Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.09.2018 07:59

^^
Dobrze wiedzieć, dzięki za raport! I zdrowia dla dziecka!
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.09.2018 10:54

Cześć,

Jedziemy od 26 września do 7 października. W końcu na wyspę Brać, bo zawsze były jakieś przeciwności i ostatecznie lądowaliśmy gdzie indziej.

Dotychczas byliśmy:

1. Brela
2. Pag - Mandre
3. Hvar - Ivan Dolac (nasz faworyt)
4. Krk - Stara Baska
5. Istria - Kamieniak
6. Rab
7. Korcula - Prizba (drugi fawworyt)
8. Murter
9. Omis - Nemira

Jedziemy w 6 osób plus 3 dzieci (5 i 2,5 roku, 8 miesięcy). Myślimy o Bol. Znaleźliśmy domek parterowy blisko hotelu Borak, kilometr od złotego rogu, 120 metrów od plaży. Domek ma 3 sypialnie, 2 łazienki 100M2 i dość duże podwórko. Cena za noc to 70E.

Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- Blisko do ładnych plaż w Murvicy i wejścia na Vidova Góra
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Dużo deptaków i zacienionych miejsc żeby spacerować z dziećmi
- Blisko ewentualna pomoc medyczna
- Ładny kolor wody

Jak się zdecydujemy na Bol to będzie nasz pierwszy raz w tak dużym mieście na Chorwacji, ale mamy nadzieję, że o tej porze roku Bol okaże się urokliwym i spokojnym miejscem. Takim jak dotychczas byliśmy przyzwyczajeni będąc w Chorwacji. Dodatkowo odległość, około 1,2 kilometra (Konzum) do centrum miasta da nam poczucie komfortu zakupowego, żywieniowego i zapewnienia atrakcji.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.09.2018 11:32

ziemniak napisał(a):Cześć,

Jedziemy od 26 września do 7 października. W końcu na wyspę Brać, bo zawsze były jakieś przeciwności i ostatecznie lądowaliśmy gdzie indziej.

Dotychczas byliśmy:

1. Brela
2. Pag - Mandre
3. Hvar - Ivan Dolac (nasz faworyt)
4. Krk - Stara Baska
5. Istria - Kamieniak
6. Rab
7. Korcula - Prizba (drugi fawworyt)
8. Murter
9. Omis - Nemira

Jedziemy w 6 osób plus 3 dzieci (5 i 2,5 roku, 8 miesięcy). Myślimy o Bol. Znaleźliśmy domek parterowy blisko hotelu Borak, kilometr od złotego rogu, 120 metrów od plaży. Domek ma 3 sypialnie, 2 łazienki 100M2 i dość duże podwórko. Cena za noc to 70E.

Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- Blisko do ładnych plaż w Murvicy i wejścia na Vidova Góra
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Dużo deptaków i zacienionych miejsc żeby spacerować z dziećmi
- Blisko ewentualna pomoc medyczna
- Ładny kolor wody

Jak się zdecydujemy na Bol to będzie nasz pierwszy raz w tak dużym mieście na Chorwacji, ale mamy nadzieję, że o tej porze roku Bol okaże się urokliwym i spokojnym miejscem. Takim jak dotychczas byliśmy przyzwyczajeni będąc w Chorwacji. Dodatkowo odległość, około 1,2 kilometra (Konzum) do centrum miasta da nam poczucie komfortu zakupowego, żywieniowego i zapewnienia atrakcji.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.

W okresie w którym się wybieracie powinno być raczej spokojnie, chociaż to jedna z topowych miejscowości na wyspie. W sezonie nie dał bym się tam zawlec nawet wołami ( nie lubię tłumów ),ale po sezonie czemu nie. Na resztę pytań odpowiedziałeś sobie sam, chociaż z jednym się nie zgodzę. Po drugiej stronie wyspy kolor wody jest taki sam. :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.09.2018 08:08

ziemniak napisał(a):Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- Blisko do ładnych plaż w Murvicy i wejścia na Vidova Góra
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Dużo deptaków i zacienionych miejsc żeby spacerować z dziećmi
- Blisko ewentualna pomoc medyczna
- Ładny kolor wody


Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR). Ale plaże w kierunku Murvicy (a nawet dalej: do Farskiej) faktycznie są warte uwagi, choć i tak będziecie musieli podjechać wozem. Samego wyboru południowej strony wyspy nie kwestionuję - z doświadczenia sam wybieram południe - słońce to jedno, zwrócenie w kierunku morza, nie gór na wybrzeżu to drugie. Co do miejsca do spacerowania, to OK. Nie wiem tylko, jak chcesz z Bola wejść na VG 8O Na Vidovą to jest akurat bliżej z Supetara :lol:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 11.09.2018 09:57

Orientujesz się czy z Murvicy przejadę samochodem do środka wyspy. Z satelity widać dobrze drogę częściowo asfaltową później jest docinek szutrowy z serpentynami.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.09.2018 10:26

zip20 napisał(a):Orientujesz się czy z Murvicy przejadę samochodem do środka wyspy. Z satelity widać dobrze drogę częściowo asfaltową później jest docinek szutrowy z serpentynami.

Na upartego przejechać można ale droga szutrowa i niezbyt równa, jechałem tam kilka razy quadem.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 15:56

Marsallah napisał(a): kto poleci Postirę, ale pamiętaj, że plaża to tam jest tylko pod hotelem, w dodatku musisz mieć szczęście, żeby nie wiało od przetwórni ryb.


W Postirze są przecież jesczze plaże przy Prja Beach Bar, Konoba Bracera i Cafe Bar Mala Lozna
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:02

Marsallah napisał(a):
"urokliwe miejsce do plażowania" (takie są wg mnie w zupełnie innych częściach wyspy - głównie między Pucisca a Povlja


Ale do tych plaż jest dostęp z lądu? Ludzika googla tam nie idzie postawić, nawet jeśli jest jakaś dróżka, nie wiem, jaki stan dróg.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:22

Habanero napisał(a):
Lokalizacja nr 5:tutaj



Wybrałbym nr 5 - najbliżej morza, blisko do miasteczka, cicha okolica, plażowanie na skałkach blisko apartamentu :P


A jak bardzo uciążliwa jest ta ulica ciągnąca się wzdłuż nabrzeża? Bo wiele miejscowości na Brac, Sutivan też, ma taką właśnie budowę. Plażing, a 2 m od głowy samochód?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:24

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Sutivan!

Popieram Marzenę :oczko_usmiech: ,
ale Splitska i tak jest najcudowniejsza :smo:

Czy cudowniejsza to nie jestem przekonana :oczko_usmiech: . Niewątpliwie mała dziura, nie ma się gdzie rozpędzić więc nie spełnia podstawowych wymagań :smo: .


Splitska to większa dziura niż Povlja czy mniejsza?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.09.2018 08:24

To Ci się na wykopaliska zebrało...

morela napisał(a):
Marsallah napisał(a):
"urokliwe miejsce do plażowania" (takie są wg mnie w zupełnie innych częściach wyspy - głównie między Pucisca a Povlja


Ale do tych plaż jest dostęp z lądu? Ludzika googla tam nie idzie postawić, nawet jeśli jest jakaś dróżka, nie wiem, jaki stan dróg.


Jak nie idzie, jak idzie? Przynajmniej na plaży w Tri Luke się da :) A zdjęcia z drogi - szutrowej, wygodnej (mówię to, patrząc z perspektywy znacznie bardziej wymagających dojazdów do niektórych plaż na Korčuli czy Visie) znajdziesz na tej stronie mojej relacji.

morela napisał(a):Splitska to większa dziura niż Povlja czy mniejsza?


Splitska to większa dziura niż Povlja. Czyli jest od niej mniejsza :lol:
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 14.09.2018 08:40

No wykopaliska... Nabrałam ochoty na Brać i zabrałam się za czytanie wątku, żeby nie było wrzawy, że pytam, a gdzieś jest odpwoiedź . A że wątek ma 127 stron to doszłam tu gdzie doszłam, a idę od końca, a nie od początku :)....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2018 19:49

Marsallah
Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR).


Zgadzam się.

Jeśli chodzi o zatłoczenie - byłam w Bolu kilka dni temu...po 20 września. I muszę stwierdzić,że tylko w Dubrovniku i na Makarskiej więcej luda widziałam niż tam...Wieczorem wszystkie knajpy obłożone, a jest ich tam wiele :lol:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.09.2018 22:29

Marsallah napisał(a):
ziemniak napisał(a):Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- Blisko do ładnych plaż w Murvicy i wejścia na Vidova Góra
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Dużo deptaków i zacienionych miejsc żeby spacerować z dziećmi
- Blisko ewentualna pomoc medyczna
- Ładny kolor wody


Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR). Ale plaże w kierunku Murvicy (a nawet dalej: do Farskiej) faktycznie są warte uwagi, choć i tak będziecie musieli podjechać wozem. Samego wyboru południowej strony wyspy nie kwestionuję - z doświadczenia sam wybieram południe - słońce to jedno, zwrócenie w kierunku morza, nie gór na wybrzeżu to drugie. Co do miejsca do spacerowania, to OK.
Nie wiem tylko, jak chcesz z Bola wejść na VG 8O Na Vidovą to jest akurat bliżej z Supetara :lol:


......są dwie drogi : koło górnego STUDENAC'a, oraz z drogi do Murvicy obrzeżami nowej winnicy. Można również sobie połoić ,jak ktoś lubi.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.09.2018 22:44

Katerina napisał(a):Marsallah
Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR).


Zgadzam się.

Jeśli chodzi o zatłoczenie - byłam w Bolu kilka dni temu...po 20 września. I muszę stwierdzić,że tylko w Dubrovniku i na Makarskiej więcej luda widziałam niż tam...Wieczorem wszystkie knajpy obłożone, a jest ich tam wiele :lol:


W/g mnie najlepszy wybór, to pobyt w "wysokim sezonie" - wtedy można w pełni poczuć 'wakacyjną atmosferę". Odnośnie plaż koło kościoła- ludzie dostają tam, często zapalenia spojówek podczas kąpieli, ale" co kto lubi".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone