Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.08.2017 21:04

magi67 napisał(a):Mój pierwszy wpis i równocześnie prośba.Chcę dojechać do kampingu LILI w Jagodnej kamperem.Niestety nie mieści się w tunelu.
Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy.
Na mapie jet jeszcze droga z Suciuraja przez Humac. Może to jest alternatywa.
pozdrawiam...
Jarek

Od Dubovicy oficjalnie jest zakaz :roll: jest tam jakiś remont, pewnie by się dało 8)
a przez Humac kamperem raczej nie polecam :idea:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.08.2017 22:08

magi67 napisał(a):Mój pierwszy wpis i równocześnie prośba.Chcę dojechać do kampingu LILI w Jagodnej kamperem.Niestety nie mieści się w tunelu.
Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy.
Na mapie jet jeszcze droga z Suciuraja przez Humac. Może to jest alternatywa.
pozdrawiam...
Jarek


Hm przed tunelem Pitve jest droga w prawo dość dobrze ubita (łączy się ona drogą od Humacu) jeżdżą tamtędy ciężarówki, które nie przejadą przez tunel, a w zasadzie jak kiedyś pisała nasza rezydentka na Hvarze Pani Kasia to wozy pożarnicze tamtędy przejeżdżają na drugą stronę gdzie jest już jest na drodze niestety sypki szuter. Moim zdaniem kamperem nie przejedziesz mowy nie ma :(
Od Dubowicy też nie sądzę :( Chyba, że bardzo poszerzyli drogę wszędzie i ubili. Osobowym autem było przynajmniej do zeszłego roku ryzykownie. Zresztą był tam zakaz wjazdu.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.08.2017 23:40

Już wcześniej słyszałam o nowych zasadach wprowadzonych przez burmistrza Hvaru, ale nie sądziłam, że mandaty są tak wysokie 8O

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wysp ... ami/b7zjm6
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 28.08.2017 09:38

Fanka napisał(a):Już wcześniej słyszałam o nowych zasadach wprowadzonych przez burmistrza Hvaru, ale nie sądziłam, że mandaty są tak wysokie 8O

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wysp ... ami/b7zjm6


...i bardzo dobrze ...bo chamstwo cza jakoś zwalczać :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.08.2017 09:39

mervik napisał(a):
Fanka napisał(a):Już wcześniej słyszałam o nowych zasadach wprowadzonych przez burmistrza Hvaru, ale nie sądziłam, że mandaty są tak wysokie 8O

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/wysp ... ami/b7zjm6


...i bardzo dobrze ...bo chamstwo cza jakoś zwalczać :wink:


zgadzam się w 100% :papa:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 28.08.2017 11:17

Widziałem te tablice, popieram, z gołym torsem po mieście nie mam zwyczaju paradować, kulturę trzeba ludziom wbijać w głowy bo niestety nie wszyscy ją z domu wynieśli.

A mandaty są od tego, by bolały.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.08.2017 13:46

Osobiście w tym roku, już na przykład miasta Hvar nie odwiedziłam, meczące są te stada pijanej młodzieży. Skoro mnie miasto Hvar odpycha , pewnie innych też.
magi67
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magi67 » 28.08.2017 21:20

Piękne dzięki za podpowiedzi.
Chyba będę musiał zrewidpwać swoje plany.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 28.08.2017 21:45

bluesman napisał(a):
magi67 napisał(a):...Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy...

Hm przed tunelem Pitve jest droga w prawo dość dobrze ubita (łączy się ona drogą od Humacu) jeżdżą tamtędy ciężarówki, które nie przejadą przez tunel, a w zasadzie jak kiedyś pisała nasza rezydentka na Hvarze Pani Kasia to wozy pożarnicze tamtędy przejeżdżają na drugą stronę gdzie jest już jest na drodze niestety sypki szuter...

Nigdy tamtędy nie jechałem bo nie miałem potrzeby. W tym roku widziałem tam śmieciarę podążającą na drugą stronę wyspy :|

Skontaktuj się z kimś z forum kto jeździ na kemping ... nie koniecznie kamperem. Roxi pomyka osobówką ale może spotkała kogoś z kamperem i weszła w posiadanie tajemnej wiedzy jak się tam dostać :wink:
Swoją drogą jak wysoki jest ten kamper, ja kilka lat temu jechałem za takim już po drugiej stronie tunelu. Mijanki były ciekawe a Niemiec zdrowo popylał 8O
Zawsze możesz się skontaktować z gospodarzem kempingu i zapytać jak dojechać.
m@rek
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 29.08.2017 08:50

magi67 napisał(a):Mój pierwszy wpis i równocześnie prośba.Chcę dojechać do kampingu LILI w Jagodnej kamperem.Niestety nie mieści się w tunelu.
Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy.
Na mapie jet jeszcze droga z Suciuraja przez Humac. Może to jest alternatywa.
pozdrawiam...
Jarek

Jechałem dwa lata temu nad tunelem i uważam że spokojnie tamtędy kamperem przejedziesz. Droga jest o niebo lepsza od szutrówki ze Sw. Nedjelji do Dubovicy. W każdym razie taka była jeszcze w ubiegłym roku przed remontem w/w. Jadąc od Jelsy przed tunelem trzeba odbić w prawo. Po wjeździe serpentynami na szczyt to samo, na krzyżówce w prawo ( prosto droga prowadzi grzbietami gór do Humaca) Zjeżdżasz w dół i poniżej wylotu z tunelu wskakujesz na asfalt. Droga jest widoczna na gogle-maps. Jest wprawdzie kilka ostrych zakrętów, ale są poszerzone i bezpiecznie można się minąć. Najlepiej patrzeć do przodu czy w twoją stronę nie gna jakiś Chorwat i zawczasu poszukać szerszego odcinka żeby go przepuścić zwłaszcza gdy jedziecie kamperem. Droga jest szutrowa na całym odcinku bez barierek :lol: ale widoki super zarówno na jedną jak i na druga stronę Hvaru. 8O. Acha, jeszcze jedno. na szczycie trzeba uważać na pętające się po drodze konie. :P Jest tam jakieś gospodarstwo które je luzem trzyma. Powodzenia :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.08.2017 09:33

ANOOK napisał(a):
magi67 napisał(a):Mój pierwszy wpis i równocześnie prośba.Chcę dojechać do kampingu LILI w Jagodnej kamperem.Niestety nie mieści się w tunelu.
Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy.
Na mapie jet jeszcze droga z Suciuraja przez Humac. Może to jest alternatywa.
pozdrawiam...
Jarek

Jechałem dwa lata temu nad tunelem i uważam że spokojnie tamtędy kamperem przejedziesz. Droga jest o niebo lepsza od szutrówki ze Sw. Nedjelji do Dubovicy. W każdym razie taka była jeszcze w ubiegłym roku przed remontem w/w. Jadąc od Jelsy przed tunelem trzeba odbić w prawo. Po wjeździe serpentynami na szczyt to samo, na krzyżówce w prawo ( prosto droga prowadzi grzbietami gór do Humaca) Zjeżdżasz w dół i poniżej wylotu z tunelu wskakujesz na asfalt. Droga jest widoczna na gogle-maps. Jest wprawdzie kilka ostrych zakrętów, ale są poszerzone i bezpiecznie można się minąć. Najlepiej patrzeć do przodu czy w twoją stronę nie gna jakiś Chorwat i zawczasu poszukać szerszego odcinka żeby go przepuścić zwłaszcza gdy jedziecie kamperem. Droga jest szutrowa na całym odcinku bez barierek :lol: ale widoki super zarówno na jedną jak i na druga stronę Hvaru. 8O. Acha, jeszcze jedno. na szczycie trzeba uważać na pętające się po drodze konie. :P Jest tam jakieś gospodarstwo które je luzem trzyma. Powodzenia :papa:


Jechałeś kamperem ( wiesz jaki on ma kamper ? w sensie jaki duży, jakie ma doświadczenie w takim terenie, napęd na cztery koła ) ? jeżeli tak to ok. Jeżeli nie to daruj sobie takie rady 8O. Bo to on będzie ryzykował i się martwił nie Ty !
Jechałem tamtędy wielokrotnie wprawdzie rowerem ale jako kierowca mam odrobinę wyobraźni.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 29.08.2017 21:09

Bluesman
Przyznaję, masz rację. Opisałem drogę z perspektywy kierowcy osobówki nie biorąc pod uwagę umiejętności kierowcy i gabarytów kampera. Mea culpa!. Miałem nadzieję ze jeśli ktoś decyduje się na taką trasę zerknie chociaż na Street View w goglach a opinie będą uzupełnieniem. :oops:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.08.2017 17:20

ANOOK napisał(a):Bluesman
Przyznaję, masz rację. Opisałem drogę z perspektywy kierowcy osobówki nie biorąc pod uwagę umiejętności kierowcy i gabarytów kampera. Mea culpa!. Miałem nadzieję ze jeśli ktoś decyduje się na taką trasę zerknie chociaż na Street View w goglach a opinie będą uzupełnieniem. :oops:


Spoko :) Street View w takim terenie ? Wątpię :) :papa:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 30.08.2017 17:31

Spoko :) Street View w takim terenie ? Wątpię :) :papa:[/quote]
Miałem na myśli Jagodną i kamping LILI, a te są na Street View. Jeśli nie przestraszył się tych wąskich, stromych dróg to moim zdaniem szutrówka nad Pitvie jest o wiele łagodniejsza. Jeszcze dwa tygodnie i ponownie sprawdzę gdzie trudniej. :P :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.08.2017 23:38

Tytusdj napisał(a):Widziałem te tablice, popieram, z gołym torsem po mieście nie mam zwyczaju paradować, kulturę trzeba ludziom wbijać w głowy bo niestety nie wszyscy ją z domu wynieśli.

A mandaty są od tego, by bolały.



..w tym roku w Bolu w Pizzeri Skalinada przysiadły się dwie paniusie w stroju plażowym
...jakie było ich zdziwienie ... kiedy kelner kazał im coś założyć albo opuścić stolik
...były widocznie głodne ...bo zaraz się ubierały...ale za kare długo czekali na zamówione danie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 223
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone