Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.07.2018 20:14

śmigacz napisał(a):No dobra piekarnia jest. Stragan jest. A lody gdzie ja kupię lody moim lodożercą w Ivan Dolac?

spokojnie są :)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 14.07.2018 20:44

To mnie uspokoiłeś :)
chief
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) chief » 14.07.2018 23:23

Beatka73 napisał(a):
baunty napisał(a):
MilaM napisał(a):Albo łódką:) Pokazałam mężowi zdjęcia szutru , mówi,że absolutnie NIE.
Ale już kiedys tam zaglądałam i też bałabym się jechać, po coś te zakazy są.
Pozostaje wynająć żaglówkę...


Tą szutrówka jest bezpieczna, także niepotrzebne obawy.
Duża część jest nawet poszerzona.
Jeździliśmy nią w obydwu kierunkach, warto dla pięknych widoków.
Namów męża na Sv Nikola - wjeżdżasz samochodem prawie na szczyt, a widoki bajeczne.

Ale czy w tym roku jechaliście tą drogą?

Moim zdaniem prace modernizacji drogi zostały wstrzymane na wakacje, gdyż bark jest tam sprzętu ciężkiego, a takie maszyny w czasie budowy zostawia się na miejscu. Co do drogi, to jeżdżą tam samochody o niskim podwoziu, ale ja bym się raczej tego obawiał. Takim samochodem trzeba tam być bardzo czujnym. Sam przejazd spoko. Jak już wcześniej było napisane, to z tych szutrówek ładna trasa jest pod Sv. Nikole, ale od Dubovicy (odradzam od Svirce, raczej tylko z 4x4). Kolejna to od tunelu szutrówką pod Sv.Ante i jeszcze dalej prawie, że pod wierzchołek Hum, no i oczywiście z wariantem do wioski Humac. Oczywiście polecam też trasy turystyczne piesze od Sv. Nedjeli, czy Zavali.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 15.07.2018 13:18

m@rek napisał(a):
na szczęście stragan z warzywami i owocami nadal funkcjonuje :D


Codziennie rano, przyjeżdżał z Jelsy gość i sprzedawał prosto z samochodu świeże owoce i warzywa.
Parkował na drodze przy Slavince. Nie dość, że miał dużo taniej niż na straganie, to jeszcze był pomocny i baaardzo miły.
A nazywa się....... Milivoj :D :D

Marek, czy widziałeś go może w tym roku ?

Pzdrv.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 15.07.2018 15:41

kleeberg napisał(a):
m@rek napisał(a):
na szczęście stragan z warzywami i owocami nadal funkcjonuje :D


Codziennie rano, przyjeżdżał z Jelsy gość i sprzedawał prosto z samochodu świeże owoce i warzywa.
Parkował na drodze przy Slavince. Nie dość, że miał dużo taniej niż na straganie, to jeszcze był pomocny i baaardzo miły.
A nazywa się....... Milivoj :D :D

Marek, czy widziałeś go może w tym roku ?

Pzdrv.


Przyjezdzał Pan z owocami takim białym blaszakiem.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 15.07.2018 21:45

kokos0 napisał(a):Przyjezdzał Pan z owocami takim białym blaszakiem.

dokładnie :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2018 21:59

m@rek napisał(a):
kokos0 napisał(a):Przyjezdzał Pan z owocami takim białym blaszakiem.

dokładnie :papa:


:D bardzo często zdarza się to w małych miejscowościach, zwłaszcza na wyspach. Było tak i na Hvarze, i na Korculi i na Braću.
Świeże owoce i warzywa, krumpiry, blitva, etc...

Na pewno warto skorzystać...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 16.07.2018 00:29

majeczka napisał(a):...Na pewno warto skorzystać...

Majeczka, ja chętnie korzystam :twisted: :wink:
... jak jestem na wyspie :)
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 16.07.2018 14:39

Dzisiaj spotkałem tego pana w białym blaszaku. Rano miał cały samochód załadowany warzywami i owocami, może go spotkam po południu.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 16.07.2018 16:42

Mikromir napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):
Mikromir napisał(a):A jaką maksymalną odległość od sklepów i knajp zakładasz?



Nie ma znaczenia :) Im większa dziura, tym lepiej :)


W kalendarzu widzę, że już się coś znalazło?... :wink:



Tak, pełni obaw zostajemy w Ivan Dolac. Obawiam się, że nic nie przebije Bosany na Pagu, ale pora poznać nowe rejony :) Staram się ogarnąć ten wątek, żeby nie zadawać zbędnych pytań, ale jest 260 stron...
Czy z dzieckiem w nosidełku turystycznym damy radę zdobyć Sv. Nikolę , wchodząc ze Sv. Nedjelji ?
Wejście na górę ze zdjęcia było całkiem spoko, gorzej było zejść...kamienie osuwały się, nie bylo ścieżki...Cud, że zeszliśmy niepoobijani.
Załączniki:
P1010413.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.07.2018 20:24

Są różne hardcory.
Ja z dziećmi wszedłem do klasztoru, czyli połowa drogi o 6 rano.
Ja wiem, że dzieci są różne ale drugi raz bym im tego nie zrobił.
Zatem z pewnością to wszystko zależy człowieka.
Ja bym w życiu tam nie wszedł z nosidełkiem i z dzieckiem na plecach.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.07.2018 21:35

nikaaa_87 napisał(a):Tak, pełni obaw zostajemy w Ivan Dolac. Obawiam się, że nic nie przebije Bosany na Pagu, ale pora poznać nowe rejony :) Staram się ogarnąć ten wątek, żeby nie zadawać zbędnych pytań, ale jest 260 stron...
Czy z dzieckiem w nosidełku turystycznym damy radę zdobyć Sv. Nikolę , wchodząc ze Sv. Nedjelji ?
Wejście na górę ze zdjęcia było całkiem spoko, gorzej było zejść...kamienie osuwały się, nie bylo ścieżki...Cud, że zeszliśmy niepoobijani.

A to zdjęcie gdzie było zrobione ? To chyba nie Sv. Vid ?
Co do wejścia na Nikole, nie doradzę, bo niestety 2 lata temu dotarliśmy tylko do groty, bo straciliśmy dużo czasu przez pójście złym szlakiem :lol:
Do groty jak dla mnie z nosidełkiem dla kogoś kto cokolwiek chodził w górach, to żaden kłopot.
Wydaje mi się, że np. gorzej by było z 3 latkiem, który jeszcze słabo śmiga, mój 4 letni wtedy młodszy przeszedł już bez problemu.

P1110046.JPG


kaeres napisał(a):Są różne hardcory.
Ja z dziećmi wszedłem do klasztoru, czyli połowa drogi o 6 rano.
Ja wiem, że dzieci są różne ale drugi raz bym im tego nie zrobił.
Zatem z pewnością to wszystko zależy człowieka.
Ja bym w życiu tam nie wszedł z nosidełkiem i z dzieckiem na plecach.

Nie strasz, wiadomo dzieci są różne, ale podejście do groty nie ma żadnych "ciężkich" odcinków z tego co pamiętam :wink:
Wiadomo, że trzeba się przygotować na jakiś wysiłek, tym bardziej jeśli jest słońce, plus obciążenie dzieckiem, ale bez przesady.

W tym roku moje chłopaki mieli dużo frajdy w postaci skałek. Oni uwielbiają takie spacerki, a jak trzeba się wspinać to już ekstra 8O Ale to już duże klocki 6 i 8 lat.
Np. na Hvarze mieliśmy taki pół godzinny spacerek - po 15 minut w 1 stronę.
Chodź już 2 lata temu chciałam dotrzeć w to miejsce, ale wtedy przez pogodę odpuściłam. Ale wtedy młodszy w trudniejszych odcinkach za rękę też by doszedł :wink:

IMG_20180702_121025.jpg

IMG_20180702_121310.jpg

IMG_20180702_153626.jpg
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 17.07.2018 09:47

nikaaa_87 napisał(a):

Tak, pełni obaw zostajemy w Ivan Dolac. Obawiam się, że nic nie przebije Bosany na Pagu, ale pora poznać nowe rejony :) Staram się ogarnąć ten wątek, żeby nie zadawać zbędnych pytań, ale jest 260 stron...




Poddałem się po przeczytaniu pierwszych 20 stron. :(
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2018 10:13

śmigacz napisał(a):Poddałem się po przeczytaniu pierwszych 20 stron. :(


Czemu?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 17.07.2018 11:49

Zdałem sobie sprawę że do soboty i tak tego nie przeczytam mimo najszczerszych chęci. Tak więc na Hvar pojadę zielony jak szczypiorek na wiosnę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 260
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone