Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.09.2017 12:10

Tam nigdzie nie ma sklepu jak dobrze pamiętam, trzeba jechać na górę wyspy do najbliższej wsi.

"Rafowe" buty zdecydowanie i to takie z twardą podeszwą, na kolczatkę zawsze można trafić, ja w tym roku od razu wbiłem sobie niezły kawałek druta w kapeć. Do tego skałki są ostre jak brzytwa. Boso moja noga tam nie postanie i zawsze podziwiam tych, którzy chodzą boso. To nie kwestia wrażliwości stopy na same kamyki a raczej kwestia niespodzianek jakie czyhają między kamykami...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2017 12:16

osjann napisał(a):
bluesman napisał(a):
osjann napisał(a):A co mi tam, wrzucę "tysiąc czterysta pięćdziesiąty siódmy" taki sam filmik z przejazdu przez Tunel Plitve, ale za to w w moim wykonaniu ;)
Rowerem ? Filmów z przejazdów tą trasą u mnie dostatek w różnych latach i o różnych porach :) Rowerem oczywiście ;)



tak rowerem :) i był to strzał w 10 :D Przejechałem również drogę szutrową z Ivan Dolac do znaku zakazu wjazdu przy drodze do miasta Hvar. Piękna sprawa :)

Szacun :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.09.2017 13:14

espeso napisał(a):Syn jedzie na kwaterę i mam obawy co do plaż (czy musza być buty?) Jagodna mnie rozpieściła pod tym względem :) <3
i jak tam ogólnie jest? Jak z jakimis podstawowymi zakupami np itp itd


Buty do pływania muszą być. W miastach są duże markety z niższymi cenami. Małe sklepiki mają ceny naprawdę wysokie. Raczej nie ma sklepików w zatoczkach i trzeba do głównej drogi dojechać. Czasami jest opcja, że można gospodarza poprosić o kupno chleba, czy masła. Niektóre kwatery oferują wyżywienie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.09.2017 20:08

A ja mam takie pytanie do wszystkich miłośników wyspy Hvar: Czy może ktoś z Was może polecić jakąś kwaterę, gdzie w cenie wynajmu można korzystać z łódki właścicieli? Chodzi mi o taką małą łupinkę z silnikiem. Gdzieś słyszałam, czy czytałam, że czasem zdarzają się takie "perełki".
Co roku wynajmujemy łódki w Cro, więc jakby był do nich lepszy dostęp, to na pewno z chęcią byśmy skorzystali.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 14.09.2017 22:27

Poczytaj w opisie kwater na stronach z noclegami, często widziałem o tym informację, jeżeli nocleg znajdował się w jakiejś uvali.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.09.2017 00:48

Ja jedynie spotkałam korzystanie z motorówki na zasadzie , że gospodarz odpłatnie robił wycieczki. Można było się też np do miasta Hvar dostać. To wszystko jednak było zawsze płatne osobno, nigdy wliczone do ceny za apartament. O ile pamiętam jakieś 40 EUR kosztowało popłyniecie na oddaloną odludną zatoczkę.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2017 10:10

Tytusdj napisał(a):Poczytaj w opisie kwater na stronach z noclegami, często widziałem o tym informację, jeżeli nocleg znajdował się w jakiejś uvali.

No właśnie chyba podczas szukania kwater też się z tym spotkałam. Będę sobie zerkać. Może coś się trafi. Dam tutaj znać jeśli coś znajdę, bo może ktoś też będzie zainteresowany.
Fanka napisał(a):Ja jedynie spotkałam korzystanie z motorówki na zasadzie , że gospodarz odpłatnie robił wycieczki. Można było się też np do miasta Hvar dostać. To wszystko jednak było zawsze płatne osobno, nigdy wliczone do ceny za apartament. O ile pamiętam jakieś 40 EUR kosztowało popłyniecie na oddaloną odludną zatoczkę.

Za osobę 40 EUR? 8O 8O Cena wysoka, ale pewnie sprzęt to nie jakaś tam łupinka tylko porządna motorówa. Wynajmujemy łódki co roku i zawsze ceny wahały się od 70 do 100 EUR za całą łódkę za dzień.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.09.2017 10:21

agata26061 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):Poczytaj w opisie kwater na stronach z noclegami, często widziałem o tym informację, jeżeli nocleg znajdował się w jakiejś uvali.

No właśnie chyba podczas szukania kwater też się z tym spotkałam. Będę sobie zerkać. Może coś się trafi. Dam tutaj znać jeśli coś znajdę, bo może ktoś też będzie zainteresowany.
Fanka napisał(a):Ja jedynie spotkałam korzystanie z motorówki na zasadzie , że gospodarz odpłatnie robił wycieczki. Można było się też np do miasta Hvar dostać. To wszystko jednak było zawsze płatne osobno, nigdy wliczone do ceny za apartament. O ile pamiętam jakieś 40 EUR kosztowało popłyniecie na oddaloną odludną zatoczkę.

Za osobę 40 EUR? 8O 8O Cena wysoka, ale pewnie sprzęt to nie jakaś tam łupinka tylko porządna motorówa. Wynajmujemy łódki co roku i zawsze ceny wahały się od 70 do 100 EUR za całą łódkę za dzień.


40 EUR cała wycieczka. Gospodarz na zawiózł i potem przyjechał po nas. 5 osób.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2017 10:31

Fanka napisał(a):
40 EUR cała wycieczka. Gospodarz na zawiózł i potem przyjechał po nas. 5 osób.

No, to zmienia postać rzeczy. Wtedy cena już całkiem ok
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.09.2017 20:21

Zależy, jak daleko było do tej zatoczki, jak nie więcej jak 5km to zdzierstwo
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.09.2017 11:58

Na Hvarze jeśli jesteś daleko od tzw cywilizacji, jesteś zdanym na to co proponuje gospodarz. Z moich obserwacji wynika, że jest to taniej niż taka sama propozycja na przykład w mieście Hvar, gdzie ceny są naprawdę wysokie, a wypożyczenie skutera wodnego kosztuje tyle, że szok.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 25.09.2017 21:31

Troszeczkę Hvaru pod wodą :)




pzdv/Makar
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 10.10.2017 15:24

agata26061 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):Poczytaj w opisie kwater na stronach z noclegami, często widziałem o tym informację, jeżeli nocleg znajdował się w jakiejś uvali.

No właśnie chyba podczas szukania kwater też się z tym spotkałam. Będę sobie zerkać. Może coś się trafi. Dam tutaj znać jeśli coś znajdę, bo może ktoś też będzie zainteresowany.
Fanka napisał(a):Ja jedynie spotkałam korzystanie z motorówki na zasadzie , że gospodarz odpłatnie robił wycieczki. Można było się też np do miasta Hvar dostać. To wszystko jednak było zawsze płatne osobno, nigdy wliczone do ceny za apartament. O ile pamiętam jakieś 40 EUR kosztowało popłyniecie na oddaloną odludną zatoczkę.

Za osobę 40 EUR? 8O 8O Cena wysoka, ale pewnie sprzęt to nie jakaś tam łupinka tylko porządna motorówa. Wynajmujemy łódki co roku i zawsze ceny wahały się od 70 do 100 EUR za całą łódkę za dzień.


Jak coś znajdziesz ciekawego to napisz, też mnie ciekawi taka opcja z wynajęciem łódki.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.10.2017 17:27

kokos0 napisał(a):
Jak coś znajdziesz ciekawego to napisz, też mnie ciekawi taka opcja z wynajęciem łódki.

Ok. Nadal szukam, ale nic nie widzę. Zastanawiamy się nad kupnem małego silniczka elektrycznego do naszego pontonu, ale forumowicze odradzają, więc okaże się wszystko trochę później...
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 12.10.2017 21:42

Obiecałem to i wrzucam :) zjazd rowerem z drogi nad tunelem.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 225
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone