Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 18.05.2018 06:26

Właśnie przed kilkoma minutami skończyłam Bartku Twoją Splitską relację. Również dziękuję za dołączenie zdjęć do niej :)
Dziękuję za informację powyżej!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.05.2018 10:11

O, super, że ta moja łatanina braków zdjęciowych się jeszcze jednej osobie przydała :)
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 23.05.2018 20:35

Roksana ta plaża z filmiku, to Zlatni RAT

http://prntscr.com/jlr61j

tutaj z innej perspektywy, zdjęcie z soboty
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 11:52

Witam
Planuje jednodniowy wypad z całą rodzinką na Brać z Makarskiej. Stateczek dopływa do Povlja. Wiem że ta miejscowość nie tętni życiem, ale za to są piękne plaże. Konkretnie.
Polecicie jakieś konkretne miejsca (plaże) gdzie można miło z 2 dwoma smerfetkami spędzić dzień nad wodą?
Jakąś dobrą i nie drogą knajpkę w tych okolicach ?
dziękuje
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 14:41

dominikzw napisał(a):Witam
Planuje jednodniowy wypad z całą rodzinką na Brać z Makarskiej. Stateczek dopływa do Povlja. Wiem że ta miejscowość nie tętni życiem, ale za to są piękne plaże. Konkretnie.
Polecicie jakieś konkretne miejsca (plaże) gdzie można miło z 2 dwoma smerfetkami spędzić dzień nad wodą?
Jakąś dobrą i nie drogą knajpkę w tych okolicach ?
dziękuje

klub-milosnikow-povlji-t52121.html
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ja-beaches
Nie sądzę, żeby urok Povlji leżał w plażach. Nie znajdziesz tu przyjemnych gładziutkich otoczaków i możesz się rozczarować.
Z miejsca, dokąd przybijają statki, można na plażowanie dojść tu:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -rt-povlja
Idąc dalej drogą wokół Punty dotrzecie do zatoki Tičja Luka (do plażowania z dziećmi jest cypel!)
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ticja-luka
W klubie (link powyżej) znajdziesz ostatnie recenzje trzech knajpek w Povlji. :mrgreen:
Powędruj koniecznie uliczkami i schodkami Povlji - nie tylko nabrzeżem. Dotrzyj do kościoła i ruin bazyliki, zanurz się w wąskie zaułki.
W jakim wieku te smerfetki?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 16:10

4 i 7 lat. Faktycznie ta część wyspy pod względem plaż jest dość ciężka. Będę myślał nad innym rozwązaniem

A może lepszym rozwiązaniem jest płynąć do Sumantin?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 16:27

dominikzw napisał(a):4 i 7 lat. Faktycznie ta część wyspy pod względem plaż jest dość ciężka. Będę myślał nad innym rozwązaniem
A może lepszym rozwiązaniem jest płynąć do Sumantin?

Pod jakim kątem lepszym rozwiązaniem? Czego szukasz na tej wyspie?
Ja bym nie rezygnowała z Povlji mimo wszystko. Jest bardzo klimatycznym miejscem i warto poczuć jej wyspiarski, dalmatyński urok, a spokoju Tičjej Luki nigdy nie zamieniłabym na plaże Makarskiej. Jest zupełnie inaczej niż na Makarskiej Riwierze, myślę, że warto tam zajrzeć.

Sumartin? Wszystko zależy od tego, po co Ty właściwie chcesz płynąć na Brač? Szukasz spokoju czy rozrywki? Chcesz tylko płynąć czy coś zwiedzić? Bo opcji jest mnóstwo - są przecież fishpicniki do słynnego Bolu z podziwianym Zlatnim Ratem i jego komercją oraz do paru innych miejsc...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 16:37

Już odpowiadam :)
Na Fishpicnik planujemy płynąć Makarska - Jelsa - Bol - Makarska. Wiem że czas wolny na tych wyspach jest ograniczony zwłaszcza na tej pierwszej.
Dlatego pomyślałem żeby popłynąć na cały dzień na jeszcze jedną wyspę/punkt ale już na cały dzień. Co planuje tam robić....przejść się oczywiście można po miasteczku, trochę zwiedzić ale główny punkt atrakcji tego dnia chciałbym (jeśli da się) do jakaś plaża, zatoczka gdzie można swobodnie rozłozyć koc i się popluskać. To że ruszamy z Makarskiej nie oznacza że szukam identycznego "tłumu" na wyspie, może być miejsce spokojne.
Nie planuje na wyspę płynąć z samochodem, więc jeżdżenie po wyspie nie interesuje mnie aż tak bardzo. Minusem jest wtedy to że z Makarskiej stateczki odpływają tylko to kilku punktów na różne wyspy m. in. Povlji albo Sumantin, bo już drugi raz na Jelse czy Bol to raczej nie ma sensu...
Pytam o to bo tematyki wysp nie ruszałem jeszcze i po omacku w tej dziedzinie się poruszam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 16:49

dominikzw napisał(a): Minusem jest wtedy to że z Makarskiej stateczki odpływają tylko to kilku punktów na różne wyspy m. in. Povlji albo Sumantin, bo już drugi raz na Jelse czy Bol to raczej nie ma sensu...
Pytam o to bo tematyki wysp nie ruszałem jeszcze i po omacku w tej dziedzinie się poruszam.

W Sumartinie w centrum nie ma sensu plażować przy drodze z widokiem na promy. Do rozważenia jest to:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... beach-zora
ale w sezonie będzie tam sporo ludzi - w zeszłorocznych relacjach były opisy, nawet jakieś wodne dmuchańce już się pojawiły, poczytaj.
Przeczytaj opis Tičjej Luki w mojej relacji (i opisy plaż w Povlji w innych relacjach w K.M. Povlji też) - zobaczysz czy to coś dla Was. Z pewnością będzie inaczej niż w Makarskiej, może warto spróbować, dla samej odmienności i spokojnego klimatu tego miejsca.

Co tam jeszcze masz do wyboru oprócz tych dwóch miasteczek? Tylko Brač czy też coś na Hvarze?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 16:54

Brać wziąłem pierwszą na tapetę bo zacząłem od tej bliżej
Temat Hvaru też chciałem zacząć analizować. ale muszę sprawdzić czy coś z Makarskiej płynie na Hvar poza Jelsa.
My jedziemy od 20 sierpnia więc czy to szczyt sezonu ..nie wiem
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 17:04

dominikzw napisał(a): My jedziemy od 20 sierpnia więc czy to szczyt sezonu ..nie wiem

To już zdecydowanie lepiej niż przed 20 sierpnia. Szczególnie na wyspach. :-)
Na Braču pływają tylko do w/w miejscowości czy do jakichś zatoczek poza nimi też? Przyjrzyj się jeszcze Sutivanowi:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... an-beaches
a z drugiej strony wyspy koniecznie plażom za Murvicą - im dalej tym spokojniej i ciekawiej, tam byłoby super...
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ca-beaches
...ale tam to raczej tylko jakąś motorówką wypożyczoną np. w Bolu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 17:12

Tylko że na Sutivan czy Murvice to ja nie dopłynę z Makarskiej, a samochodu z Makarskiej nie planuje ruszyć.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 17:18

dominikzw napisał(a):Tylko że na Sutivan czy Murvice to ja nie dopłynę z Makarskiej, a samochodu z Makarskiej nie planuje ruszyć.

No to mając taki wybór, wybrałabym jednak Povlję. Szczególnie po 20 sierpnia. Tylko nie w weekend, bo wtedy plażują także miejscowi.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.05.2018 17:23

Sprawdziłem i jeśli to co podawane jest w internecie na stronie statków to wybór z Makarskiej na wyspy są tylko takie:
Jelsa (Hvar)
Bol (Brac)
Povlja (Brac)
Korčula
Sumartin (Brac)

Dalej uważasz że Povlja najlepszym ma wybór ??
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 18:01

Dalej uważam, że plaże za Murvicą, jeśli w Bolu wypożyczysz motorówkę i tam dopłyniesz. Z własnym prowiantem. :oczko_usmiech:

Korčula miasto? Długo się płynie... Gdybym była zdesperowana zwiedzić stolicę wyspy ( a kiedyś byłam) to tak, ale dla plażowania chyba nie warto spędzać kilku godzin na pokładzie...

Do Jelsy i Bolu drugi raz nie chcesz.

Zostaje rzeczywiście Sumartin i Povlja - linki do plaż Ci dałam. Relacje ze zdjęciami możesz poczytać. Wybrałabym Povlję ze względu na klimat i urok miasteczka - choć zaznaczam, że nie jest to wybór idealny i trzeba być przygotowanym na kamienie z kamieniołomu na plaży... :mrgreen: Nasze dzieci dały radę. Ale doczytaj o wspomnianej zatoczce w Sumartinie także - może to będzie to, czego szukasz, ja tego nie wiem. No i weź pod uwagę, że po zejściu z pokładu nie będziesz od razu przy żadnej sensownej plaży, musicie kawałek dojść. Sprawdź na streetview. W Povlji idąc nabrzeżem i przez Puntę przy brzegu raczej nie będziesz miał większych przewyższeń. No chyba że na skróty. :mrgreen: Trasy pieszej w Sumartinie nie znam.

P1230775.JPG


P1230769.JPG


P1230755.JPG


P1230669.JPG


P1230988.JPG


P1230991.JPG


Ale dziwi mnie, że nie pływają na Pelješac... Jakaś Duba może też by w grę wchodziła...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone