/maps/dir/43.6003 ... 560519!3e0 Tyle czasu może zająć dojazd do promu w Splicie jak trafi się na godziny szczytu w mieście...

To jeszcze jedna bardzo ważna uwaga bo w tym roku też oba warianty zaliczyłem. Prom z Drvenik jest malutki w stosunku do tego ze Splitu bo "katalogowo" zabiera 35 samochodów więc trzeba być odpowiednio wcześniej lub mieć szczęście :). W tym roku w drodze "do" miałem płynąć ze Splitu jednak trasa poszła szybko i bym w Splicie musiał czekać 3h + 2h płynięcie, więc pojechałem do Drvenik i byłem 2h wcześniej na kwaterce niż ze Split. Prom z Drvenik ma jeszcze jedną zaletę, płynie 35 minut więc nie musisz wysiadać, można chwilkę odpocząć. Sama trasa po wyspie jest kręta i męcząca ale do ogarnięcia bez problemu (jakieś 30km wąska droga a potem jest już dużo lepiej).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2018 20:41

Dokładnie - wszystko to opisałam w swojej podlinkowanej relacji - teraz zalezy od kolegi czy będzie chciał się zapoznać z tym wątkiem i kilkoma relacjami i będzie miał odpowiedzi na wszelkie pytania. Watek Split czy Drevnik też istnieje.... :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2018 20:51

Wjechaliśmy na prom w Drveniku 1.07 po 9 rano praktycznie z marszu, zakup biletów, wypłata kun w bankomacie i już wjazd. Nawet nie zdążyłam się rozejrzeć.
Przejazd przez wyspę do Jelsy nieco ponad godzinę. Nastawiona byłam po opowieściach na jakiś ekstrim, a tymczasem sprawnie i bez jakichś wrażeń a ciągneliśmy sporą przyczepę.
Powrót przez Stari Grad do Splitu 13.07 w piątek! :D . Staliśmy na końcu 4 pasa. Na przystani byliśmy niecałą godzinę przed. Zakup biletów, szybkie ostatnie zakupy w Tonim i już załadunek :( Prom zabrał nas i jeszcze chyba 4 pasy za nami, odbił o 11.30 ... w Splicie zjazd o 13.30, czyli 3h po opuszczeniu kempingu.
W tym czasie przez Drvenik byśmy nie dotarli na wysokość Splitu z tankowaniem po drodze.
Sam prom wyszedł drożej (ponad 700 zł auto, buda, 5 osób, z Drvenika niecałe 250zł). Jednak odliczając koszty paliwa nie aż tak ;) Od Jelsy do Makarskiej musielibyśmy jechać na benzynie, auto z budą, spory silnik, potrafi gulnąć :D dalej na wysokość Splitu już na gazie ale też nie darmo ;) 50 l na nieco ponad 200 km łyknie.
Za przeprawą ze Starego Gradu przemówił jednak argument 2 godzinnego rejsu, napawania się widokami :hearts: powolnego pożegnania :) zamiast kiszenia się w aucie.
Patrzyliśmy sobie na oddalający się Hvar, na ubiegłoroczny Brać, na sąsiednią Solte i wszechobecny Jadran ... pięknie było :hearts: :hearts: :hearts:
Polecam taki wariant :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 22.07.2018 21:40

agaj666 napisał(a):Ze Splitu do Drvenika jedzie się ok 2 godzin. Z Sucuraj do Jelsy ok godziny. Można na bogato - Split - Stari Grad, a można ekonomicznie, do wyboru.
Ja zaliczyłem oba warianty :)

ja też zaliczyłem oba warianty i Split wybieram ponieważ:
- jest bliżej (zazwyczaj do jadę nocą "na raz", jestem jedynym kierowcą i zmęczenie robi swoje)
- kiedy inni jeszcze jadą do Drvenik'a ja już mogę spokojnie odpocząć a później z SG do ID mam "kilka min." :)
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 22.07.2018 22:45

m@rek napisał(a):
agaj666 napisał(a):Ze Splitu do Drvenika jedzie się ok 2 godzin. Z Sucuraj do Jelsy ok godziny. Można na bogato - Split - Stari Grad, a można ekonomicznie, do wyboru.
Ja zaliczyłem oba warianty :)

ja też zaliczyłem oba warianty i Split wybieram ponieważ:
- jest bliżej (zazwyczaj do jadę nocą "na raz", jestem jedynym kierowcą i zmęczenie robi swoje)
- kiedy inni jeszcze jadą do Drvenik'a ja już mogę spokojnie odpocząć a później z SG do ID mam "kilka min." :)

licząc z grubsza to prom ze splitu płynie około 2 godzin, z drewnika 30 minut. ze splitu do drewnika jest około 1,5 godzony, a czas jazdy sucuraj stary grad to 1 godzina. Ale do portu w splicie też trzeba dojechać i jest to minimum 15 minut. Więc róznica czasowa to pewnie nie więcej niż 30 minut:)) biorąc pod uwagę, że na prom w splicie przeważnie są dłuższe kolejki to pewnie jeden pies.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 263
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone