Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 24.05.2017 18:38

zawsze marzyłem o Hvar, a jeździłem po innych rejonach Chorwacji
tym razem jak zwykle pół na pół ; pierwszy tydzień Baśka Voda - żona sie uparła, ponieważ rok temu podobało się
no i drugi tydzień Ivan
wyślę Ci Majeczka na pw gdzie mieszkam, nie chcę robić zbyt dużej reklamy, bo wiem że tam będę wracał :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.05.2017 20:59

mirrob napisał(a):Kolego M@rek czy jest jakaś opcja kontaktu na priva, bo ja nie mam dostępu do starego konta na Cro.pl a teraz jestem "nowicjuszem" i admin blokuje mi możliwość wysyłania na priva.

witam,
doszło, śmiało można pisać :)
m@rek
Tadek88
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadek88 » 25.05.2017 11:59

Co sądzicie o miejscowości Ivan Dolac, zwłaszcza porównując ją do Zavali ? Pytam, bo jest to dla mnie alternatywa jeśli nie uda się znaleźć apartamentu w Zavali.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 26.05.2017 09:28

Tomasz61 napisał(a):Wiadomość z Hvaru - Ten rok będzie ostatnim rokiem szutru z Sv. Nedjelji do Hvaru. W październiku zaczynają się prace. Droga ma być gotowa do końca 2017. Jak dla mnie trochę szkoda, ale cóż widocznie tak musi być...


kilka pytań w związku ze zbliżającym się wyjazdem do ID
co myślicie o inf sprzed roku (powyżej) ?
będę po tygodniu w Baśka Voda płynął z Drvenika; rozumiem po Waszych wpisach że nie ma sensu patrzeć na rozkład promów? i tak non stop pływają? trochę niepokoję się podróżą i korkami, ponieważ pierwszy raz mam w cro pobyt od soboty do soboty
przeczytanie po raz kolejny Klubu Miłośników zajęło mi 3 dni :) teraz zabiorę się za relacje;
i być może banalne pytanie : gdzie dokładnie są pola lawendowe w Brusje? po drodze do Hvar? jakieś koordynaty? w ubiegłym roku szukałem pół lawendy na Braciu, o czym czytałem na forum i ....niestety nie znalazłem
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 26.05.2017 09:50

Z tego co wiem, to jak na razie z nowej drogi nic nie wyszło. Dużo obietnic władz po protestach mieszkańców południowej strony wyspy, a jak zwykle na obietnicach się skończyło. W związku z tym droga szutrowa jak była, tak jest i chyba jeszcze jakiś czas będzie
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.05.2017 12:48

borsalino4 napisał(a):będę po tygodniu w Baśka Voda płynął z Drvenika; rozumiem po Waszych wpisach że nie ma sensu patrzeć na rozkład promów? i tak non stop pływają? trochę niepokoję się podróżą i korkami, ponieważ pierwszy raz mam w cro pobyt od soboty do soboty
przeczytanie po raz kolejny Klubu Miłośników zajęło mi 3 dni


Niekoniecznie, jak płynąłem wieczorem, zdaje się w czwartek to pływały dwa non stop. Jak wracałem chyba w piatek rano to pływał jeden zgodnie z harmonogramem i jechałem celując by być godzinę przed czasem.

Różnica w sumie jest w wielkości korka, po stronie wyspy był na 30 samochodów, w Drveniku tak ze 150.....

Ja bym się nastawiał inaczej, ponieważ w porównaniu z promem ze Splitu jest ich dużo więcej, albo będziesz czekał dłużej albo krócej i tyle.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 26.05.2017 14:03

borsalino4 napisał(a):gdzie dokładnie są pola lawendowe w Brusje?

Pola lawendy zaczynają się ok. 2 km przed Brusje, jadąc od strony Starego Gradu. Ciągną się do samej miejscowości i w czasie kwitnienia lawendy trudno je przeoczyć ;).

Tomasz61 napisał(a):Z tego co wiem, to jak na razie z nowej drogi nic nie wyszło.

I bardzo dobrze, południowa strona wyspy straciłaby dużo uroku przez taką inwestycję.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 27.05.2017 22:35

Tomasz61 napisał(a):Z tego co wiem, to jak na razie z nowej drogi nic nie wyszło. Dużo obietnic władz po protestach mieszkańców południowej strony wyspy, a jak zwykle na obietnicach się skończyło. W związku z tym droga szutrowa jak była, tak jest i chyba jeszcze jakiś czas będzie

i całe szczęście, oby jak najdłużej tak zostało :twisted:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 30.05.2017 10:34

Adek99 napisał(a):Pola lawendy zaczynają się ok. 2 km przed Brusje, jadąc od strony Starego Gradu. Ciągną się do samej miejscowości i w czasie kwitnienia lawendy trudno je przeoczyć ;).


Widać je nawet jak nie kwitną, te krzaki są zbyt charakterystyczne.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.05.2017 11:32

m@rek napisał(a):
Tomasz61 napisał(a):Z tego co wiem, to jak na razie z nowej drogi nic nie wyszło. Dużo obietnic władz po protestach mieszkańców południowej strony wyspy, a jak zwykle na obietnicach się skończyło. W związku z tym droga szutrowa jak była, tak jest i chyba jeszcze jakiś czas będzie

i całe szczęście, oby jak najdłużej tak zostało :twisted:


100% racji na rowerze już nie byłoby takiej przyjemności :(
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 31.05.2017 14:26

Tomasz61 napisał(a):Z tego co wiem, to jak na razie z nowej drogi nic nie wyszło. Dużo obietnic władz po protestach mieszkańców południowej strony wyspy, a jak zwykle na obietnicach się skończyło. W związku z tym droga szutrowa jak była, tak jest i chyba jeszcze jakiś czas będzie

I całe szczęście. Przynajmniej ta część Hvaru nie jest jeszcze tak skomercjalizowana, rozjeżdżona i zadeptana. :lol:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 31.05.2017 19:38

ktoś będzie w Ivanie w pierwszym tygodniu lipca?
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 31.05.2017 20:19

Cromaniacy, gdzie na Hvarze są najlepsze plaże? Bo z tego co widzę to w miastach tj. Jelsa, Hvar i Stari Grad z plażami kiepsko.
Gdzie w takim razie pojechać (druga połowa września) żeby w spokoju odpocząć? Ivan Dolac, Sveta Nediejela? A może ktoś poleci jakieś fajne i sprawdzone apartmany w dobrej cenie? Bo chyba nie chce mi się już jechać w ciemno...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 20:26

stpman napisał(a):Cromaniacy, gdzie na Hvarze są najlepsze plaże? Bo z tego co widzę to w miastach tj. Jelsa, Hvar i Stari Grad z plażami kiepsko.

http://www.hvarinfo.com/pl/wyspa-hvar-plaze.htm
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 31.05.2017 20:36

stpman napisał(a):Gdzie w takim razie pojechać (druga połowa września) żeby w spokoju odpocząć? Sveta Nediejela? ..

...jak najbardziej polecam ...cisza i spokój z ładnymi widokami :wink:

...tu w ciągu dnia odpoczywasz 8)

DSCN1062.JPG


....a tu wieczorkiem na zachód słońca :lol:

DSCN1028.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 192
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone