Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 23.07.2017 22:14

Noc jej nie konczy :D graja dalej
Załączniki:
IMG_8413.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 23.07.2017 22:34

pablito31 napisał(a):witam to mój pierwszy post choć na cro.pl jestem już jakieś 3 lata man duży problem z wyborem tegorocznej miejscówki mam dwie możliwe lokalizacje i nie wiem którą wybrać może wy mi pomożecie pierwsza to
stari grad ul.Kralja Tomislava 15 drugi
stari grad ul.Predraga Bogdanica 29
interesuje mnie dojście do starego miasta oraz plaże ze względu na 11 letnie dziecko
szczegulnie liczę na odpowiedż pani Kasi Głydziak Bojić
bardzo liczę na waszą pomoc wyjazd już 05 08 2017 to jest za dwa tygodnie


Hej. Postaram ci się trochę pomóc. Osobiście lubimy z żoną Stari Grad, byliśmy tam już 4 razy. 2 razy mieszkaliśmy po północnej stronie miasta i 2 po południowej.

Twoja pierwsza miejscówka jest po północnej stronie. Ulica Kralja Tomislava leży najwyżej, my mieszkaliśmy przy Ivice Stipisicia, czyli trzy ulice niżej. Dojście z waszej ulicy do starego miasta (a właściwie powrót) może być trochę uciążliwe. Starówka zaczyna się na początku zatoki i leży po południowej stronie. Myślę, że to jakieś 15-20 minut spacerku, powrót trochę dłuższy, bo pod górę.

Druga miejscówka leży po południowej stronie miasta. W tym roku mieszkaliśmy dokładnie przy tej samej ulicy (do tego adresu należy kilka ulic), ale dużo bliżej zatoki, tuż za Villą Apollon. Stąd będzie dużo bliżej do starówki, gdyż wystarczy dojść w dół do zatoki i wzdłuż Novo Rivy. Starówka zaczyna się, gdy ulica Novo Riva przechodzi w ulicę Riva. Myślę, że z waszej lokalizacji to góra 10 minut i mniej stromo.

Jeśli chodzi o plaże, to znajdują się po obu stronach zatoki. Większe są po północnej stronie, ale są też bardziej zatłoczone, gdyż przy nich są same hotele i bungalowy. Najbliższą będziecie mieli przy Eremitażu, dalej większe za hotelem Helios, przy hotelu Arkada. Za tą największą przy Arkadzie można znaleźć jeszcze kilka małych miejscówek bardziej kameralnych, ale to też dodatkowy kawałek drogi. Po południowej stronie są mniejsze, ale chyba trochę mniej tam ludzi, bo tam są same apartamenty. Z waszej lokalizacji jest do nich blisko. Chociaż myślę, że na początku sierpnia i tu i tu będzie dość tłoczno. Jednak muszę dodać jedno...w plaże w Starim Gradzie nie są zbyt "wypasione". Cechą wyspy Hvar jest to, że najpiękniejsze plaże znajdują się poza miasteczkami, w zacisznych zatokach do których trzeba dojechać. My w SG plażowaliśmy doraźnie, choć też przyjemnie.

Moim subiektywnym zdaniem lepsza jest druga miejscówka, czyli Predraga Bogdanica.
Pozdrawiam
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 23.07.2017 22:43

Tytusdj napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):Dlaczego nie polecasz Antiki?


Godzinne czekanie na jedzenie w srodku tygodnia, kalmary mrozone z supermarketu z wyjatkowo podla panierka, salatka z osmiornicy potwornie przesolona, poza tym ktos nie ma pojecia o marynowaniu takich rzeczy, ryba niedopieczona a to wyjatkowa sztuka, ewidentnie nie radza sobie i z duza iloscia gosci i z utrzymaniem standardu

O szczegolach typu chleb z supermarketu jako "home made" nie wspomne, moim zdaniem sa lepsze miejsca do zjedzenia w SG i okolicy


W sumie to po części się zgodzę, bywałem tam kilka lat z rzędu i trochę się pogorszyło. Nawet taki fajny kelner, który zawsze nas obsługiwał, w tym roku pracował gdzie indziej. Dodam tylko, że jadłem tam w tym roku smażone kalmary (mi smakowały) i było ich zbyt ubogo jak na tą cenę...ale w karcie wyraźnie jest napisane FROZEN, choć nie jestem takim smakoszem, aby stwierdzić, czy z supermarketu.
Pozdrawiam
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 24.07.2017 08:02

dzięki za fotki -boisko wygląda prawie profesjonalnie :) ale te bramki jakieś śmieszne...ok ale ponawiam pytanie - czy tam tzw. chłopak z ulicy też moze wejśc i pokopać piłę? Ewentualnie w tej Zavali co to za boisko? Wiem, ze niektórym te wytyczne moga wydawac się dziwne, ale moje chłopaki nie wyobrazaja sobie urlopu bez boiska....Z góry bardzo dziekuje za pomoc, ewentualnie jesli nie Hvar to moze inna wyspa lub spokojna miejscowość na ladzie? Mamy co prawda sprawdzoną miejscówkę w Kleku, ale chciałabym pojechać w nowe miejsce :)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.07.2017 11:27

BraveSirRobin napisał(a):W sumie to po części się zgodzę, bywałem tam kilka lat z rzędu i trochę się pogorszyło. Nawet taki fajny kelner, który zawsze nas obsługiwał, w tym roku pracował gdzie indziej. Dodam tylko, że jadłem tam w tym roku smażone kalmary (mi smakowały) i było ich zbyt ubogo jak na tą cenę...ale w karcie wyraźnie jest napisane FROZEN, choć nie jestem takim smakoszem, aby stwierdzić, czy z supermarketu.
Pozdrawiam


Tak kalmary sa mrozone, o ile nie jestes w rejonie ich polowow, ale mrozone mrozonym nierowne, jedno moje dziecko nie je nic innego i zawsze je zamawiamy, wiec przez przypadek jestesmy w tym zakresie specjalistami, wiemy jakie sa dobre :D choc to subiektywne, na pewno mamy szerokie porownanie

miśka2015 napisał(a):dzięki za fotki -boisko wygląda prawie profesjonalnie :) ale te bramki jakieś śmieszne...ok ale ponawiam pytanie - czy tam tzw. chłopak z ulicy też moze wejśc i pokopać piłę? Ewentualnie w tej Zavali co to za boisko? Wiem, ze niektórym te wytyczne moga wydawac się dziwne, ale moje chłopaki nie wyobrazaja sobie urlopu bez boiska....Z góry bardzo dziekuje za pomoc, ewentualnie jesli nie Hvar to moze inna wyspa lub spokojna miejscowość na ladzie? Mamy co prawda sprawdzoną miejscówkę w Kleku, ale chciałabym pojechać w nowe miejsce :)


Tak wyglada to bardziej jak pilka halowa z bramkami do hokeja, wieczorem zobacze jak nie beda grali czy jest otwarte i postaram sie kogos zapytac
pablito31
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablito31 » 24.07.2017 12:55

Wielkie dzięki za opis mych miejscówek
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.07.2017 22:20

Niestety boisko zamkniete na klodke, trzeba w Ser Zane pytac o to czy udostepnia, dostepny jest jedynie kosz do grania
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 25.07.2017 09:12

Witam,chcialbym prosic o pomoc i opinie milosnikow Hvaru.
Spedzamy tydzien w Promajnie nastepnie chcielibysmy po raz pierwszy poplynac na Hvar.Plan byl aby jechac w ciemno(druga polowa sierpnia).
Jednak po lekturze forum to chyba bardzo ryzykowne w 5 osob W tym troje dzieci.
Dostalem odpowiedz o wolnym apartamencie w Zavali.Tylko adres jest Zavala 62.Mapka i zdjecia pokazuja ze to miejsce jest dosyc daleko od morza.Nie jest to jakis problem dla nas tylko chodzi o to jak z tego miejsca sie schodzi.Czy ulica czy moze jakimis sciezkami.Jezeli ktos zna ta ulice i okolice apartamentu to prosze o informacje.
To jest apartament Jutta Bozikovic Zavala 62.
Bede wdzieczny za jakiekolwiek info.Pozdrawiam.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 25.07.2017 11:28

Wydaje mi się, że masz tam prosto w dół żwirówkę
miśka2015
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) miśka2015 » 25.07.2017 13:09

Tytusdj napisał(a):Niestety boisko zamkniete na klodke, trzeba w Ser Zane pytac o to czy udostepnia, dostepny jest jedynie kosz do grania

bardzo dziękuję za pomoc! czyli jednak na Hvarze to się raczej w piłkę nie pogra....
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 25.07.2017 16:55

przekazuje dalej:
https://www.facebook.com/groups/1458588 ... 3257397576

Witam czy ktoś obecnie przebywa na wyspie Hvar ? Okolice Pokriviernik , Jelsa ? Dzisiaj rano zaginął mój pies boi się burzy szukamy jej od 6 rano. Prawdopodobnie ktoś ją wziął do auta. Jestem zrozpaczona może ktoś ją widział ? Jesteśmy w małej zatoce Zaraćie i tutaj jej nie ma wszyscy tutaj ją znali . Pies rasy Shih tzu Proszę o pomoc
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 25.07.2017 18:27

Czas na zbiory!
Załączniki:
IMG_8544.JPG
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 25.07.2017 20:45

Tytusdj napisał(a):Wydaje mi się, że masz tam prosto w dół żwirówkę

Dzieki za info,patrzac na fotki mozna odniesc wrazenie ze od apartamentu prosto w dol prowadzi jakas drozka chyba obok winorosli.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 26.07.2017 13:16

Dołączam do klubu HVARomaniaków :mrgreen:

DSC_5592.jpg
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.07.2017 20:15

Dobre!
Załączniki:
IMG_9007.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 214
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone