Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2009 00:49

AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.02.2009 00:59

Janusz Bajcer napisał(a):Hvar galeria zdjęć

zamilcz śmieciarzu :D masz czas do pojutrza do 22.00 :D
przemyśl jak chcesz tu być
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 01:03

maslinka napisał(a):Mdziumko, nie martw się, na pewno przejedziecie. Znaki dotyczące dopuszczalnej wysokości pojazdów są dwa; jeden mówi: 2,20 m, a drugi 2,...m. Popatrz na drugie zdjęcie (ja właśnie teraz na to wpadłam i nie wiem, czy to jest dobry trop :wink:), wygląda jakby ktoś odkleił jedną cyfrę :D:

[Obrazek

Więc jak macie samochód przekraczający 2 metry o zaledwie kilka centymetrów, powinniście przejechać bez problemów :)



Obrazek

Wg mnie wysokość tunelu to 2,7 m ,ale pewny nie jestem (Jakby co żeby nie było na mnie :D :D )

Zapisuję się do klubu - kilka fotek z Zavali 2006 wkleję przy odrobinie wolnego czasu :D
Pozdrav.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 01:12

maslinka napisał(a):
Obrazek

Wojanie, tu jest wyraźnie: 2,20. Strop tunelu jest półokrągły, więc na środku może być 2,7, a po bokach odpowiednio mniej :) Mniejsza z tym, auto Mdziumki się zmieści :)
Witaj w klubie :D i czekam na zdjęcia z Zavali 8)

Danusiu, Krakuscity - fajnie, że jesteście z nami.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.02.2009 09:48

Mdziumka napisał(a):Na zamieszczonych w Twojej relacji zdjęciach widziałam znak informujący,że przez tunel mogą przejechać samochody o wysokości do 2 m.
Nasz samochód (łącznie z boxem) przekracza tę granice o kilka centymetrów.W związku z tym mam pytanie: Czy mimo to mamy szanse przejechać ? Może ktoś widział przejeżdżające tam furgonetki ,vany z boxem bądź przyczepy kempingowe? 8)


Jeżdżą campery a nawet widziałem ichniejszą straż pożarną jak tamtędy przejeżdżała. Nie był to wprawdzie pełnowymiarowy wóz bojowy, ale zdecydowanie większe toto było od każdego vana nawet z dwoma boxami na dachu :)
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 05.02.2009 10:55

Stara droga, czyli dawny trakt komunikacyjny pomiędzy miejscowościami Stari Grad i Hvar. Odbija w lewo z głównej drogi. Obecnie ruch na niej panuje znikomy, z uwagi na wygodniejszą, nową drogę, w ciągu której wykuto tunel. Dzięki temu można jechać prędkością iście spacerową i podziwiać dzikość i piękno tej wyspy, a także wielkie połacie wypalone podczas pożaru w 2003 roku.

Pozdrawiam
Rafał
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 05.02.2009 13:09

Po prosu mnie rozczuliliście troską o mój samochód :lol: . Bardzo Wam wszystkim dziękuję :lol: . Teraz już wiem, że zatunelowy Hvar jest również i nasz :P :papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 18:44

Kilka obiecanych fotek z Zavali :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 18:59

Wojanie, piękne fotki :!: I udało Ci się utrwalić na nich lawendę...:) My w tym roku będziemy na nią polować :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 05.02.2009 20:23

To ja też się zapiszę :wink:

Poniżej moje ulubione zdjęcie z wyspy.

Stari Grad


Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 20:32

Witaj E-lka :!: Piękny Stari Grad o zachodzie słońca... :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2009 20:51

Jakimi liniami i skąd pływacie na Hvar? Czy tam śmiga tylko Jadrolinia? Jakie doświadczenia z płynięcia promem?
Pozdrav.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2009 21:02

Sławku, my płynęliśmy Jadroliniją z Drvenika - najszybciej, około 30, 40 minut i jesteś w Sucuraj. Jadrolinija to niewątpliwie najpopularniejsza opcja, ale chyba nie jedyna, z tym, że nie znam konkurencji.
Z Drvenika kursy są dosyć często, w sezonie co mniej więcej 2 godziny. Na tyle często, że można przyjechać bez sprawdzenia połączeń i np. zjeść obiad w oczekiwaniu na prom. A promy w niezłym stanie, lepszym niż Peljescanka :lol: ale chyba wszystko jest lepsze od tego starego grzmota, który płynie z Ploce do Trpanj :P
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2009 21:02

Tylko Jadrolinija
promy relacji:
Split - Stari Grad (czasem w "trasie" do Dubrovnika i Bari)

Drvenik - Sućuraj

katamaran
Split - Bol (Brač) - Jelsa (Hvar)


....choć do miasta Hvar pływa katamaran (w drodze na Korčulę) prywatnego przewoźnika Krilo Jet http://www.krilo.hr/
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05.02.2009 21:16 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.02.2009 21:15

Sławomir Wocial napisał(a):Jakimi liniami i skąd pływacie na Hvar? Czy tam śmiga tylko Jadrolinia? Jakie doświadczenia z płynięcia promem?
Pozdrav.


Kilka słów o podróżowaniu promem na Hvar napisałem tu

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone