Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.01.2018 09:42

Amatus, napisałem Ci w relacjach z podróży (tam gdzie wczoraj pytałeś), jak to u mnie wyglądało.

Pojedź do Drvenika na poranny prom (godz. 9.00). Wtedy masz cały dzień (9-10 godzin), na zwiedzenie kilku miast, które chcesz (np. Stari Grad i Hvar) oraz krótki pobyt na jakiejś sztandarowej plaży na wyspie (np. Pokirivenik albo Dubovica), i o godz. 20.00 masz prom ze Stari Gradu do Splitu.

Również w tym wątku o to kiedyś pytałem i plan był zaakceptowany przez klubowiczów ;).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2018 09:53

kaeres napisał(a):O dziecku nie doczytałem albo nie poinformowałeś.
Zresztą, wówczas 2 skutery.

I dość sporo dodatkowej kasy. :wink:

Za prom 2 x
Za skuter 2 x
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2018 10:10

kaeres napisał(a):O dziecku nie doczytałem albo nie poinformowałeś.
Zresztą, wówczas 2 skutery.

Może i nie pisałem...my jeździmy w układzie 2+1:). Co do skuterów dla córki niezła frajda, uwielbia z dziadkiem jeździć skuterkiem ale mam wrażenie, że dla zony może być to odwrotne odczucie:). Tak jak pisałem powyżej będziemy myśleć i kalkulować...:).
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.01.2018 10:35

Janusz Bajcer napisał(a):
kaeres napisał(a):O dziecku nie doczytałem albo nie poinformowałeś.
Zresztą, wówczas 2 skutery.

I dość sporo dodatkowej kasy. :wink:

Za prom 2 x
Za skuter 2 x

Myślę, że mniejszy niż dedykowana wycieczka (jeżeli by istniała).
Są wakacje, są koszty.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 25.01.2018 11:37

amatus1 napisał(a):A na skuterek żonę i córkę i wiatr we włosach...:). Coś będę myślał...



Moim zdaniem w tej opcji jest bardzo duże ryzyko.. nie będziecie chcieli wracać z Hvaru.. ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.01.2018 12:20

Trajgul napisał(a):Amatus, napisałem Ci w relacjach z podróży (tam gdzie wczoraj pytałeś), jak to u mnie wyglądało.

Pojedź do Drvenika na poranny prom (godz. 9.00). Wtedy masz cały dzień (9-10 godzin), na zwiedzenie kilku miast, które chcesz (np. Stari Grad i Hvar) oraz krótki pobyt na jakiejś sztandarowej plaży na wyspie (np. Pokirivenik albo Dubovica), i o godz. 20.00 masz prom ze Stari Gradu do Splitu.

Również w tym wątku o to kiedyś pytałem i plan był zaakceptowany przez klubowiczów ;).

podpisuję się pod tym rozwiązaniem - jest najbardziej optymalne
prom z Drvenika ogarniesz rano a zamin dojedziesz np. do Jelsy już masz kilka plaż "must see" :D
w drodze powrotnej łatwiej będzie dojechać do SG i załapać się na prom do Splitu (pamiętaj to 2 godz podróży)
pod żadnym pozorem nie zamieniaj sugerowanej kolejności promów - moja subiektywna opinia 8)

co do kosztów ... same wakacje to już koszt, co tam 2x prom :wink:

pozdrawiam
m@rek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.01.2018 12:24

A to ja już się gubię ?
amatus1 masz samochód, tzn. na wakacjach ?
No to w czym problem ? Rób jak radzą, nie ma prostszego i przyjemniejszego sposobu na zwiedzenie w 1 dzień Hvaru.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.01.2018 12:26

kaeres napisał(a):A to ja już się gubię ?
amatus1 masz samochód, tzn. na wakacjach ?...

hmmmm, to może ja się gubię :?
a nie ma samochodu :?: 8O
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.01.2018 13:20

No bo jak się ma samochód to jest to tworzenie problemu, którego nie ma :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2018 13:27

Auto nie jest u Amatusa problemem tylko czy się opłaca i czy warto? No i koszty...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.01.2018 14:22

piekara114 napisał(a):... No i koszty...

szukam czegoś na weekend majowy, moje wymagania to: nowoczesny apartament, dwie sypialnie, aneks kuchenny, nowa czysta łazienka, ..., 5 nocy no i najlepiej za 1 000 zł
myślisz że to możliwe, bo ja wiem że nie :)

podobnie jest z tym Hvarem:
- fish picnic, zapłacisz, zjesz, rejs zaliczony + Jelsa i Bol
- promem ze Splitu bez samochodu, też zapłacisz, dostaniesz się do SG a potem i tak trzeba coś wynająć
- "proponowana" trasa, może i najbardziej kosztowna ale sam sobie będzie sterem, żeglarzem i okrętem :wink: (dla mnie bezcenne)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2018 14:48

Nigdzie nie napisałam że samochód to zła opcja, a pisząc o cenie miałam na myśli czy opłaca się to w kontekście 1 dnia pobytu na wyspie. Ja jeszcze przed swoim pobytem na Hvarze byłam temu przeciwna, a po pobycie jestem jeszcze bardziej przeciwna takiej wycieczce. Dla mnie nie ma sensu. Inaczej jeśli to typowa objazdowa lub nie wracasz w te same kraje, regiony, ale Amatus raczej do tej grupy się nie zalicza...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.01.2018 15:05

Nie nie zalicza:) Mam podobne odczucia dlatego zapytałem się o wasze sugestię i doświadczenia w tym temacie... Okolice mamy mniej więcej obejrzaną. Jechać setki km nam się nie chce, Hvar mamy dosyć blisko a nie byliśmy a wiele dobrego słyszeliśmy... zamiany lokalizacji nie bierzemy pod uwagę bo ceny na Hvar w stosunku do naszej miejscówki powalają. Najlepsza opcja to wyjazd pierwszym- drugim promem z Dvernik i trasa na Jelse, Vrboska, Stari Grad i Hvar. Powrót do Splitu ale tu trochę długo się płynie i koszty chyba wyższe. Druga opcja to fisch picnic ale zobaczy jak to będzie. Z roku na rok w cro dopada nas coraz to większe lenistwo:)
JJJustynAAA
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 31.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJJustynAAA » 27.01.2018 14:03

Witajcie
obserwuje klub już od jakiegoś czasu i podczytuje.
We wrześniu planujemy wakacje - 1,5 tyg na Hvarze. Jedziemy 4 dorosle osoby i 1 dziecko 4 latek.
Szukam ciekawej miejscowosci na Hvarze. Raczej nie bierzemy pod uwag malych wiosek w ktorych jest daleko do sklepu czy knajp.
szukamy czegoś podobnego do miejscowości w jakich byliśmy w ubiegłych latach Brela, Orebic x2.
było blisko do plaży, deptaki, port (idealne dla dziecka) były sklepy, piekarnie, restauracje. A jednocześnie nie było gwaru, hałasu z dyskotek.
Szukam podobnego miejsca na Hvarze... Ciekawa miejscowość z którego autem bądź pieszo można bedzie podjechac/podejśc coś zobaczyć, zwiedzić czy poszukać cichych zatoczek czy plaż.
Możecie mi coś polecić?
Z góry dziekuje.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 27.01.2018 17:55

amatus1 napisał(a):Nie nie zalicza:) Mam podobne odczucia dlatego zapytałem się o wasze sugestię i doświadczenia w tym temacie... Okolice mamy mniej więcej obejrzaną. Jechać setki km nam się nie chce, Hvar mamy dosyć blisko a nie byliśmy a wiele dobrego słyszeliśmy... zamiany lokalizacji nie bierzemy pod uwagę bo ceny na Hvar w stosunku do naszej miejscówki powalają. Najlepsza opcja to wyjazd pierwszym- drugim promem z Dvernik i trasa na Jelse, Vrboska, Stari Grad i Hvar. Powrót do Splitu ale tu trochę długo się płynie i koszty chyba wyższe. Druga opcja to fisch picnic ale zobaczy jak to będzie. Z roku na rok w cro dopada nas coraz to większe lenistwo:)


Jedź autem na jeden dzień tak jak piszesz pierwszym promem z Drvenika. Będziecie mieli cały dzień więc na pewno coś się zobaczy . Obowiązkowo przejazd tunelem Pitve :) Ja uwielbiam wycieczki jednodniowe w Chorwacji a jeszcze bardziej jak nie muszę być kierowcą :D Na podobną wycieczkę wybrałem się dwa lata temu i tak mi się spodobał Hvar, że w ostatnie wakacje na Hvarze spędziłem 2 tyg.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 235
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone