Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.10.2017 23:30

osjann napisał(a):Obiecałem to i wrzucam :) zjazd rowerem z drogi nad tunelem.

Skąd jechałeś ?
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 13.10.2017 11:14

Wjechałem tą szutrową drogą nad tunelem dojechałem do takiej budki na betonowej podstawie i zjechałem z powrotem. Zastanawiałem się czy ta droga ze zdjęcia prowadzi gdzieś do jakiegoś zjazdu czy w pewnym momencie się kończy. Nie widać niestety na googlach, ale tak czy inaczej kiedyś to sprawdzę ;)
Załączniki:
20170727_192910.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.10.2017 23:00

Witam :D
Ponawiam pytanie ze strony 74 :idea:
czy ktoś mieszkał w apartamencie Damir Gurdulić w Ivan Dolac :?:
a jeśli nie mieszkał to czy przynajmniej tam spacerował :roll:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 14.10.2017 11:55

Na pewno na plażę będzie się szybko schodzić :) do sklepu troszkę kawałek z tego co widzę to na uboczu od "centrum" Ivan Dolac" Aczkolwiek będą to zapewne rekompensować widoki z apartmani. Jak zobaczysz na google jadąc od Zavali jest taka wybetonowana droga na szerokość jednego auta bardzo stroma. Raz czy dwa podjeżdżałem pod nią na rowerze i ogólnie okolica bardzo sympatyczna i mniej zatłoczona (czyt. zabudowana). Jeżeli nie przeraża Cię strome podejście w powrocie z miejscowej plaży to na bank będziesz zadowolony.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.10.2017 14:12

To teraz ja Was zapytam o miejscowość Zavala. Wiem że jest tam piekarnia (jest wybór tylko chleba czy znajdą się jakieś pączki itp. dla dzieci?) i chyba brak sklepu aby kupić mleko, warzywa itp. i tu chyba czekają mnie wycieczki zatunelowe do Jelsy.
Jednak jak wygląda kwestia wyżywienia w tej wiosce?, wiem że jest konoba Davor, w sieci ma opinie bardzo dobre aczkolwiek ludzie piszą że drogo... jest jeszcze coś innego w Zavali ?, głupio tak przez 2 tyg. stołować się tylko w jednym miejscu :D.
Z góry dzięki za info.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 14.10.2017 15:30

yzedef napisał(a):To teraz ja Was zapytam o miejscowość Zavala. Wiem że jest tam piekarnia (jest wybór tylko chleba czy znajdą się jakieś pączki itp. dla dzieci?) i chyba brak sklepu aby kupić mleko, warzywa itp. i tu chyba czekają mnie wycieczki zatunelowe do Jelsy.
Jednak jak wygląda kwestia wyżywienia w tej wiosce?, wiem że jest konoba Davor, w sieci ma opinie bardzo dobre aczkolwiek ludzie piszą że drogo... jest jeszcze coś innego w Zavali ?, głupio tak przez 2 tyg. stołować się tylko w jednym miejscu :D.
Z góry dzięki za info.


Sklep jest, ale z tego co pamiętam to płatność tylko gotówką. Piekarnia czynna tak chyba do południa i są paczki,ciastka itp.
Jest konoba w porcie (o ile to tak można nazwać). Jedzenie smaczne, chociaż obsługa z takim trochę parciem na kasę. Za kościołem w stronę tunelu jest jeszcze jedna konoba. Niepamiętanie nazwy,ale jedzonko smaczne, a obsługa bardzo sympatyczna.No i do tego piękny widok w cenie :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.10.2017 17:00

Bratwojciech napisał(a):Sklep jest, ale z tego co pamiętam to płatność tylko gotówką. Piekarnia czynna tak chyba do południa i są paczki,ciastka itp.
Jest konoba w porcie (o ile to tak można nazwać). Jedzenie smaczne, chociaż obsługa z takim trochę parciem na kasę. Za kościołem w stronę tunelu jest jeszcze jedna konoba. Niepamiętanie nazwy,ale jedzonko smaczne, a obsługa bardzo sympatyczna.No i do tego piękny widok w cenie :D


Dzięki wielkie :), no to tak z portu z buta do tej drugiej będzie wyprawa :D. Dwie knajpki wystarczą, nie ma to jak zadupia :D.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.10.2017 20:27

osjann napisał(a):Na pewno na plażę będzie się szybko schodzić :) do sklepu troszkę kawałek z tego co widzę to na uboczu od "centrum" Ivan Dolac" Aczkolwiek będą to zapewne rekompensować widoki z apartmani. Jak zobaczysz na google jadąc od Zavali jest taka wybetonowana droga na szerokość jednego auta bardzo stroma. Raz czy dwa podjeżdżałem pod nią na rowerze i ogólnie okolica bardzo sympatyczna i mniej zatłoczona (czyt. zabudowana). Jeżeli nie przeraża Cię strome podejście w powrocie z miejscowej plaży to na bank będziesz zadowolony.

Ivan Dolac to ja trochę znam :D bo w tamtym roku mieszkałem tam dwa tygodnie ( tydzień w ap. Melia ) bardzo blisko D. Gurdulić,
ale jakoś nie poszedłem za ten lasek zobaczyć co tam jest :roll: Interesują mnie bardziej warunki w samym apartameńcie :wink:

yzedef napisał(a):To teraz ja Was zapytam o miejscowość Zavala.

Sklep jest , ja nawet z Ivana jeździłem na zakupy do Zawali bo był bardziej wyposażony :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.10.2017 21:02

lotnikwsk napisał(a):
yzedef napisał(a):To teraz ja Was zapytam o miejscowość Zavala.

Sklep jest , ja nawet z Ivana jeździłem na zakupy do Zawali bo był bardziej wyposażony :D

A co ty tak na ten Hvar ?, wolisz go od Brac ?:D
Ja w tym roku odmiana bo mi się towarzystwo buntuje no i logistycznie Hvar to fajna alternatywa, bo niedaleko i można na jeden raz to łyknąć. My i tak głównie plażing/pontonig i ze 2 dni max na zwiedzanie.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.10.2017 10:02

yzedef napisał(a):A co ty tak na ten Hvar ?, wolisz go od Brac ?:D
Ja w tym roku odmiana bo mi się towarzystwo buntuje no i logistycznie Hvar to fajna alternatywa, bo niedaleko i można na jeden raz to łyknąć. My i tak głównie plażing/pontonig i ze 2 dni max na zwiedzanie.

Michał Hvar i Brać to całkiem inne wyspy , dla mnie obie piękne ,ale jeśli można jechać w czerwcu tak jak Ty to Hvar zdecydowanie wygrywa :D Na Brać na pewno kiedyś wrócę , ale teraz dziewczyną się zatęskniło za Hvarem no i coś tam szukam :D
Chyba że nic ciekawego nie znajdę to będzie Povlja :mrgreen:
pozdrawiam Krzysiek
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.10.2017 20:28

lotnikwsk napisał(a):dla mnie obie piękne ,ale jeśli można jechać w czerwcu tak jak Ty to Hvar zdecydowanie wygrywa :D Na Brać na pewno kiedyś wrócę , ale teraz dziewczyną się zatęskniło za Hvarem no i coś tam szukam :D
pozdrawiam Krzysiek


Nie jest łatwo ale idzie coś znaleźć aczkolwiek już dużo kwaterek ma obłożenie i rezerwację, znalazłem dosyć ciekawe miejsce ale okazało się że to zupełnie gdzie indziej niż Zavala (jak szukałem musiała mi się omsknąć myszka). Jakaś taka osada z kilkoma domami i brakiem prądu, neta, klimy i pewnie też sklepu. Standard naprawdę fajny ale bez klimy ? :D. Prąd mają z paneli słonecznych tak jak i wodę. Jak na razie jednak do Robinsonad nie dorosłem no i jednak wypadało by mieć w zasięgu spaceru świeże pieczywo (właścicielka napisała mi że ma jak na tą porę roku masę zapytań na przyszły rok i że nigdy tak do tej pory nie było).
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 16.10.2017 22:37

Krzysiek, kiedy planujesz urlop?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 16.10.2017 22:48

m@rek napisał(a):Krzysiek, kiedy planujesz urlop?

Cześć
Wstępnie od 11 sierpnia.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.10.2017 21:47

Cześć, sorki że dopiero teraz ale byłem na targach.
Faktycznie, wspomniałeś. Szkoda że nie końcem czerwca :(
Co do miejscówki to każda dobra w ID :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.10.2017 00:11

m@rek napisał(a):Cześć, sorki że dopiero teraz

Witam
Nie ma sprawy, każdy ma pracę a nie tylko Cro :D
W czerwcu jednak nie da rady , bo córka będzie startować do liceum .
A z miejscówką to mnie pocieszyłeś :D ten Gurdulić za krzakami zaczyna rezerwację dopiero po nowym roku :evil:
Melia w sierpniu odpada , bo za tą kasę to będę miał nocleg i obiad (pewnie kiepski ) ale na pewno dwie pizze :mrgreen:
Na szczęście mam parę miejscówek w dobrej cenie :D trzy bardzo blisko morza (koło tej budy PEKARA)
.....warunki do końca nie wiem jakie :roll: ale co tam , przecież tam mogę ewentualnie tylko spać :mrgreen:
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 226
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone