Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 14:25

Janusz Bajcer napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ja też uwielbiam "zadupia" ale dla mnie Zavala to dość duża osada ;)
Stanowczy protest :idea:
Zavala to jak dla mnie "zadupie" - ale urokliwe ... i do powtórki. :lol: :idea:

Zavala do dla mnie jednak mała wioska wakacyjna, a do "zadupia" to wg mnie jej daleko.... Na plażach miejskich jednak dużo ludzi w lipcu było...

Dla mnie, jeśli chce się odwiedzić różne plaże to miejscówka w Zavali i okolicy to stracony czas na wydostanie się za tunel+przejazd Pitve (a strachliwi kierowcy zatrzymujący się przed prawie każdym zakrętem się tam trafiają) potrafi zabrać trochę czasu.... Jest to urokliwe a pierwszym razem, za drugim staje się normalna, ale za trzecim już by mnie irytowało....
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 20.11.2017 10:10

Z tego co zrozumiałem to wiolek_lp właśnie codziennie lub prawie codziennie chce przejeżdżać z Jelsy za tunel. Moim zdaniem mówiąc delikatnie to jest właśnie strata czasu. Jeżeli celem wakacji są plaże to dojazd do tunelu, czekanie na zielone światło dodając jeszcze do tego temperaturę na zew. (wiem jest klima w aucie ;) ) codzienne pakowanie się do auta itp. itd. może stać się meczące a to są przecież wakacje. Pierwszy przejazd tunelem -łał, drugi mniejsze łał, trzeci- czemu oni wszyscy tak wolno jadą ;) Do tego zatrzymujący się na zakrętach kierowcy itd. ma to też swój urok, ale codziennie hymm zdecydowanie odradzam.
Nie wiem jak w 2018 roku, ale ja w tym roku za dwie osoby na 14 dni w Ivan Dolac zapłaciłem 50euro/dzień mając 15 metrów do morza. Ja w tym roku zabrałem ze sobą rower i jazda po tych wszystkich za tunelowych "zadupiach" sprawiała mi dużą frajdę no i piękne widoki. Polecam też kajak lub inne pływadło można znaleźć w sezonie piękne puste zatoczki a nie codziennie pakować się do auta i czekać na zielone światło w sznurku samochodów. :) Aczkolwiek jeżeli różnica cenowa jest naprawdę duża to wybór Jelsy jest jak najbardziej do przełknięcia :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2017 11:09

Ale Wiolek nie planuje tylko zatunelowanej czesci. Pisala też o plazach po północnej części wyspy. I druga kwestia: Koszt kwater w zatunelowanej części 2+2 jest wyzszy niz w Jelsie, a ma auto na lpg więc jej się oplaci dojeżdżać.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 20.11.2017 11:32

a no jak też plaże po północnej części to inna sprawa ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 15:04

Oj tak, jeździć będziemy też na plaże w północnej części wyspy :)
A, że będą to wakacje dzielone i to będzie 2 tydzień( tydzień przed Hvarem będziemy na Korculi ) i planuję dużo jeźdźnić to chyba Jelsa jednak jest najbardziej optymalną opcją.
Jeśli jechałabym na 2 tygodnie to pewnie wybrałabym część zatunelową ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 20:06

Bratwojciech napisał(a):Z wizytówki widzę,że strony internetowej nie mają. Nie wiem czy namiary można podać na ogólnym wiec wyśle Wam na priv.


Dzięki za namiary, jeśli to są Ci, których po nazwie znalazłam to przyjemny app i w moim terminie mają cenę 60e więc nie tragicznie jeszcze. Może kiedyś się przyda :wink:

Ale ja już sobie odpuściłam pisanie do nich i podjeliśmy decyzję, zaliczka poleciała.
Wybraliśmy app Belić za 50 e za noc.
Chcieliśmy app Vitarnja, ale po pomyłce właściciela, który proponował nam 2+2 za 50e a okazało się, że, że ten apartament jest niedostępny i mogliśmy wziąć 4+1 za 60e. Właściciel nie chciał zejść z ceny twierdząc, że nie płaci się za osoby a za apartament a my nie chcieliśmy płacić za osobę, której nie ma :wink:

W każdym razie cieszę się, że już mam z tym spokój :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2017 20:34

wiolek_lp napisał(a):Wybraliśmy app Belić za 50 e za noc.
Chcieliśmy app Vitarnja, ale po pomyłce właściciela....
Liczyłam, że właśnie Vitarnja wybierzesz...ale Belic to uważam za bardzo dobry wybór w tej cenie. Lokalizacja fajna, na spacerki też, wyjazd wygodny, bezproblemowe parkowanie i widok na nocne Pitve... no i chciałam Ci ten widoczek pokazać, ale nie mam zdjęcia 8O 8O Więc widok za dnia...
DSCF8216.JPG
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 20.11.2017 20:41

Może był ktoś w APARTMANI DUNJA Ivan Dolac, jakieś opinie mile widziane.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.11.2017 21:01

wiolek_lp napisał(a):Chcieliśmy app Vitarnja, ale po pomyłce właściciela, który proponował nam 2+2 za 50e a okazało się, że, że ten apartament jest niedostępny i mogliśmy wziąć 4+1 za 60e. Właściciel nie chciał zejść z ceny twierdząc, że nie płaci się za osoby a za apartament a my nie chcieliśmy płacić za osobę, której nie ma :wink:


I facet miał rację, płacisz za to co zastaniesz za drzwiami, z drugiej strony to "+1" to w moim wypadku w tym roku była mała sofa na której dzieciaki oglądały telewizję. Nie wiem, czy za nią brali za app. więcej, ale z jednej strony jakoś nie wiem kto dałby radę na tym spać a z drugiej ciężko byłoby bez niej :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2017 21:21

Tytusdj nie zawsze. Miałam w Orebiciu app dla 3+2 (duża sofa w salonie), a właściciel policzył jak za 3 osoby (w tym dziecko) i to w środku sezonu....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 21:41

piekara114 bardzo mi się podoba ten widok :)

Tytusdj nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze posty ale właściciel wprowadził mnie w błąd. Potwierdził, że mieszkanie 2+2 jest wolne za 50 e i pewnie gdyby nie Mikromir ( która widziała kalendarz rezerwacji- ja nie zwróciłam na niego uwagi ) zapłaciłabym zaliczkę i ciekawe co wtedy by było. Dopiero na zapytanie właściciela czy jest pewnen że apart, który mi oferuje jest wolny przeprosił, przyznał się do błędu i zaproponował ten droższy. I z racji tego chciałam utargować tą cenę, dałabym nawet 55 skoro już nie 50 ale nie był chętny więc trudno, odpuściłam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.11.2017 22:19

wiolek_lp napisał(a):pewnie gdyby nie Mikromir ( która widziała kalendarz rezerwacji- ja nie zwróciłam na niego uwagi ) zapłaciłabym zaliczkę i ciekawe co wtedy by było.

Wszystko przeze mnie... :cry: Miałabyś ten większy ap. za 5 dyszek może, bo gospodarz konkretną ofertę handlową złożył... :( A tak nie dość, że uchroniłaś go przed niezręczną sytuacją, to jeszcze nawet nie chciał discountu dać... :roll: Ale ten widok na Pitve też jest fajny... :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.11.2017 22:55

Mikromir napisał(a):Wszystko przeze mnie... :cry: Miałabyś ten większy ap. za 5 dyszek może, bo gospodarz konkretną ofertę handlową złożył... :( A tak nie dość, że uchroniłaś go przed niezręczną sytuacją, to jeszcze nawet nie chciał discountu dać... :roll: Ale ten widok na Pitve też jest fajny... :wink:


I bardzo dobrze, myślę, że wcale nie miałabym tego większego apartmana tylko kazałby sobie dopłacać albo zwracał by zaliczkę :wink: Poza tym ten większy apartman z tego co mi się wydawało się po zdjeciach nie miał widoku na basen tylko z 2 strony budynku na inne budynki, więc wizja porannej kawy z bawiącymi się dziećmy w basenie odpłynęła :twisted:
Więc myślę, że wyszło na plus :oczko_usmiech:
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014
Kemping w okolicy Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 20.11.2017 23:47

Witam,
W przyszłym roku planuję popływać kajakiem wokół Pakleni Otoci
Poszukuję kempingu w okolicy Hvaru, może być mały prywatny,
bardzo ważne, z możliwością dojazdu z przyczepą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kemping w okolicy Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2017 00:37

daniel1961 napisał(a):Witam,
W przyszłym roku planuję popływać kajakiem wokół Pakleni Otoci
Poszukuję kempingu w okolicy Hvaru, może być mały prywatny,
bardzo ważne, z możliwością dojazdu z przyczepą.

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... r=1&otok=4
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 230
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone