Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 21.06.2017 00:08

Trajgul napisał(a):
Adis napisał(a):czy jest sens wracać potem z powrotem do Sucuraja na prom, to jednak jest godzinka jazdy.

Zgadza się ale ostatni prom do Splitu jest o 20-ej, natomiast do Drvenika o 19.45 lub o 22-ej. Istotą sprawy jest to, czy wiele stracę rezygnując z promu do Splitu. A skoro cena różni się o 180zł, a czas powrotu do Breli podobny to może jednak warto wrócić tam skąd przypłynę. Z minusów to nie zobaczę Splitu późnym wieczorem. Najważniejsze, żeby dostać się na ostatni prom :)
Adis napisał(a):Ja jedynie chciałem, żeby jak najdłużej mogli być na Hvarze,

Właśnie powrót do Sucuraja umożliwia dłuższy pobyt w Hvarze lub jeszcze zahaczenie o starówkę Stari Gradu.
Roxi napisał(a):Chyba, że w samochodzie panuje taka zasada jak u nas... "śpią albo wszyscy albo nikt".

Daj Boże, żeby te dwa małe śliczne potworki już spały :)

Plan jest taki: Sucuraj - Pokrivenik (plażowanie) - stara droga Brusje - Hvar (obiad, zwiedzanie) - powrót do Sucuraja nową drogą (po drodze ew. Stari Grad)


Plan dosyć ambitny, 160 km (bo tyle będzie mieć pętla) to mniej więcej 4 godziny jazdy, bo po drodze pewnie sporo postojów widokowych was czeka ;)
Moim zdaniem na ostatni prom w Sucuraju dobrze zajechać jeszcze przed zmrokiem (chociaż i tak teraz jest długi dzień), bo w nocy, w ciemności pojedziesz jeszcze dłużej niż w ciągu dnia.

Na obiad wpadnij do Starego Gradu, a za zaoszczędzone pieniądze, w Hvarze kupisz lody ;). Przy tak napiętym planie musisz parkować jak najbliżej centrum. Gdyś miał za dużo czasu, to możesz na 15 minut wieczorem wpaść do Vrboski, jest malowniczo :)

:) Do Splitu wybierz się najlepiej któregoś popołudnia i zostań do wieczora :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.06.2017 08:42

_Piotrek_ napisał(a):Na obiad wpadnij do Starego Gradu, a za zaoszczędzone pieniądze, w Hvarze kupisz lody ;).

Jakbyś czytał w moich myślach, chociaż nie wiem czy zdążę.

_Piotrek_ napisał(a): Do Splitu wybierz się najlepiej któregoś popołudnia i zostań do wieczora :papa:

Taki też jest plan, na powrocie z Krka.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 21.06.2017 19:07

Stari Grad wieczorem jest mega urokliwy, a nocą moje dzieciaki uwielbiają ganiać po wąskich uliczkach [bo wszystkie koty wychodzą na spacery :mrgreen: ] Po każdej kolacji muszę dać im minimum pół godziny na szpiegowanie gdzie chodzą lokalne koty :oczko_usmiech:

polecam SG właśnie na kolację na koniec dnia, mniej ludzi i bardzo klimatyczne miejsce
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2017 10:46

Mam pytanie: jaki parking polecacie w Starim Gradzie na popołudniowo-wieczorne poszwędanie się? Chyba cudów i darmowy jak w Hvar się nie znajdzie....
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 23.06.2017 10:53

Parking znajdzie się. Zawsze parkuję przy Studenacu i zawsze było tam za darmo :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2017 11:00

Postój pewnie na 3-4 h, nie robia tam problemów? Bo nie raz pod sklepami potrafią robić problem z długim parkowaniem...
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 23.06.2017 11:04

W tym miejscu nie spotkałem się nigdy z problemami z jakiejkolwiek strony, nie polecałbym czegoś nie sprawdzonego
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2017 13:58

Też tam parkowałam. Dłuuugo. Zdążyłam obejść Stari Grad, zjeść rodzinny obiad, zwiedzić Tvrdalj i wejść na Glavicę. Ale to było w 2014...
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 23.06.2017 13:59

W tym miejscu jest darmowy (tak było w ubiegłym roku) parking miejski, Studenac jest obok i ma swój kawałek parkingu. Tak to wygląda.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 23.06.2017 14:07

Janusz Bajcer napisał(a):
bluesman napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Droga idealna dla terenowego auta, super widoki.


na rowerze się da :)

Brat na w planie zabrać dwa rowery, więc sprawdzę czy się da .... o ile siły pozwolą. :wink:


Wierzę w Ciebie :) :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2017 21:37

Super, dzięki. A we Vrbovska coś polecicie?
A gdzie w Stari G. i w V. znajdę pyszne lody? O jedzeniu są wpisy, a ja lodożerca jestem (i jak mogę nie jeść, to lody muszą być :mrgreen:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.06.2017 13:57

_Piotrek_ napisał(a):W tym miejscu jest darmowy (tak było w ubiegłym roku) parking miejski, Studenac jest obok i ma swój kawałek parkingu. Tak to wygląda.


Popieram, także zazwyczaj właśnie tam parkuję
Summit
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Summit » 25.06.2017 11:00

Witam,

czy byl ktos z forumowiczow w miejscu pomiedzy Jelsa a Vrboska, jakies 15min od samej Jelsy -tutaj
jakies ciekawe plaze ktore mozecie zarekomendowac dla dzieciakow w poblizu.
pozdro
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 25.06.2017 11:45

Odnośnie LPG na Hvarze coś się zmieniło czy nadal brak? ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.06.2017 21:50

Serdeczne pozdrowienia z lawendowej wyspy. :hearts:

DSC09870c.JPG


Pogoda cudowna, temperatura wody to około 25 stopni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 200
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone