Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 27.12.2016 12:57

bydz napisał(a):Przejrzałem wszystko i wszystkie relacje mało przekonujące:) Na Braciu wybrałem BOL wiec myślę ze trzeba przełknąć koszty i wybrać HVAR aczkolwiek w tych samych relacjach widzę ze jest monstrualnie drogo nawet jeżeli chodzi o lody:)



Byłem na wyspie Hvar w tym roku w sierpniu dokladnie w Ivan Dolac.Plaze sa marne w tej miejscowosci na cos fajnego musisz podjechac samochodem choc sama miejscowosc jest dosc przyjemna.My płacilismy 50 euro za 3 osoby lody nie były drogie 7 kun ceny nie odbiegaja do tych na ladzie znacznie. Jezeli chodzi o wyspe to jest ona dla ludzi ceniacych cisze, jest duzo plaz z efektownym wjazdem serpentynami piekne widoki mało ludzi . Jak masz zamiar cały urlop przelezec na plazy to jedz sobie gdzies w inne miejsce.Miejscowosci Jelsa nie powala na kolana tak samo jak Hvar ktorego ratuje Spaniola nie wiem skad sie tam biora te ceny chyba po prostu jest tam troszke inny klient. Najwieksze wrazenie na mnie zrobiła droga i plaza Lucisce a nie byłem wszedzie.
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 27.12.2016 13:02

Mikromir napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
bydz napisał(a):Przejrzałem wszystko i wszystkie relacje mało przekonujące:)


Jeśli relacje są mało przekonujące :roll:
to moim zdaniem szkoda sobie tą wyspa d.... zawracać :?
Musisz szukać czegoś innego :roll:

Też tak mi się wydaje.
Najlepiej wrócić do sprawdzonego Bolu, do tego taniego mieszkania. Zostanie kasa na fishpicnic na Hvar. No i nie będzie ryzyka zepsutego całego urlopu za ciężkie pieniądze... 8)


Nie wiem po co te uszczypliwości... . Twoja relacja z Braciu robiła WOW, to samo Martyny natomiast z Hvaru juz nie:) Każdy ma inny gust, ale wiem ze do momentu jak sie człowiek nie przekona to nie będzie wiedział(tak miałem z Costa Brava w Hiszpanii wszystkim się podobało mnie nie). 2 tygodnie z okna na Bolu widziałem Hvar i chciałbym go odwiedzić tyle... . W CRO byłem na Pagu, Peljesacu(Korculi) i Braciu został mi Hvar:)

W CRO spotkałem wielu Polaków, zauważyłem ze mam z nimi inne wyznaczniki dobrych miejsc, ja głównie szukam dobrego widoku z okna w domu, dobrego klimatu miejsc oraz co najważniejsze pustych plaż i jak do tej pory zawsze znajdowałem:)

Rero napisał(a):Więc może Jelsa: Apartament tuż obok nowej plaży miejskiej w Jelsa/25 m/.
Promenada super - Mina, centrum, Vitarnja.
Piekarnia 50 m, sklep 150 m.
Ogrodzony apartman.
Nie byłam w mieszkaniu, ale osobiście sprawdzone miejsce /apartman 2+0 45E/
Widok z plaży i może i z apartmanu: https://www.youtube.com/watch?v=VXBT8LEs8pA

Google: Lučica 850, 21 465 Jelsa, Otok Hvar


Dzięki za namiary.

nenek napisał(a):Byłem na wyspie Hvar w tym roku w sierpniu dokladnie w Ivan Dolac.Plaze sa marne w tej miejscowosci na cos fajnego musisz podjechac samochodem choc sama miejscowosc jest dosc przyjemna.My płacilismy 50 euro za 3 osoby lody nie były drogie 7 kun ceny nie odbiegaja do tych na ladzie znacznie. Jezeli chodzi o wyspe to jest ona dla ludzi ceniacych cisze, jest duzo plaz z efektownym wjazdem serpentynami piekne widoki mało ludzi . Jak masz zamiar cały urlop przelezec na plazy to jedz sobie gdzies w inne miejsce.Miejscowosci Jelsa nie powala na kolana tak samo jak Hvar ktorego ratuje Spaniola nie wiem skad sie tam biora te ceny chyba po prostu jest tam troszke inny klient. Najwieksze wrazenie na mnie zrobiła droga i plaza Lucisce a nie byłem wszedzie.


Dzięki za opis, jeżdżenia na świetne plaże się nie boję zawsze robiłem kilkanaście - kilkadziesiąt kilometrów do plaż które wygooglowałem, ja nie z tych co boją się auta czy szutru.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 27.12.2016 16:02

Niektóre miejsca i plaże na wyspie Hvar...

U kempu Holiday/700 m centrum Jelsa/:
Obrazek Obrazek Obrazek

Mina /500 m centrum Jelsa/:
Obrazek
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 27.12.2016 16:10

Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 27.12.2016 16:18

Soline /2 km Vrboska/:
Obrazek

Vitarnja:
Obrazek Obrazek

Maslinica:
Obrazek Obrazek

Zastupac - Brusje:
Obrazek Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.12.2016 16:19

Moja relacja z samej uvali Skozanje, a nie z całej wyspy, nie zawierała WOW. Miałam inne oczekiwania co do tego zadoopia. Natomiast, jeśli czytałeś całą relację a nie tylko początek, pewnie zauważyleś, że wiele miejsc na wyspie zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie i chętnie bym na nią wróciła, choć z zupełnie innych powodów niż na Brač. Hvar to dziesiątki dostępnych z lądu zatok, ustronnych i pięknych, w tym jego siła. N.b. samo miasto Hvar i tak wydało mi się ładniejsze od Bolu. Obie wyspy jako całość punktuję tak samo wysoko, lecz każdą z innego powodu. To tyle w związku z uwagami n.t. moich relacji.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 27.12.2016 16:36

Tak, Brac jest również bardzo miły ... Hvar 1 - Brač 1...ale w przyszłym roku będzie coś nowego - Peljesac i Korcula.

Widok na Hvar z Osibova Brač: Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.12.2016 02:35

bydz napisał(a):Nie wiem po co te uszczypliwości... .

Ja tu żadnych uszczypliwości nie widzę :roll: ....ale mniejsza z tym :D

Ja jeśli w paru relacjach nie znajduję tego ....COŚ :hearts: to po prostu tam nie jadę :cry:
....albo nic nie czytam i odkrywam coś nowego :roll: i wtedy przeważnie jest super bo nie mam żadnych oczekiwań :D
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 28.12.2016 08:34

Jakie miasteczko na wyspie Hvar polecalibyście na wyjazd w ciemno?
Gdzie można najłatwiej znaleźć tabliczki z zapisem "free apartmani"?
Pewnie Hvar, Jelsa i Stari Grad?
W mniejszych wioskach jest na cokolwiek szansa?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 28.12.2016 11:14

black_lord napisał(a):Jakie miasteczko na wyspie Hvar polecalibyście na wyjazd w ciemno?
Gdzie można najłatwiej znaleźć tabliczki z zapisem "free apartmani"?
Pewnie Hvar, Jelsa i Stari Grad?
W mniejszych wioskach jest na cokolwiek szansa?



Zależy w jakim terminie, nam udało się znaleźć w pierwszym apartmani w Jelsie za 60e na 4 osoby :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.12.2016 11:26

lotnikwsk napisał(a):
bydz napisał(a):Przejrzałem wszystko i wszystkie relacje mało przekonujące:)


Jeśli relacje są mało przekonujące :roll:
to moim zdaniem szkoda sobie tą wyspa d.... zawracać :?
Musisz szukać czegoś innego :roll:


w 100% się zgadzam, może dzięki temu będzie odrobine luźniej. Nie jedź na Hvar, tam jest totalna kicha :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.12.2016 18:54

black_lord napisał(a):Jakie miasteczko na wyspie Hvar polecalibyście na wyjazd w ciemno?
Gdzie można najłatwiej znaleźć tabliczki z zapisem "free apartmani"?
Pewnie Hvar, Jelsa i Stari Grad?
W mniejszych wioskach jest na cokolwiek szansa?


Ja mieszkałam 7 dni w Starim Gradzie ...30euro za dzień płaciliśmy u p.Soboty :)
Miasteczko jest piękne ,jest gdzie wieczorem pospacerować,napić się winka,kawy,zjeść lody ,polecam .
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.01.2017 14:03

@bydz
jeżeli taki widok byś przełknął w Jelsie to wal na priv.
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.01.2017 19:51

Stęskniłam się za Hvarem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wreszcie nadrobiłam zaległości :oops: i wpisałam ubiegłoroczne (już ubiegłoroczne 8O) relacje z Hvaru do spisu treści na pierwszej stronie.

Pozdrav, Hvaromaniacy! :papa:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.01.2017 20:59

maslinka napisał(a):Stęskniłam się za Hvarem...



No to jest co najmniej dwoje tęskniących...

ivan_dolac_526.jpg

...a w Ustroniu teraz -19C...... brrrr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone