Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 19:10

Rozumiem i dziękuje za rady :)
Dodam że na Korcule płynie się 2 godziny. Normalnym statkiem 3,5 godziny.
Skąd ta różnica? Otóż dzięki informacji od Woman0002 płynąć można czymś takim - https://www.croatiaweek.com/new-fast-li ... -dubrovnik.
Poczytam o Korculi, co na tej wyspie słychać i wtedy zdecyduje czy Korcula czy Povlje.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 19:18

Wow, fajna opcja. Popłynęłabym zwiedzić Korčulę jeszcze raz. :D Nie wiem jak tam z dostępnością spokojnych plaż dla dzieci w okolicy starówki, ja pływałam przy skałkach pod murami. Skusiłabym się dla tej starówki na pewno. :wink:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 19:22

Z relacji od tej osoby wynika że: "na wyspie jesteś od 11 do około 17:00 a to sporo czasu na zwiedzanie"
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 19:38

W sumie na zwiedzanie starówki nie trzeba aż tyle czasu, jest niewielka. Mniej więcej tyle godzin tam spędziłam płynąc niegdyś promem z Drvenika do Domince (już nie kursuje) - starczyło i na zwiedzanie, i na obiad, i na pływanie i relaks na skałkach.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 29.05.2018 20:07

Zostałem szczęśliwie zmobilizowany do pogrzebania w zakamarach twardego dysku i powrotnego wrzucenia na forum znikniętych zdjęć naprowadzających na plażę Murvica co też radośnie uczyniłem https://www.cro.pl/klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1335.html#p1874656. Przy okazji odświeżyłem kolekcję z dojazdu do Lovrečiny.
Udanych podróży życzę Czytelnikom :papa: :hut:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.05.2018 20:17

A czy może ktoś się orientuje w kwestii rejsów/fish picniców z Brac na Soltę? Ciekawa jestem, czy jest taki zoeganizowany rejs możliwy :)
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 29.05.2018 20:33

AdamZ napisał(a):Zostałem szczęśliwie zmobilizowany do pogrzebania w zakamarach twardego dysku i powrotnego wrzucenia na forum znikniętych zdjęć naprowadzających na plażę Murvica co też radośnie uczyniłem https://www.cro.pl/klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1335.html#p1874656. Przy okazji odświeżyłem kolekcję z dojazdu do Lovrečiny.
Udanych podróży życzę Czytelnikom :papa: :hut:



Dziękuję :)

od kilku dni czytam ten wątek i jestem na 100 stronie :)
Pozdrawiam :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.05.2018 08:45

dominikzw napisał(a):Sprawdziłem i jeśli to co podawane jest w internecie na stronie statków to wybór z Makarskiej na wyspy są tylko takie:
Jelsa (Hvar)
Bol (Brac)
Povlja (Brac)
Korčula
Sumartin (Brac)

Dalej uważasz że Povlja najlepszym ma wybór ??


Jeżeli chcesz plażować z małymi dziećmi, to z ww. opcji najlepszą jest Bol. Tyle, że z fajnej plaży (miejskiej, ale na obrzeżach) do żarełka (centrum miasteczka) jest kawałek. Biorąc pod uwagę wiek maluchów, około godziny marszu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 30.05.2018 08:58

Dzięki za sugestie, jednak na Bol już będę płynął w ramach fish....i tam będę miał jakiś czas na oględziny terenu. Chyba że tak będzie cudownie i czasu będzie za mało to wrócimy na cały dzień tam. Piszę do firmy Atlas w sprawie rejsu na Korcule w sprawie biletów dla dzieci...no ja o gruszkach a Ci mi opowiadają o śliwkach.....
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.05.2018 09:31

Roksana.concept napisał(a):Dziękuję :)
od kilku dni czytam ten wątek i jestem na 100 stronie :)
Pozdrawiam :)

Nmzc :) Setna strona to już bliżej niż dalej. Z przerażeniem odkryłem że większość zdjęć z pięknych Braciowych relacji zaginęła podczas awarii serwera i niestety nie mogę już odsyłać do opowieści które mnie na tę wyspę przywiodły. Pozostaje zatem osobiste zachwalanie, tam rzeczywiście jest klimatycznie i pięknie :)
suti10.JPG

suti9.JPG

suti5.JPG

suti1.JPG
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.05.2018 10:52

AdamZ nie drażnij :D Jeszcze 30 dni i zawitam w Sutivanie :hut:
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 30.05.2018 11:17

Pytanie taktyczne:)
Skąd będzie lepiej pojechać do pustynji Blaca?

Mapa gugiel oferuje 3 trasy dla moich lokalizacji:

Mieszkając w Sumartinie i trasa wygląda następująco:

https://goo.gl/maps/SyXVdPueP1T2

Będąc w Sutivanie mam do wyboru 2 trasy:

https://goo.gl/maps/LwK4iTb4seH2

O ile z Sutivanu jest mniej o ok 12/16 km to czas podróży wg GM jest podobny z Sumatrinu co oznaczałoby że droga z Sumatrinu jest lepsza? Różnica kilku minut, chodząc ludkiem po ulicy nie widzę szczególnie złej nawierzchni...
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.05.2018 11:55

Lechoo napisał(a):AdamZ nie drażnij :D

Staram się pozyskać nowych bywalców wyspy :mrgreen: . Fajnie masz że tylko 30 DDW, mój tegoroczny szacuję na jakieś 20% szans.

Roksana.concept napisał(a):Pytanie taktyczne:)

Gugiel jak się domyślam serio traktuje ograniczenia prędkości i stąd pewnie tak wyliczony czas przejazdu z Sutivanu. Po drodze znajdziesz kilka zakrętów z ograniczeniem do 20/30 km/h i może to robi różnicę. Ogólnie drogi wyspowe oceniam jako przyzwoite nawierzchniowo i bajeczne widokowo, każda trasa będzie dobra :hut:
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 09.06.2018 12:04

Takie pytanko: czy ktoś z Was ogarnia jakąś miejscówkę w Povlji, gdzie można nabyć w ludzkiej cenie warzywa, owoce, wino? Miałem taką w Postirze, ale teraz zmieniamy miasteczko. Chodzi mi o jakieś gospodarstwo czy coś w ten deseń. W Postirze różnica cen była kolosalna i ten smak pomidorów prosto z krzaczka...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 09.06.2018 13:25

Mam niesprawdzony namiar na Rakiję który zamierzam organoleptycznie sprawdzić za 2 miesiące
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone