Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 30.04.2017 07:26

froggy napisał(a):Czy orientujecie sie moze jaki jest sredni dzienny koszt wypozyczenia skutera na wyspie ? Jakis namiar na wypozyczalnie ?

Spojrzalam na szybko w necie i koszt auta na lotnisku w Splicie to 10€ /dobe, natomiast w Hvarze znalazlam skutery za 30€/dobe. 8O 8O 8O

Skuter to wiecej frajdy ale jezeli roznica w cenie jest tak duza, to bede zmuszona wziac Auto :|

..spojrzyj dokladniej - do kosztu wypożyczenia auta dolicz jeszcze ubezpieczenie (12÷20€/dziennie ), alternatywnie mozesz "podlozyc" kartę kredytową lub wylozyc depozyt gotówką (zwykle 700÷1200€) - oczywiscie jak nie planujesz
stłuczki ☺
froggy
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) froggy » 01.05.2017 11:04

Tak, tak, wiem. Zawsze zostawiłam kaucję , jak piszesz jest to z reguły ok 800€ . Narazie odpukac mam same pozytywne doświadczenia, ale wybieram też największe sprawdzone wypożyczalnie.

Zdecyduje się raczej na sixt 11€/dobe:) nawet z transportem promem lepiej się opłaca, niż wypożyczalnie na wyspie.
Bo raczej bez auta ciężko się poruszać?
yyyrcia
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yyyrcia » 02.05.2017 19:46

Kochani, a jakiej pogody można się spodziewać w połowie lipca? Na Hvarze ostatnio byliśmy koniec sierpnia/początek września i pogoda była super, w tym roku z racji liczniejszej ekipy i konieczności synchronizacji kilku urlopów mamy taki termin. Będziemy w Jelsie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.05.2017 20:32

yyyrcia napisał(a):Kochani, a jakiej pogody można się spodziewać w połowie lipca? Na Hvarze ostatnio byliśmy koniec sierpnia/początek września i pogoda była super, w tym roku z racji liczniejszej ekipy i konieczności synchronizacji kilku urlopów mamy taki termin. Będziemy w Jelsie :D

Pogoda będzie - ale w dniu 2 maja 2017 r. nikt nie potrafi powiedzieć jaka będzie dokładnie w połowie lipca 2017 r.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.05.2017 22:32

yyyrcia napisał(a):Kochani, a jakiej pogody można się spodziewać w połowie lipca?

Każdej. No, może bez śniegu i mrozu. :wink: :lol:

Na dzień dzisiejszy accuweather twierdzi, że:
http://www.accuweather.com/en/hr/jelsa/ ... =7/01/2017

i tego się trzymajmy. :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.05.2017 22:44

yyyrcia napisał(a):Kochani, a jakiej pogody można się spodziewać w połowie lipca?

Słonecznej :D
tylko czasami słońce jest ponad chmurami i go nie widzimy :mrgreen: :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.05.2017 00:30

:D na Hvarze zawsze, codziennie jest słońce, a nawet jeśli po nocnej burzy sporadycznie z samego rana go nie ma, na pewno pojawi się około południa.
Woda również cieplejsza niż np. na Korculi.

...a i również zdecydowanie wyższe fale, czasami niewyobrażalnie wysokie :papa:
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 03.05.2017 19:34

W zeszłym w lipcu roku po wieczornej burzy rano było tylko 14 stopni i zimny wiatr. Po raz pierwszy od 8 wyjazdów ubrałem długie spodnie i bluzę.I był dzień pochmurny, bez Słońca. Na drugi dzień zaczęło się poprawiać ale kąpiele było za zimno.
Tadek88
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadek88 » 07.05.2017 17:27

Witam, planuję wybrać się na Hvar. Poszukuję małej miejscowości z dostępem do sklepu i paru restauracji. Poza tym priorytet to przede wszystkim spokojne, urokliwe plaże. Z tego co czytałem wynika, że małe miejscowości na południu wyspu są ok. Wstępnie zdecydowałem się na Zavalę. Czy to dobry wybór ? Proszę o opinie.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 07.05.2017 18:02

Witam.
Jeżeli lubisz ciszę i spokój,to Zavala jest idealna.Jest piekarnia,sklep i o ile pamiętam trzy konoby.Spokojnie można znaleźć kawałek plaży tylko dla siebie.
Namawiam jednak do zwiedzania wyspy,bo naprawdę jest sporo do zobaczenia.Wrażenia związane z przejazdem przez tunel bezcenne.Szczególnie gdy nie działa sygnalizacja.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 07.05.2017 19:31

Byłem w zeszłym roku w Zavali, raz musieliśmy cofać w tunelu kilkaset metrów ;) ale to spokojnie. Południe wyspy jest na pewno spokojniejsze, mniej zatłoczone ale tez bardziej skaliste i nie zawsze można znaleźć zatoczki tylko dla siebie. Ale polecam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 07.05.2017 20:45

janusz07 napisał(a):Byłem w zeszłym roku w Zavali, raz musieliśmy cofać w tunelu kilkaset metrów ;)...
wjechałeś na czerwonym :?: :wink:
jak to tej pory (Hvar x 4) tylko raz trafiłem na nie działającą sygnalizację ... możliwe wytłumaczenie Twojego przypadku

janusz07 napisał(a):...Południe wyspy jest na pewno spokojniejsze, mniej zatłoczone...
potwierdzam 8)

janusz07 napisał(a):...ale tez bardziej skaliste i nie zawsze można znaleźć zatoczki tylko dla siebie...
propaganda :D

Ps. do zobaczenie na Hvarze :papa:
Tadek88
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadek88 » 07.05.2017 22:28

Dzięki za informacje. Możecie polecić jakieś zakwaterowanie w Zavali dla 2 osób ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2017 22:36

Tadek88 napisał(a):Dzięki za informacje. Możecie polecić jakieś zakwaterowanie w Zavali dla 2 osób ?

http://www.hvarinfo.com/pl/zavala/apart ... zavala.htm

http://www.otok-hvar.hr/destinations/zavala/zavala
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 08.05.2017 21:17

[janusz07 napisał(a):
Byłem w zeszłym roku w Zavali, raz musieliśmy cofać w tunelu kilkaset metrów ;)...
wjechałeś na czerwonym :?: :wink:
jak to tej pory (Hvar x 4) tylko raz trafiłem na nie działającą sygnalizację ... możliwe wytłumaczenie Twojego przypadku

Sygnalizacja działała dobrze przez cały czas

Jechaliśmy z Zavali do Jelsy i kilka aut z przeciwnej strony chyba wjechało na czerwonym (Niemcy i Włosi). My wjechaliśmy dobrze (nie byłem pierwszym autem) i nastąpiło spotkanie w tunelu, do naszego wylotu było bliżej i trzeba było cofać. :) :)

Co do zatoczek, to niestety nie propaganda ;) ale Hvar polecam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 188
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone