Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.05.2018 12:16

Może ten fish picnic z Zavali płynie gdzieś dalej, a tylko krótki przystanek ma na Scedro. Nie wiem dokładnie, ale pytałam o to w tej relacji:
https://www.cro.pl/hvar-2017-odkrywajac-lawendowa-wyspe-t52842-225.html#p1948454
i pod tamtym postem uzyskałam odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2018 12:19

agata26061 napisał(a):
yzedef napisał(a):Hejka, pytanie trochę z innej beczki. Czy ktoś z Was zna jakieś całodniowe wycieczki fishpicnic po okolicy z Jelsa, Stari Grad ?. Jest tego trochę z Hvar ale wolałbym mieszkając w Zavala nie jechać zbyt daleko. jak ktoś coś wie itp. to z góry dzięki za info :).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje pytanie, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że właśnie z miejscowości Zavala płynie fish picnic na wyspę Scedro.

Byłem w Zavali rok temu, nie widziałem w tej małej osadzie żadnego organizatora fish pikniku.
Miałem płynąć ekipą na Scedro motorówką (za opłatą) lub z bratem kajakiem (brak zgody małżonek), ale nieoczekiwanie znalazł się inny przewoźnik. :oczko_usmiech:
Kapitan RIB-a - baunty :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.05.2018 12:37

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali rok temu, nie widziałem w tej małej osadzie żadnego organizatora fish pikniku.

to w takim razie nie wiem co to za statek na zdjęciu, do którego podałam link w poprzednim poście. Napisali, że to fish picnic, ale może nie słusznie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2018 12:38

yzedef napisał(a):Hejka, pytanie trochę z innej beczki. Czy ktoś z Was zna jakieś całodniowe wycieczki fishpicnic po okolicy z Jelsa, Stari Grad ?. Jest tego trochę z Hvar ale wolałbym mieszkając w Zavala nie jechać zbyt daleko. jak ktoś coś wie itp. to z góry dzięki za info :).

http://www.otok-hvar.hr/tours.php?categ ... ategory=18

http://www.tzjelsa.hr/hr/turizam/izleti ... oku-bracu/

http://www.stari-grad-faros.hr/izleti.aspx
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2018 13:03

agata26061 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali rok temu, nie widziałem w tej małej osadzie żadnego organizatora fish pikniku.

to w takim razie nie wiem co to za statek na zdjęciu, do którego podałam link w poprzednim poście. Napisali, że to fish picnic, ale może nie słusznie.

Najprawdopodobniej jest to statek, który przypłynął do Zavali na krótki postój z lądu lub z wyspy.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2018 13:18

Dzięki za odpowiedzi, popatrzymy na miejscu za tego typu atrakcjami, tak będzie chyba prościej. Co do Scedro to jest jakiś tam plan popłynąć naszym pontonem jednak chyba się nie odważę tego zrobić na swoim silniku 2.3 konia :), bo to blisko 3km, wystarczy że się zmieni pogoda przyjdzie wiatr i pomiędzy wyspami może tych koni zabraknąć :).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.05.2018 13:34

yzedef napisał(a):Dzięki za odpowiedzi, popatrzymy na miejscu za tego typu atrakcjami, tak będzie chyba prościej. Co do Scedro to jest jakiś tam plan popłynąć naszym pontonem jednak chyba się nie odważę tego zrobić na swoim silniku 2.3 konia :), bo to blisko 3km, wystarczy że się zmieni pogoda przyjdzie wiatr i pomiędzy wyspami może tych koni zabraknąć :).


Dopłyniecie. ;)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 21.05.2018 15:19

yzedef napisał(a):Dzięki za odpowiedzi, popatrzymy na miejscu za tego typu atrakcjami, tak będzie chyba prościej. Co do Scedro to jest jakiś tam plan popłynąć naszym pontonem jednak chyba się nie odważę tego zrobić na swoim silniku 2.3 konia :), bo to blisko 3km, wystarczy że się zmieni pogoda przyjdzie wiatr i pomiędzy wyspami może tych koni zabraknąć :).

Tam najczęściej jest fala od zachodu - wzdłuż kanału- i w płynięciu między wyspami nie przeszkadza.
Na Scedro masz piaszczyste plaże - prawdziwy piasek, nie "żwirek".

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali rok temu, nie widziałem w tej małej osadzie żadnego organizatora fish pikniku.
Miałem płynąć ekipą na Scedro motorówką (za opłatą) lub z bratem kajakiem (brak zgody małżonek), ale nieoczekiwanie znalazł się inny przewoźnik. :oczko_usmiech:
Kapitan RIB-a - baunty :lol:

Tak całkiem nieoczekiwanie to nie było, wiedziałem gdzie jesteś :wink:
Poszukam zdjęć ze Scedro i zatoki - gdzie dzięki twojemu bratu zjedliśmy obiad z winem za 600kun dla 6 osób - umie się targować :)
edit: to jedno ze zdjęć z zatoki na Scedro (tej od obiadu), w tle widać Hvar - jest naprawdę blisko.
A co my tam z Bogusiem robimy to nie mam pojęcia - chyba czepiali się nas o miejsce cumowania riba, bo Boguś coś przy cumie robił.
Załączniki:
DSCN2858.JPG
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2018 16:25

Zobaczymy jaka będzie sytuacją na miejscu, może rzeczywiście tak źle nie będzie :).
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 21.05.2018 21:46

Z Jelsy można popłynąć tylko taksówką na Brač. Wszystkie fishpicnic wypływają z Hvaru, do którego nie jest aż tak bardzo daleko. Polecam fishpicnic na Vis i Bisevo z zaliczeniem słynnych grot, niebieskiej i zielonej.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 22.05.2018 14:17

yzedef napisał(a):Dzięki za odpowiedzi, popatrzymy na miejscu za tego typu atrakcjami, tak będzie chyba prościej. Co do Scedro to jest jakiś tam plan popłynąć naszym pontonem jednak chyba się nie odważę tego zrobić na swoim silniku 2.3 konia :), bo to blisko 3km, wystarczy że się zmieni pogoda przyjdzie wiatr i pomiędzy wyspami może tych koni zabraknąć :).

Dasz radę :-)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 22.05.2018 14:19

Roxi napisał(a):
yzedef napisał(a):Dzięki za odpowiedzi, popatrzymy na miejscu za tego typu atrakcjami, tak będzie chyba prościej. Co do Scedro to jest jakiś tam plan popłynąć naszym pontonem jednak chyba się nie odważę tego zrobić na swoim silniku 2.3 konia :), bo to blisko 3km, wystarczy że się zmieni pogoda przyjdzie wiatr i pomiędzy wyspami może tych koni zabraknąć :).


Dopłyniecie. ;)

Witam Roxi to ty miałaś relacje na 12 stronie
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.05.2018 18:47

Basik_63 napisał(a):Z Jelsy można popłynąć tylko taksówką na Brač. Wszystkie fishpicnic wypływają z Hvaru, do którego nie jest aż tak bardzo daleko. Polecam fishpicnic na Vis i Bisevo z zaliczeniem słynnych grot, niebieskiej i zielonej.


Dzięki za cynk, zwłaszcza Vis korci bo tą wyspę trzeba w końcu też zaliczyć, trzeba będzie rozważyć pływanie z Hvar. Może się znajdzie przyjazna dusza która nas tam zawiezie/przywiezie.
Wszak fishpicnic bez winka słabo smakuje :D
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.05.2018 06:41

yzedef napisał(a):
Basik_63 napisał(a):Z Jelsy można popłynąć tylko taksówką na Brač. Wszystkie fishpicnic wypływają z Hvaru, do którego nie jest aż tak bardzo daleko. Polecam fishpicnic na Vis i Bisevo z zaliczeniem słynnych grot, niebieskiej i zielonej.


Dzięki za cynk, zwłaszcza Vis korci bo tą wyspę trzeba w końcu też zaliczyć, trzeba będzie rozważyć pływanie z Hvar. Może się znajdzie przyjazna dusza która nas tam zawiezie/przywiezie.
Wszak fishpicnic bez winka słabo smakuje :D

No to do tego Visu dodaj sobie jeszcze fishpicnic po Pakleni Otoci. Też fajny rejsik.
rabarbaranka94
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) rabarbaranka94 » 29.05.2018 13:45

Witam! To mój pierwszy post tutaj także z góry przepraszm jeśli pytam o coś co już wcześniej było poruszone ale nie sposób jest wśród tylu postów odnaleźć odpowiedzi na moje pytania :)
Otóż w tym roku chcemy jechać z narzeczonym i kuzynem na wakacje do Chorwacji, już drugie bo rok temu byliśmy w Makarskiej :)
Myślałam właśnie nad ta piękna wyspa Hvar ale mam pewne pytania co do tego:
1) Do jakiego miasta najlepiej się wybrać? Jesteśmy młodzi wiec zależy nam żeby było blisko do płazy, żeby było gdzie zjeść i ewentualnie wyjść wieczorem na jakaś mała imprezkę, ale tez żeby ta miejscowość nie była typowym miastem ale mogła się pochwalić pięknymi widokami i architektura ;)
2) Chcemy jechać na wyjazd w ciemno i czy to jest dobry pomysł? Wybieramy się w połowie lipca :)
3) Jestli wyjazd w ciemno nie jest dobrym pomysłem to jakieś kwatery godne polecenia :)
4) Miejsca które musimy zobaczyć na wyspie :)
5) Jakieś atrakcje typu rejsy łódkami czy innego typu rzeczy jeśli są to jakie?
6) I jeszcze jakieś porady dla laików jeśli chodzi o ta wyspę :)
7) A no i jak wyglada kwestia kosztów? Chcemy suw wybrać autem na 9 nocy ;) czy pobyt na tej wyspie zalicza się do droższych czy niekonieczne? Chcemy wydać nie więcej niż 2,5 tys na głowę z kwatera i podróżą autem ;)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 248
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone